Vernisáž výstav 4v1

Typ podujatiaVýstava

Obrázok podujatia Vernisáž výstav 4v1

Popis

Všetky expozície galérie budú v rámci vernisáží sprístupnené verejnosti do 20:00.
Hudobný program: Ondrey Zintaer

TANEC URBÁNNEHO ŠAMANA
Hľadanie alternatívnych ciest (seba)poznania pri zostupe do (kolektívneho) podvedomia v dielach 21 autorov zo zbierky galérie a 9 prizvaných autorov zo 7 krajín (SK, HU, FR, DE, IN, RO, PL). Cyklus výstav Zbierka v dialógu. Kurátorka: Katarína Balúnová – GUS.

MARTIN KACVINSKÝ: NEMIESTNE MAľBY
Autor sa vo svojej tvorbe zaoberá kritikou jednotlivca a súčasnej spoločnosti. Typický je preňho experimentálny prístup a hľadanie maliarskeho vyjadrenia cez expresívne gesto. Cyklus výstav Profily/Umelci Spiša. Kurátorka: Katarína Balúnová – GUS.

ANNAMÁRIA MIKULÍKOVÁ: EFEMÉRA
Výber z tvorby produktovej dizajnérky, etablovanej na medzinárodnej scéne. V šperkoch a úžitkových predmetoch prihliada na ekologický rozmer, experimentovanie s materiálmi a technikami. Cyklus výstav Profily/Umelci Spiša. Kurátorka: Kamila Paceková – GUS.

ŠTEFAN HUDZÍK: NEVIDENÝ ATELIÉR
Neobvyklá forma prezentácie diel spišského sochára umožňuje nahliadnuť do tvorivého prostredia – improvizácie otvoreného ateliéru, ktorý zanechal. Výstava pri príležitosti nedožitých 70. narodenín autora. Cyklus výstav Jubilanti/Umelci Spiša. Kurátorka: Kamila Paceková – GUS.Informácie/kontakt:
Galéria umelcov Spiša, Zimná 46, Spišská Nová Ves
Tel. 053 4174 621, 0910 873 046

Viac informácii o podujatí Vernisáž výstav 4v1
Zdielať na Facebooku