DIVADELNÝ SPIŠ / V. Klimáček: RIADITEĽKY ZEMEGULE

Typ podujatiaDivadlo

Obrázok podujatia DIVADELNÝ SPIŠ / V. Klimáček: RIADITEĽKY ZEMEGULE

Popis

FESTIVAL DIVADELNÝ SPIŠ 2023
Komorná prehliadka slovenských profesionálnych divadiel a zahraničného hosťa.

Divadlo GUnaGU, Bratislava
Viliam KLIMÁČEK: RIADITEĽKY ZEMEGULE

Noc na ministerstve zahraničných vecí. Tri upratovačky sa pri práci bavia o svojich životoch, milencoch a rozchodoch a popri tom majú zaručený recept, ako upratať dnešný rozhádzaný svet. Komédia o normálnych ľuďoch, ktorí sa snažia vyznať v chaose súčasnosti a pritom sa nezblázniť. Pani Judit (hlavná rola, písaná pre Božidaru Turzonovovú) pochádza údajne z bývalej šľachtickej rodiny a upratovaním si chce udržať nielen vlastnú dôstojnosť, ale aj niveau tejto krajiny. Darina (Darina Abrahámová) sníva o milencovi z Anglicka, ktorý ju už- už požiada o ruku, len zatiaľ akosi nemá na to čas a najmladšia Monika (Monika Horváthová) prišla na ministerstvo upratovať po prvý raz. Postupne sa vynára jej tajomstvo a skutočný dôvod, prečo je tu.

70 min. 

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » »  

V prípade otázok alebo skupinových objednávok kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Viac informácii o podujatí DIVADELNÝ SPIŠ / V. Klimáček: RIADITEĽKY ZEMEGULE
Zdielať na Facebooku