DIVADELNÝ SPIŠ / L. Wade: DOMA, SOM MILÁČIK!

Typ podujatiaDivadlo

Obrázok podujatia DIVADELNÝ SPIŠ / L. Wade: DOMA, SOM MILÁČIK!

Popis

FESTIVAL DIVADELNÝ SPIŠ 2023
Komorná prehliadka slovenských profesionálnych divadiel a zahraničného hosťa.

Divadlo Jonáša Záborského, Prešov
Laura WADE: DOMA, SOM MILÁČIK!

Judy je dokonalá žena v domácnosti. V dome, kde každý detail pripomína 50. roky, trávi dni nekonečným upratovaním, vyrábaním hrianok, plnených vajíčok, chystaním papúč pre manžela, ktorý sa vráti z práce. Zdá sa, že ich rodinný život je rovnako pastelovo ružový ako interiér ich domu. Má to iba jeden háčik. Táto idylka 50. rokov je len ich osobnou vysnívanou predstavou, lebo za dverami domu „zúri“ 21. storočie. Každá z ďalších postáv v hre prináša so sebou esenciu tém, pred ktorými chce Judy uniknúť. Na otázku, ako sa zrodil nápad napísať hru, v ktorej sa moderný manželský pár rozhodne vrátiť k životnému štýlu a typickým rodovým rolám z 50. rokov 20. storočia, autorka odpovedá: „Sú to ľudia, ktorí majú pocit, že sa narodili do nesprávnej doby.“ Svojou mentálnou podstatou sa javili ako vhodné médium, cez ktoré mohla vyjadriť súčasný ženský postoj k témam manželstva, domácnosti, rodovým stereotypom, pracovnej kariére.  

120 min. / vhodné od 16 rokov / v predstavení sa fajčí / predstavenie s prestávkou / predstavenie obsahuje expresívne výrazy

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » »  

V prípade otázok alebo skupinových objednávok kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Viac informácii o podujatí DIVADELNÝ SPIŠ / L. Wade: DOMA, SOM MILÁČIK!
Zdielať na Facebooku