Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Typ podujatiaPrednáška

Obrázok podujatia Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Popis

OZ Cestou necestou vás srdečne pozýva na cestovateľský festival Cestou necestou v Kantina PUBe v Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na dve prezentácie plné turistiky s Michalom Knitlom, ktorý ako tretí Slovák prešiel Pacifickú hrebeňovku. Okrem prechodu zasneženej Sierry a brodenia riek sa dozviete aj o 109 dňoch v Kolumbii s úžasnými ľuďmi, plážami a ľadovcami. 

19:00 Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies

Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Michal začal 11.4. na hraniciach s Mexikom. To ešte netušil, že ešte bude snežiť a po prechode púšte sa bude 5 týždňov počas júna brodiť v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Za zasneženou Sierrou prišla nížinatá časť, komáre, horúčava, ďalšie zničené tenisky… Celkovo za 5,5 mesiaca prešiel 4000+ kilometrov vrátane návštevy Kanady a prechodu Sierry bez snehu opäť v septembri. 

20:15 109 dní v Kolumbii – láska, ľadovce i neprebádané miesta

Dva oceány, ľadovce, amazónia i nádherné ženy. Michal takmer väčšinu času strávil turistikou na horách – okruh El Cocuy, túra do Strateného mesta (Ciudad Perdida), výstup na 5274 metrov vysoký Nevado del Tolima, ako aj u domácich cez couchsurfing. Okrem hôr sa pozriete na pláže Karibiku, navštívite rodinnú kakaovú farmu, zlaníte vodopád Fin del Mundo a navštívite oblasť Guaviare s petroglyfmi, ktorá sa iba pred pár rokmi otvorila turizmu. „Kolumbia a Brazília sú najnebezpečnejšie krajiny. Nie kvôli bezpečnosti. Ale preto, že odtiaľ nebudeš chcieť ísť preč,“ povedal jeden cestovateľ, ktorého stretol.
Viac informácii o podujatí Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU
Zdielať na Facebooku