Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Le Nuove Musiche: SONETTI E LAMENTI

Le Nuove Musiche: SONETTI E LAMENTI

Koncert

Le Nuove Musiche: SONETTI E LAMENTI | spisskanovaves.eu
Popis

Jedinečný koncert súboru Le nuove musiche, na ktorom zaznejú zhudobnené sonety Francesca Petrarcu a ďalších básnikov. Skladby zaspieva vynikajúca sopranistka Hilda Gulyás a sprevádzať ju budú traja hudobníci na dobových nástrojoch ako viola da gamba, baroková harfa či lutna, zvaná aj chitarrone. 


HILDA GULYÁS - soprán
MARGIT SCHULTHEISS - harfa
MATEUSZ KOWALSKI - gamba
JAKUB MITRÍK - chitarrone


Členovia súboru LE NUOVE MUSICHE sú nadšení krásou ranobarokovej hudby. Opätovne ju preskúmavajú, najmä tú taliansku a snažia sa ukázať jej krásu tak, ako naozaj znela kedysi.
Le Nuove Musiche znamená Nová Hudba. Toto hudobné zoskupenie síce prináša starú, no dušou aj poznaním novú, nepoznanú hudbu, ktorá je príťažlivá, krásna a pozývajúca ponoriť sa do nej. Príďte si vypočuť SONETTI E LAMENTI do spišskonovoveskej radnice v sobotu 2. júla o 18:00 h.
 


Predpredaj vstupeniek na Ticketportal alebo predaj priamo pred koncertom na mieste.

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.