Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.

Preskočiť na hlavný obsah
Zatvoriť popup okno s vyhľadávaním

Zmena v systéme zberu šatstva v Spišskej Novej Vsi

12.6.2023
Zmena v systéme zberu šatstva v Spišskej Novej Vsi

Mesto Spišská Nová Ves pristupuje od 13. 6. 2023 k zmene systému zberu použitého šatstva. Nakoľko sa v predošlom systéme zberu, kedy boli kontajnery na zber šatstva rozmiestnené v rôznych častiach mesta, vyskytlo viacero problémov (vyberanie kontajnerov neprispôsobivými občanmi, neporiadok v okolí týchto kontajnerov, vhadzovanie iného druhu odpadu), mesto pristupuje k odstráneniu týchto kontajnerov zo sídlisk. Od 13. 6. 2023 bude možné odovzdať šatstvo len do kontajnerov na to určených, umiestnených na zbernom dvore na Sadovej ulici.
Veríme, že táto zmena pozitívne prispeje k ďalšiemu využitiu šatstva a zníži objem odpadov končiacich na skládke.


Ako vkladať oblečenie do kontajnera?
Do kontajnera môžete oblečenie vložiť v pevne uzatvorených, hrubších taškách alebo iných vhodných pevných transportných obaloch. Topánky je potrebné po pároch zviazať, resp. inak pevne spárovať. Vhadzované oblečenie musí byť kompletné, nepoškodené a neznečistené. Poškodené, resp. znečistené oblečenie je potrebné vhodiť do čiernej nádoby na komunálny odpad, nakoľko tento typ odpadu v súčasnosti nie je možné spracovať iným spôsobom.

Zdielať na Facebook Zdieľať na Facebooku