Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.

Preskočiť na hlavný obsah
Zatvoriť popup okno s vyhľadávaním

Zbierka školských pomôcok

31.5.2023
Zbierka školských pomôcok

Aj tento rok sa uskutoční Zbierka školských pomôcok. Najviac priaznivcov má medzi žiakmi a študentmi končiacich ročníkov a i keď prebieha od júna až do polovice septembra, najsilnejšie týždne sú práve tie, keď sa čistia lavice a vypratávajú skrinky. Doma i v škole.

Tento rok prebieha Zbierka školských pomôcok od 1. júna do 15. septembra na celom Slovensku. Jej organizátorom je Slovenská katolícka charita v spolupráci s 11 arci/diecéznymi a eparchiálnymi charitami.


Čo darovať?

Darované pomôcky môžu byť nové alebo používané (v dobrom stave).

Zbierajú sa napríklad:

-  písacie potreby (atramentové aj guľôčkové perá, náhradné tuhy a bombičky, gumy, ceruzy, strúhadlá na ceruzky atď.)

-  zošity (A4 čisté aj linajkové, A5 linajkové, A5 linajkové s pomocnou čiarou pre prvákov...)

-  pomôcky na výtvarnú výchovu (farebný papier, výkresy A4 aj A3, farbičky, fixy, temperové farby, vodové farby, nádobka na vodu, gumený obrus, nožnice, lepidlo tyčinkové, voskovky, štetce...)

-  rysovacie potreby (pravítko, uhlomer, kružidlo)

-  peračníky

-  vrecká na prezuvky a telocvik

-  desiatové boxy

-  školské tašky

-  obaly na zošity (A5 aj A4)


Okrem klasických školských pomôcok je možné darovať aj zachovalú a stále funkčnú elektroniku ( notebooky, tablety alebo smartfóny), ktoré deti využijú pri príprave na vyučovanie alebo pri prezentácii školských projektov. Táto možnosť môže byť zaujímavá napríklad pre firmy a spoločnosti, ktoré každoročne vyraďujú staršie modely zariadení.

Okrem materiálnych vecí sa do zbierky dá prispieť aj finančne. Vyzbierané peniaze sa prerozdelia medzi charity a obyčajne sa z nich platí konkrétnemu dieťaťu voľnočasová aktivita alebo sa zakúpi drahšia školská pomôcka (notebook, tlačiareň a pod.).


Kam priniesť školské pomôcky?

Školské pomôcky môžu ľudia priniesť na niektoré zo zberných miest. V Spišskej Novej Vsi to sú:

1. Denný stacionár Dom Charitas sv. Kataríny Labouré, Slovenská ul. 1765/30 (kontakt: Mgr. Vladislava Polomová, 0911 442 599)

2. ADOS Charitas, Slovenská 30 (kontakt: Mgr. Silvia Kostelníková,    0910 842 463)     


Bližšie informácie nájdete na webe:

https://caritas.sk/zbierka-skolskych-pomocok-2023/

Zdielať na Facebook Zdieľať na Facebooku