Dnes je 01.10.2020, meniny má Arnold
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Vybrané odkazyBanícky spolok SpišFotogaléria > Fotogaléria 2010

Fotogaléria 2010

_______________________________________________________________________

V školiacom stredisku Obecného úradu v Hnilčíku sa uskutočnilo slávnostné uvedenie druhého doplneného vydania publikácie Mariána Jančuru Hnilčík, sprievodca miestopisom a ľudskými osudmi. Podujatia sa zúčastnili zástupcovia miestnej samosprávy, členovia občianskeho združenia Hnilčík pre prítomnosť, pre budúcnosť a pozvaní sponzori publikácie (5. február 2010).

_____________________________________________________________________

Krst publikácie Technické pamiatky spojené s banskou činnosťou na Spiši autorov Adriany a Petra Klingovcov, Vladimíra Klauča a Martina Gaňa (10. február 2010).

______________________________________________________________________

V rámci Dní mesta Spišská Nová Ves sa uskutočnilo aj 3. stretnutie baníckych miest a obcí Slovenska (27. - 28. august 2010)

Fotogaléria zo stretnutia

_______________________________________________________________________

V nedeľu 10. októbra 2010 boli obciam Mlynky, Hnilec a Hnilčík, ako i mestu Spišská Nová Ves (miestnej časti Novoveská Huta) slávnostne odovzdané tabule - panely, ktoré symbolizujú baníctvo v týchto obciach. Tabule sú súčasťou Slovenskej banskej cesty.

______________________________________________________________________

Dňa 7. decembra 2010 pripravil Banícky spolok Spiš tradičné Barborské dni. Program pozostával zo súťaže speváckych zborov o najlepšiu interpretáciu baníckej piesne a Šachtágu so sprievodnými akciami.