Dnes je 08.04.2020, meniny má Albert
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

Výstava Anna Matzová & Ateliér Matz a spol.

Kategória: Výstava

30. 10. 2019 - 15. 6. 2020 / Múzeum Spiša

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva odbornú aj laickú verejnosť na výstavu Anna Matzová & ateliér Matz a spol.. Výstavu autori venovali práci, fungovaniu a dielam z tvorby presláveného spišského fotoateliéru Matz a spol.

Výstava je zostavená z ťažiskových akvizícií v rokoch 2015 (podporené z dotačného systému Ministerstva kultúry SR), 2016 (Fondu na podporu umenia) a roku 2019 s podporou Úradu Košického samosprávneho kraja. Akvizície boli realizované z pôvodného prostredia ateliéru od priamych potomkov rodín Matz a Hegenbart. Tematicky sa výstava venuje tímu zamestnancov toho ateliéru, na čele s Annou Matzovou, jeho majiteľkou. Za jej pôsobenia nastal rozkvet tejto firmy. Po roku 1906, teda po dokončení rekonštrukcie a prestavby budovy, v ktorej fotoateliér Matz a spol. sídlil, sa z neho stáva vyhľadávaná spoločnosť s veľkou prestížou. O jej kvalitnej práci svedčí aj bulletin s názvom Matz a spol. dvorný dodávateľ cisárskej a kráľovskej výsosti Františka Jozefa z roku 1911. Na výstave v Múzeu Spiša si návštevníci môžu pozrieť jeho originál, ako aj originál novo zreštaurovaného ateliérového plátna s množstvom dochovaných dobových a autentických zbierkových predmetov z fotoateliéru Matz. a spol.
Bližšie info o výstave » »

Vernisáž výstavy sa uskutoční 30. októbra 2019 o 16:00 vo výstavných priestoroch Provinčného domu, teda v Múzeu Spiša na Letnej 50 v Spišskej Novej Vsi.
Reportáž TV Reduty » »

Výstava potrvá do 15. júna 2020.

Výstavu, akvizície a reštaurovanie originálneho ateliérového plátna pochádzajúceho z ateliéru Matz a spol. podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Bližšie info: 053 442 3757 / lektorky@muzeumspisa.com / www.muzeumspisa.com