Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Spišská paleta

Spišská paleta

Výstava

Spišská paleta | spisskanovaves.eu
Popis

Spišská paleta

Výstava výtvarných diel členov Art klubu

Písal sa rok 1979 a skupina nadšencov, neprofesionálnych výtvarníkov, začala tvoriť pod holým nebom. Vďaka ich zapáleniu vznikol pri Spišskom osvetovom stredisku Art klub, ktorý funguje dodnes. V súčasnosti má 51 členov. Títo neprofesionáli svoje diela vystavujú doma aj zahraničí. Zapájajú sa do Celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM. Každoročne v nej žnú úspechy v krajských a regionálnych kolách. Okrem individuálnych výstav absolvujú každý rok aj jednu spoločnú s názvom Spišská paleta, ktorá reprezentuje aktuálnu neprofesionálnu výtvarnú tvorbu na Spiši.

Zimné mestské zákutia, ľudové portréty či abstrakcie plné emócií. Aj to ponúkne divákovi tohtoročná Spišská paleta.

Diela od dvanástich autorov boli maľované najčastejšie akrylom a olejom. Nájde sa však medzi nimi aj pastel od Pavla Ondru, enkaustika Kataríny Butvinovej, akvarel Anny Paličkovej a socha Jána Timka. Na výstave diváci uvidia aj plátna od Františka Miháľa, Františka Hosu, Alexandry Dutkovej, Márii Mikolajovej, Viery Porubskej, Zuzany Lonskej a Gregora Zimmermanna. Netradičným osviežením výstavy sú maľované skateboardy od Ľudovíta Timka.

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.