Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Kde končí kniha, tam začína literárny večer: autorská beseda s Janou Micenkovou

Kde končí kniha, tam začína literárny večer: autorská beseda s Janou Micenkovou

Prednáška

Kde končí kniha, tam začína literárny večer: autorská beseda s Janou Micenkovou | spisskanovaves.eu
Popis

Spišské kultúrne centrum a knižnica vás srdečne pozýva na besedu so spisovateľkou Janou Micenkovou, autorkou knihy poviedok Sladký život (2018), ktorá sa dostala do finálnej desiatky ceny Anasoft litera.

O autorke:

Jana Micenková vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v Prešove a následne absolvovala štúdium na FAMU v Prahe, odbor scenáristika a dramaturgia. V roku 2013 založila v Prahe nezávislý divadelný súbor Nekroteatro, kde dodnes pôsobí ako dramatička a režisérka. Za svoju divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013 a cenu pre mladých dramatikov, VEJK AP 2012. Za poviedku s názvom Nekrogames získala prémiu v súťaži Poviedka 2012. Za novelu Najkrajšie roky získala cenu poroty v literárnej súťaži DEBUT 2012.  


Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.