Dnes je 25.02.2021, meniny má Frederik(a)
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Otázky, námety a pripomienky

Otázky, námety a pripomienky

Pohotovostné služby lekární

Pohotovostné služby lekární sa nachádzajú hneď na hlavnej stránke v ľavom stĺpci stránky v časti Dôležité kontakty/Lekárne - pohotovosť.

Kde je cestovný poriadok MHD?

Kompletný zoznam cestovných poriadkov liniek MHD je v sekcii Občan/Doprava/MHD vo forme stiahnuteľných PDF súborov, ktoré je možné čítať pomocou programu AcrobatReader.

Kde môžem pridať inzerát?

Inzerciu je možné pridať v sekcii Inzercia (odkaz v ľavom stĺpci stránky). Pre pridanie inzercie je potrebné sa najskôr zaregistrovať a prihlásiť použitím užívateľského mena a hesla.

Upozornenie

Pre zaslanie otázky je potrebné zaregistrovať sa >>

Viera Szabóová, 10. 7. 2018:

Dobrý deň,
chcem sa len informovať, kedy konečne sa ukončí rekonštrukcia na Ulici Čsl. armády? Dnes je 10. 7. a už týždeň sa na ulici nič nerobí - to nikomu z kompetentných nevadí?
Ďakujem za odpoveď Szabóová

Odpoveď:

Predpokladaný termín pokračovania rekonštrukcie je budúci týždeň. V pondelok 16. 7. 2018 frézovanie, následne pokládka spodnej asfaltovej vrstvy. V prípade nepredvídaných okolností u zhotoviteľa sa môže tento termín zmeniť. V súčasnosti sa asfaltuje Ulica odborárov.
Ing. Peter Susa, vedúci odd, výstavby a dopravy

Viktor, 4. 7. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať či sa v dohľadnej dobe plánuje rekonštrukcia nasledovných budov : 1 dom služieb 2. Dom Kultúry 3. Fara Rim-kat. 4. ZUŠ .

Vopred ďakujem za informáciu

S úctou
Viktor Pamula

Odpoveď:

Dom služieb – rekonštrukcia nie, uvažuje sa o celkovej prestavbe, ale zatiaľ nebolo prijaté konkrétne strategické rozhodnutie.

Dom kultúryfara rím. kat. cirkvi nie sú objektmi vo vlastníctve mesta.

ZUŠ – mesto v spolupráci so ZUŠ sa od r. 2014 usilujú získať dotačné prostriedky na obnovu vonkajšieho plášťa objektu, zatiaľ sme neboli úspešní.

Ing. Marián Kellner, prednosta MsÚ SNV

Michal, 8. 6. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som poukázať na dopravne neprehľadnú situáciu, ktorá pravidelne vzniká na križovatke ulíc Slovenská - Svätoplukova. Vozidlá zaparkované v blízkosti križovatky znemožňujú rozhľad, čím sa výrazne znižuje bezpečnosť prejazdu križovatkou. Túto skutočnosť som viac krát oznámil mestskej polícii, avšak bezvýsledne. Prosím Vás o posúdenie vzniknutej situácie a realizáciu potrebných opatrení v záujme bezpečnosti.
Ďakujem.

Odpoveď:

S Vaším názorom súhlasíme. Pri nesprávnom parkovaní môže vznikať vo vami popisovanej časti mesta nepriehľadná situácia v cestnej premávke. Čo sa týka Ul. Svätoplukovej, tak je nutné poukázať aj na zákon o cestnej premávke, kde § 25 ustanovuje okrem iného aj zákaz zastaviť a stáť  na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou a  na mieste, kde by vozidlo zakrývalo zvislú dopravnú značku, vodorovnú dopravnú značku vyznačujúcu koridor pre cyklistov, spôsob radenia do jazdných pruhov a určený smer jazdy cez križovatku alebo vyjadrujúcu doplňujúci údaj nápisom alebo svetelné signály.  V danom smere usmerníme hliadky Policajného zboru SR, aby túto časť cestnej komunikácie častejšie monitorovali a podobnú informáciu oznámime aj mestskej polícii.  Zároveň po dohode s Mestom Spišská Nová Ves a po zistení vlastníka pozemku navrhneme prípadne ďalšie opatrenia, ktoré by zamedzili nesprávnemu parkovaniu.  Samozrejme, v prípade možného zistenia páchania priestupku nielen na úseku dopravy odporúčame aj anonymne udalosť oznámiť na čísle 158.

plk. JUDr. Jaroslav Dulík, riaditeľ OR PZ SR

Michal, 8. 6. 2018:

Dobrý deň,
Chcem sa opýtať, či je v blízkej dobe plánovaná údržba zelene na dvore za malým kostolom (Slovenská 2, 4, 6). Jedná sa konkrétne o vŕbu a priľahlý živý plot, ktorý zasahuje do príjazdovej cesty ku garážam.

Odpoveď:

V rámci údržby živých plotov bude predmetná lokalita zrealizovaná v závislosti od počasia v priebehu 24. - 25. týždňa.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Nataša, 5. 6. 2018:

Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať, či na Záborského ulici je nejaká porucha na mestskom osvetlení?
V poslednej dobe viackrát nesvietili na ulici lampy, konkrétne aj dnes (z 4.-ho júna na 5. jún) v noci. Nesvietia lampy aj na ulici za nami, takže je tu neskutočná tma.

Odpoveď:

Ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy. Dnes ráno (5. 6. 2018) sa nám podarilo lokalizovať poruchu. Pracujeme na jej odstránení.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Tomáš, 1. 6. 2018:

Dobrý deň. Chcel by som upozorniť na vznikajúce situácie na cyklistickom chodníku, ktorý vedie popri Hornáde. Tento chodník je dopravnou značkou označený ako cyklistický. Využívajú ho aj iní ako cyklisti, čo je úplne v poriadku, veď nech to tam žije (korčuliari, kolobežkári a pod.) Avšak asi nie všetci si uvedomujú, že je to predovšetkým cyklo-chodník. Nebezpečné sú hlavne psy, ktoré nie sú na vôdzke. Samozrejme, že pes za to nemôže ale majiteľ. Ďalším príkladom sú mamičky s kočiarmi, samozrejme že je to super keď sa prejdú, ale mohli by aspoň po kraji a nie po strede. Mám takúto skúsenosť, že skoro došlo ku kolízii so psom a majiteľka po upozornení nech si ho dá na vôdzku reagovala tak, že psa si nepripla a nedala si to vysvetliť. Priznávam, že som reagoval podráždene a teda neadekvátne, ale ide hlavne o bezpečnosť, a tak isto ani ten pes si nezaslúži aby ho prešiel niekto na bicykli. Preto by som sa chcel opýtať či by z času na čas hlavne keď je pekné počasie podvečer (vtedy je tam najväčšia intenzita) by nemohli mestský policajti prejsť po chodníku a nie pokutovať, ale edukačným prístupom upozorňovať ľudí na zvýšenú opatrnosť ak tam majú psa resp. aj pri iných prípadoch?

Odpoveď:

Hliadky mestskej polície pravidelne, pokiaľ nie sú na zákroku, v popoludňajších hodinách monitorujú dodržiavanie pravidiel na cyklochodníku a prípadné porušenia riešia upozornením. Je to problém právneho vedomia občanov a permanentným upozorňovaním na potencionálne dôsledky úrazov je možné tento jav eliminovať.
JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník MsP

Lucia, 30. 5. 2018:

Dobrý deň.
Klasická letná otázka: o sa bude robiť s kúpajúcimi sa v Hornáde v meste Spišská Nová Ves? Ako chce mesto predávať novovznikajúce pozemky pri fľudri, keď potenciálni kupujúci uvidia nedovolené kúpalisko, začujú ten hluk a ucítia zápach exkrementov šíriaci sa spod mosta?
Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď:

Správcom rieky Hornád je Povodie Hornádu a Bodrogu, napriek tomu aj v tomto roku budú zabezpečovať kontrolu kúpania zamestnanci občianskej stráže. ˇ
JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník MsP

Viktor, 23. 5. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať či sa v dohľadnej dobe plánuje rekonštrukcia chodníkov na nasledujúcich uliciach: Fabiniho od spojenej školy až k základnej škole
Starosaská od NC Lidl až po križovatku
a Nábrežie Hornádu od OC Lidl až po Multicentrum.

Vopred vďaka za informáciu

Odpoveď:

Prvý úsek na Fabiniho ul. je predbežne plánovaný, OVaD narátalo orientačný fin. náklad. zatiaľ však nie sú na to vyčlelené finančné prostriedky v rozpočte mesta.
Starosaská ul. - uvažuje sa v budúcnosti aj s pozdĺžnym parkovaním - ale ako komplexná rekonštrukcia.

V najbližšej dobe je plánovaná rekonštrukcia úseku Nábrežia Hornádu od OC Lidl po Multicentrum -  po definitívnom schválení financovania stavby a vykonaní verejného obstarávania.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Peter, 21. 5. 2018:

Dobrý deň

Na parkovisku pred internátom Hotelovej akadémie, je kúsok od vjazdu poklop kanálu, ktorý sa dosť prepadáva pod úroveň cesty a začína sa trhať od vozovky. Neviem kedy sa to stalo, neviem či už na to niekto upozorňoval, ale situácia vyzerä tak, že keď ním prejde možno ťažšie auto, tak sa prepadne celkom.

Prosím zodpovedajte mi, či túto časť komunikácie spravuje nesto.

Odpoveď:

Parkovisko pre internátom Hotelovej akadémie patrí do majetku uvedenej školy.

mesto Spišská Nová Ves

Viktor, 30. 4. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať či je v projekte rekonštrukcie futbalového štadióna zahrnutý aj priestor pre hendikepovaných? Ďalej by som sa chcel informovať ako bude v budúcnosti riešené kúpalisko? Bude prispôsobené pre hendikepovaných? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Áno, rekonštrukcia futbalového štadióna zahŕňa i takéto požiadavky.
Zatiaľ s modernizáciou kúpaliska neuvažujeme. No v navrhnutej projektovej dokumentácii sa na kúpalisku počíta s oddychovou zónou, kde sa uvažuje so sprístupnením aj pre hendikepovaných. 
Ján Magdoško, riaditeľ STEZ

Štefan, 25. 4. 2018:

Ako môžem zmeniť registračné údaje na tejto stánke?

Odpoveď:

Ak ste zaregistrovaný na stránke spisskanovaves.eu musíte sa najprv prihlásiť (box v pravom stĺpci). Potom na tejto internetovej adrese môžete meniť svoje údaje: https://www.spisskanovaves.eu/system/uzivatelske_konto/index.html

Robert Gonda | BSP Magnetica, s.r.o., www.magnetica.sk

marek, 19. 4. 2018:

Dobrý deň.
Chodím pravidelne na ihrisko so synom,ktoré je na Tarči (Dubová ulica).Funguje od jeseni a prejavujú sa menšie nedostatky zapríčinené buď vandalizmom alebo používaním.Zaujímalo by ma ako často a či vôbec sa robí servis týchto ihrísk.Ide tu o bezpečnosť naších detí a pokazené a nefunkčné preliezky nesplnaju účel.
Vopred ďakujem za informáciu a včastnú nápravu.

Odpoveď:

Bežná kontrola sa vykonáva minimálne raz za 2 týždne. Spočíva vo vizuálnom posúdení stavu zariadení a povrchu plochy ihriska a zistení či nedošlo poškodeniu jednotlivých dielov, uvoľneniu konštrukcií a mechanických spojov medzi jednotlivými dielmi, opotrebeniu sietí, uvoľneniu žľabov kĺzačiek, alebo či na drevených častiach zariadení nie sú triesky. Taktiež sa vykonávajú podrobné prevádzkové kontroly kvalifikovanými osobami. Konkrétne na ihrisku medzi ulicami Dubová a Javorová prebehne kontrola a bežná údržba/oprava dnes a prevádzková kontrola do konca tohto týždňa.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu MsÚ

Viktor, 10. 4. 2018:

Dobrý deň, nedávno som adresoval otázku o bezbariérovosti Reduty, nebolo mi však odpovedané. Preto sa Vás chcem opýtať či sa pri budúcej etape rekonštrukcie Reduty bude riešiť aj bezbariérový vstup do divadla, keďže vstup je pre hendikepovaných nebezpečný. Taktiež by som sa chcel opýtať aj na ostatné kultúrne budovy v meste ( knižnica, GUŠ ) Vopred ďakujem za informáciu.

Odpoveď:

Divadelná časť Reduty mesto poskytlo do dlhodobého prenájmu KSK za účelom použitia ich investičných prostriedkov na rekonštrukciu divadla a všetkých vecí s tým súvisiacich, čiže z prevádzkového hľadiska aj bezbariérovosť. Nakoľko v minulom roku boli voľby do vyšších územných celkov, v súčasnosti zatiaľ nedisponujeme informáciou, či KSK plánuje túto rekonštrukciu. Taktiež ďalšie budovy, ktoré spomínate patria Košickému samosprávnemu kraju - GUS a Spišská knižnica
Pán riaditeľ Spišského divadla Mgr. Emil Spišák, ArtD. však dnes poskytol stanovisko, že prípade Vášho záujmu o návštevu predstavenia, je potrebné kontaktovať úsek prevádzky a marketingu Spišského divadla, t. č.: 053 / 417 32 75, mob.: 0903 613 259, e_mail: prevadzka(at)spisskedivadlo.sk. Pracovníci divadla Vám radi pomôžu pri vstupe ako i odchode z divadla a taktiež zabezpečia pre Vás lóžu, odkiaľ môžete sledovať divadelné predstavenie. S takouto požiadavkou sa v divadle nestretnú po prvýkrát.
Ing. Andrea Jančíková, vedúca kancelárie primátora

 

 

Miloš, 3. 4. 2018:

Dobrý deň, na základe odporúčania Okresného úradu Spišská Nová Ves
vedúceho odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií sa chcem opýtať či by bolo možné prijať systémové riešenie problému na Wolkerovej ulici č. 18 - garáže pred touto bytovkou, nakoľko dochádza k častému parkovaniu vozidiel pred týmito garážami na trávnatých plochách a sú značne obmedzené užívateľské práva vlastníkov a nájomníkov spomínaných garáži. Nie je možné bezpečne parkovať v garážach a je potrebná zručná manipulácia s vozidlom alebo zabezpečenie ďalšej osoby aby nedošlo k škodám na majetku našich vozidiel alebo tých ktorých takýmto nezodpovedným spôsobom zaparkovali.

Odpoveď:

Dobrý deň, v zmysle zákona o cestnej premávke č. 8/2009 Z. z. , § 25 bod 1 (u) vodič nesmie zastaviť a stáť ... osobitne na miestach vjazdov alebo  výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest. To znamená, že státím vozidiel by nemalo dôjsť k zamedzeniu prístupu ku garáži, v tom prípade je možné osloviť mestskú políciu. Obmedzenie, je však možné, navyše predpokladám, že ak niekto zle parkuje, riskuje poškodenie aj svojho automobilu. Parkovanie na trávnatej ploche, je zakázané, no vzhľadom na nedostatok parkovacích miest pre mestskú políciu aj ťažko identifikovateľné, či sa jedná o porušenie predpisov alebo nie, keďže mnoho zelených priestranstiev sa zmenilo na vyjazdenú, prípadne štrkovú plochu. Samozrejme aj mesto nechce striktne brániť obyvateľom parkovať v blízkosti bydliska, no potreby nárastu parkovacích miest je obtiažne neustále napĺňať výstavbou nových parkovísk. 
K riešeniu asi toľko: Z hľadiska oddelenia výstavby a dopravy by bolo možné osadiť dopravnú značku okrem dopravnej obsluhy, čiže by do predmetnej lokality mohli vchádzať len majitelia nehnuteľností. Upozorňujem však, že porušovanie takejto značky je veľmi ťažko kontrolovateľné a navyše nie je v kompetencii mestskej polície ale dopravnej polície. Po konzultácii s dopravnou políciou je to aj z ich strany naozaj obtiažne kontrolovať. Iné "systémové" riešenie v súčasnosti nemáme.
Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy

Ferdinand, 24. 3. 2018:

Dobrý deň, bývam na Ulicu I. Krasku, kde prebehla rekonštrukcia el. vedenia (vedenie vzduchom bolo dané do zeme). Chcem sa spýtať, či tieto práce sú už ukončené, lebo na chodníku a priľahlých trávnatých plochách by bolo treba ešte popracovať. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Ďakujeme za upozornenie, spätné úpravy boli realizované v dňoch 14. - 15. 4. 2018.

Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy MsÚ

Veronika, 21. 3. 2018:

Dobrý den chcem sa opýtať ci mesto plánuje rekonštrukciu cesty od križovatky pri čerpacej stanici OMW az po železničné priecestie pri stanici STK. Cesta je v zlom stave,samé vytlky,nerovnomerna,same hrbolce. Ďakujem

Odpoveď:

Reagujem na Vašu otázku vzťahujúcu sa k plánom rekonštrukcie štátnej cesty III/3244 – Duklianska ulica v Spišskej Novej Vsi. Tento úsek, cez ulicu Dukliansku t. j. štátnu cestu III/3244 od križovatky s II/533 po železničné priecestie pri ceste II/536 Radlinského ul., v celkovej dĺžke 1,9 km je pod gesciou úradu Košického samosprávneho kraja zaradený v programe financovaného zo zdrojov Európskej investičnej banky. Z nám dostupných informácii od nášho zriaďovateľa KSK je v príprave obnova obrusnej vrstvy v celej šírke vozovky spolu s výmenou poškodených úsekov obrubníkov a následnou novou realizáciou vodorovného dopravného značenia.

Ing. Pavol Sedlák, Správa ciest KSK, Stredisko Spišská Nová Ves 

Peter, 23. 2. 2018:

Dobrý deň, nedávno som tu kritizoval istého šoféra MHD, tak aby som bol férový, dnes musím jedného pochváliť. Vodič č.25357 (ranný spoj č. 7) - takto ma vyzerať slušný, ústretový, sympatický pán vodič. Ak by mali takýto prístup všetci, radosť v našom meste cestovať.

Odpoveď:

Vážený pán Augustiňák,
ďakujeme Vám za Vašu pochvalu na adresu nášho vodiča MHD linky č. 7.
Veľmi nás teší, že cestujúci vedia oceniť pozitívne správanie a jednanie našich vodičov.
Našou snahou je poskytovať cestujúcej verejnosti kvalitné služby, aby boli spokojní a radi cestovali našimi spojmi verejnej dopravy.
Prajeme Vám všetko dobré a ešte raz ďakujeme.
S pozdravom                                     
Ing. Ľubomír Pastiran, riaditeľ závodu

Viktor, 21. 2. 2018:

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať z akého dôvodu mesto nevypratáva sneh z ul Krížová ? Okolité ulice sú vždy odhrnuté a čisté !!! Ak nastanú mrazy tak sneh na ulici primrzne a hrozí riziko zranenia. Som obyvateľom tejto ulice a som na invalidnom vozíku. Tlačenie vozíka je cez súvislú vrstvu snehu nanajvýš obtiažne ako pre mňa tak i pre doprovod. Vopred ďakujem za odpoveď

Odpoveď:

Dobrý deň,

ulica Krížová vzhľadom na jej dopravnú dôležitosť sa neošetruje chemickým posypom, ale len pluhovaním. Z toho dôvodu sa môže javiť, že je v horšom stave pri zimnej údržbe ako okolité ulice. Zjazdnosť miestnej komunikácie preveríme so spoločnosťou zodpovednou za výkon zimnej údržby.
Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy

 

 

Tomáš, 14. 2. 2018:

Dobrý deň, chcel by som sa opätovne opýtať, či mesto plánuje riešenie parkovacích miest na sídlisku východ - Slovenská ulica alebo tie PÁR novovybudovaných parkovacích miest v roku 2017 je konečné? Nakoľko v krátkom čase pribudlo veľa rezervovaných parkovacích miest pre ZŤP občanov (14 miest na malom parkovisku a mnoho z nich ma namaľované čiary širšie ako mu patrí ), prosím o riešenie, kde majú parkovať ostatné motorové vozidla. Pri školskom internáte aj pri geologickom prieskume sú súkromné parkoviská, na ktorých nie je možné parkovať, resp. iba za poplatok.
Taktiež prosím mesto, aby preverilo veľkosti existujúcich a prideľovanie nových miest pre ZŤP. Pre nedostatok miest je zhoršený prístup hlavne pre veľké vozidlá, ako sanitky či hasiči.
Ďakujem.

Odpoveď:

Režim na doteraz prístupných parkovacích plochách pri internáte, resp. pri geol. prieskume bohužiaľ nemôžeme ovplyvniť nakoľko tieto plochy nie sú majetkom mesta. Mesto už spracovalo projektovú dokumentáciu pre územné konanie na rozšírenie parkovacích plôch na sídl. Východ v roku 2017 s využitím parciel vo vlastníctve mesta. V tomto roku pokračujeme v nutnom administratívnom procese, teda zabezpečenie projektu pre stavebné povolenie, stavebné povolenie, verejné obstarávanie a prípadná realizácia. Termín realizácie však bude závisieť od ukončenia spomínanej administratívy a schválenia financovania v mestskom zastupiteľstve. Realizáciou tohto zámeru by došlo k vytvoreniu viac ako 50 parkovacích miest. V súčasnosti je možné využívať len dostupné parkovacie plochy na sídl. Východ, resp. jeho blízkosti (napr. bezplatné parkovisko pri trhovisku). Je nám ľúto ale terajší nepriaznivý stav nedokážeme zmeniť v krátkom časovom horizonte a preto prosíme o trpezlivosť.

Rozmer parkovacieho miesta pre osoby ŤZP s parkovacím preukazom je 3,5 m (šírka) x 4,5 m (dĺžka), čiže rozmerovo sú v poriadku. Miesta sú spoplatnené podľa m2, čiže čím väčšie plošne tým väčší poplatok. Bežné parkovacie miesto má šírku min. 2,25 m, ale v dnešnej dobe sa projektuje 2,4, alebo 2,5 m aj vzhľadom na rozmery automobilov a komfortnejšie parkovanie.

Plánované parkovanie - viď tu>> - dokument pdf

Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia a výstavby MsÚ

Arnold, 7. 2. 2018:

Dobrý deň, chcem sa opýtať vedenia mesta na výstavbu plánovaného lyžiarskeho strediska v Novoveskej Hute. Keďže práce sa pred rokmi započali, konkrétne výrub stromov a viac sa toho nespravilo, mal by som niekoľko otázok, na ktoré by mesto malo vedieť odpovedať bez presmerovania otázky na developera. Vaše odpovede určite zaujímajú nejedného Novovešťana. Teda:
V akom štádiu je tento projekt?
Koľko dreva sa doteraz kvôli tomuto projektu vyrubalo?
Ako sa vyťažené drevo spracovalo a kde skončilo?
Koľko na tom mesto zarobilo?
Kam sa peniaze z predaja tohto dreva investovali?
Ako má mesto ošetrenú zmluvu o výstavbe strediska, keďže obyvatelia prišli o obrovské kultúrno-spoločenské dedičstvo, akým príroda určite je?
Dostal alebo dostane developer nejakú pokutu za nepokračovanie v projekte?
V mene obyvateľov mesta vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Arnold.

Odpoveď:

Bývalé vedenie mesta v zastúpení vtedajšej pani primátorky  podpísalo v  roku 2006 zmluvy  týkajúce sa projektu HorSKIpark ako aj projektu Spišský park - Dorchester. Z týchto zmlúv plynuli záväzky, ktoré mesto muselo plniť, okrem iného aj zmenu územného plánu a – žiaľ – aj výrub stromov. Zmluvy sú doteraz platné, v podstate je možné v projektoch pokračovať.

   Na základe rozhodnutia Obvodného lesného úradu Spišská Nová Ves zo dňa 16.6.2008 o dočasnom vyňatí lesných pozemkov z plnenia funkcií lesa bolo v roku 2009 celkom vyrúbaných  4 702,65 m3 drevnej hmoty na celkovej porastovej ploche 36,22 ha.
Vyťažené drevo sa spracovalo štandardnými ťažbovými postupmi určenými pre ťažbu dreva, ako ťažba mimoriadna. Ťažbu dreva vykonali zmluvní dodávatelia prác.
Drevná hmota z danej ťažby bola zmanipulovaná na odvozné dĺžky podľa kvality dreva (t. j. sortimentov dreva) a dodaná za v tom čase zmluvné ceny dreva podľa jednotlivých odberateľov a sortimentov dreva. Na porovnanie v tom čase (rok 2009) sa priemerná cena dreva za 1 m3 pohybovala na úrovni 30 €/m3. Celková ťažba Lesov mesta Spišská Nová Ves, s. r. o., bola v roku 2009  cca 111 600 m3 drevnej hmoty (96 % kalamitná hmota).
Peniaze z predaja z danej mimoriadnej ťažby dreva tvorili iba malú časť celkových príjmov spoločnosti z predaja drevnej hmoty v roku 2009. Nakoľko ťažba danej hmoty predstavovala cca 4 % celkovej ťažby v danom roku. Finančne prostriedky tak ako ostatné boli použité na pokrytie prevádzkových nákladov,  t. z. na pestovnú činnosť, ťažbovú činnosť ostatné výrobne činnosti, režijne náklady (v ktorých tvorí nemalú časť aj nájom mestu Spišská Nová Ves) a neposlednom rade aj na tvorbu rezervy na pestovnú činnosť na ďalšie roky.
Mesto Spišská Nová Ves