Dnes je 21.09.2019, meniny má Matúš
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Otázky, námety a pripomienky

Otázky, námety a pripomienky

Pohotovostné služby lekární

Pohotovostné služby lekární sa nachádzajú hneď na hlavnej stránke v ľavom stĺpci stránky v časti Dôležité kontakty/Lekárne - pohotovosť.

Kde je cestovný poriadok MHD?

Kompletný zoznam cestovných poriadkov liniek MHD je v sekcii Občan/Doprava/MHD vo forme stiahnuteľných PDF súborov, ktoré je možné čítať pomocou programu AcrobatReader.

Kde môžem pridať inzerát?

Inzerciu je možné pridať v sekcii Inzercia (odkaz v ľavom stĺpci stránky). Pre pridanie inzercie je potrebné sa najskôr zaregistrovať a prihlásiť použitím užívateľského mena a hesla.

Upozornenie

Pre zaslanie otázky je potrebné zaregistrovať sa >>

Miroslav, 27. 3. 2019:

11.marca som Vám do rubriky odkaz pre starostu vložil odkoz: asi pred rokom bola navozená stavebná suť na lúku za madaras parkom ku hornádu, čiastočne ju zamaskovali navozením výkopovej zeminy, resp ďalšej sute. lúka je síce súkromným pozemkom, ale je voľne prístupná, priamo pri hornáde. chodia sem psíčkari, rodičia s deťmi a takáto divoká skládka hizdí ináč relatívne príjemné prostredie. Je mi záhadou, prečo sa kompetentný o.i.mestská polícia nevenuje tomu do očí bijúcemu pohľadu (denne okolo prechádzajú pri obchôdzkach - objazdoch). Príhoda zo soboty 9.3.2019 - pánovi na prechádzke prešiel psík po tejto skládke a vrátil sa z rozrezanou labkou, z ktorej tiekla krv doslova prúdom, nasledoval akútny zásah veterinára, narkóza a šitie...takže zaujímalo by ma či je v kompetencii mesta, resp.samosprávy riešiť čierne skládky aj na súkromných pozemkoch. do dnes som nezískal žiadnu reakciu samosprávy. Preto by ma zaujímalo či sa týmto opísaným problémom samospráva zaoberá, prípadne bude zaoberať, alebo sa to len snaží prejsť mlčaním. Vopred ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď:

Daný podnet nemá v kompetencii riešenia mesto Spišská Nová Ves. Nejedná sa o komunálny odpad a nenachádza sa na pozemku mesta. Podnet sme postúpili Okresnému úradu v Spišskej Novej Vsi.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu MÚ

Uloženie odpadu v k. ú. Spišská Nová Ves, na Tepličskej ceste na pravom brehu rieky
Hornád (oproti amfiteátru Madaras) bolo pracovníkmi OÚ Spišská Nová Ves, OSZP za
účasti pracovníka MÚ Spišská Nová Ves, oddelenie komunálneho servisu prešetrené.
Predmetom boli zisťované druhy odpadov ich predpokladané množstvo a identifikácia
parciel. V súčasnosti prebieha zisťovanie vlastníka pozemkov, na ktorých sa uložený odpad nachádza a ďalšie právne úkony na odstránenie protiprávneho stavu v danej lokalite, v zmysle zákona o odpadoch č. 79/2015 Z. z.

OSoŽP OU Sp. N. Ves

Jozef, 5. 3. 2019:

Prosím o stanovisko k oprave cestnej komunikácie neďaleko Medza 5: medzi panorámou a garážami.
Pre osobné autá (obyvateľov Medza 2, 3, 4, 5 a dochádzajúcimi zamestnancami do miestnej polikliniky) je to už dlhodobá neúnosná záležitosť. Daná komunikácia, cca 200 m, nevyhovuje základným podmienkam pre verejnú komunikáciu.

Odpoveď:

V rámci bežnej údržby miestnych komunikácií - vysprávky, by sme radi vykonali nevyhnutnú údržbu. S investíciou väčšieho charakteru zatiaľ neuvažujeme.

Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy 

 

Ján, 5. 3. 2019:

Chcem sa opýtať, či majiteľ objektu na Wolkerovej 5 má stavebné povolenie na ďalšiu stavbu na svojom pozemku, a pokiaľ áno, prečo mesto dovolí takéto stavby, ktoré vôbec nezapadajú do prostredia a znehodnocujú hodnotu okolitých stavieb a zhoršujú susedské vzťahy. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Problematika estetického riešenia, architektúry stavieb, ba i niektorých zastavovaných území, trápi aj nás, žiaľ, teraz platný stavebný zákon nám neumožňuje významnejším spôsobom vstupovať do tejto problematiky stavieb a pokiaľ stavebník splní „literu“ stavebného zákona, nemáme inú možnosť, ako stavbu povoliť.

Tak je to aj v prípade objektu Wolkerova 5, na ktorý je vydané právoplatné stavebné povolenie na ďalšiu stavbu na pozemku vlastníka.
Ing. arch. Teodor Štubňa, vedúci odd. ÚP a SP

 

 

Ludovit, 26. 2. 2019:

Kedy bude dobudované elektrické osvetlenie od konca mestskej časti Telep cez skladový areál okolo Novesu až po prve smižanské zeleznične rampy

Odpoveď:

Problematiku výstavby chodníka a s tým súvisiaceho verejného osvetlenia máme rozpracovanú od r. 2007, kedy sme zabezpečili príslušný projekt. Zo stavebného hľadiska by nešlo o náročnú stavbu, nakoľko ide o lokalitu s viac-menej rovinatým profilom terénu. Samozrejme, i v prípade realizácie mestských stavieb, mesto musí získať príslušné stavebné povolenie, a to je podmienené právnym vzťahom k pozemkom, čo v tomto prípade je kardinálnym problémom, nakoľko v súčasnosti tam evidujeme 121 vlastníkov a spoluvlastníkov pozemkov! Je to nepredstaviteľne komplikovaná situácia, čo vedia posúdiť tí, ktorí riešili čo i len jeden zmluvný prevod vlastníctva nehnuteľnosti. V tejto súvislosti je istou nádejou verejne prezentovaný zámer Vlády SR intenzívne rozbehnúť tzv. "pozemkové úpravy". Hoci tento zámer vychádza zo stavu rozdrobenosti poľnohospodárskych pozemkov v SR, bude sa týkať pozemkov celého katastrálneho územia, čím by sa situácia s množstvom vlastníkov a spoluvlastníkov významne zlepšila, resp. zjednodušila. Z uvedených dôvodov sú uprednostňované stavby, u ktorých je táto problematika omnoho, omnoho jednoduchšia. 
Ing. Marián Kellner, poverený prednosta MsÚ

Marta, 11. 2. 2019:

Chcem sa opýtať,kedy má mesto v pláne úpravu chodníkov, cesty a parkovania v historickom centre mesta na Koceľovej ulici.Komunikácie sú v dezolatnom stave,chodník je prepadnutý na viacerých miestach a nebezpečný na chodenie,cesta pozliepaná z množstvom aut stojacich nekoordinovane aj na trávnatych plochách. Po cca 16,00 hod sa už nedá zaparkovať a často ani vojsť vojsť do ulice,pretože na začiatku sú v zákrute zaparkované auta z obidvoch strán a neodvážny vodič nemá šancu.

Odpoveď:

Zatiaľ nie sme projekčne pripravení na túto rekonštrukciu. Preto v súčasnosti nevieme stanoviť termín rekonštrukcie.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Radovan, 6. 2. 2019:

Pozdravujem. Potreboval by som adresu redakcie informátora,alebo meno redaktora, poprípade t.č. redakcie.Ďakujem. Nenašiel som to nikde.

Odpoveď:

Všetky informácie o redakcii nájdete na webe mesta: http://www.spisskanovaves.eu/system/vybrane_odkazy/informator/redakcia/index.html

Ing. Andrea Jančíková, vedúca kancelárie primátora

Alena, 24. 1. 2019:

Dobrý deň. Ja som vám pred časom písala o upratovanie priestorov pred Zimným štadiónom. Ďakujem za odpoveď, aj za upratanie, ale ja by som chcela vedieť, že kto to má upratovať. Mesto alebo zamestnanci štadióna? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Je zvykom, že po kultúrnych podujatiach konajúcich sa na Zimnom štadióne zabezpečí upratanie priestoru v okolí štadióna Správa Zimného štadióna.
Mestský úrad zabezpečuje čistotu na verejných priestranstvách a teda aj v okolí Zimného štadióna, no nie v pravidelných intervaloch.
V prípade ďalších otázok prosím kontaktujte správcu Zimného štadióna: p. Hrubý 0903 630 982.
Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Peter, 24. 1. 2019:

Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci by bolo mozne posypat solou priestor pod workoutovym ihriskom na Mieri. Ak si tam chce clovek v tychto dnoch zacvicit, je to dost o drzku. Vopred dakujem pekne.

Odpoveď:

Priestor pod workoutovým ihriskom sme očistili od čerstvého snehu a zľadovatelú vrstvu sme posypali soľou.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Alena, 18. 1. 2019:

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, kto má upratovať priestory okolo celého Zimného štadióna ,keďže upratovacia firma je hneď oproti. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Ďakujeme za podnet. Upozornili sme správcu Zimného štadióna a zároveň sme dali pokyn na upratanie okolia.  

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Stefan, 10. 1. 2019:

Dobrý deň,
všimol som si, že popri Radlinského ulici sa zacinaju objavovat ocelove konstrukcie, na ktorych zrejme budu reklamne bilbordy. Povolilo mesto vystavbu tychto konstrukcii, ktore ulici a mesto zospatia a prispeju k zvyseniu vizualneho smogu v meste? AK ano, preco?

Ak Radlinskeho ulica nieco potrebuje, tak je to vybudovat poriadny chodnik po celej jej dlzke, a urobit poriadne osvetlenie. Aby sa to mnozstvo ludi ktore tam pracuje vedelo dostat bezpecne do a z prace. To posledne co Radlinskeho ulica potrebuje su reklamne bilbordy.

Dakujem za reakciu

Odpoveď:

V priebehu minulého roka prebehli  konania pre povolenie 4 ks reklamných stavieb v blízkosti št. cesty II/536 (Ul. Radlinského), ktoré boli ukončené právoplatnými rozhodnutiami.

Ing. arch. Teodor Štubňa, vedúci odd. územného plánovania a stavebného poriadku

Ján, 7. 1. 2019:

Pri každom otvorení www.spisskanovaves.eu ak chcem na niečo reagovať musím sa prihlásiť. Mala by byť možnosť, že hneď po otvorení stránky som automatický prihlásený. Na mnohých iných stránkach to funguje, nedalo by sa to sprevádzkovať aj na tejto?

Odpoveď:

Z bezpečnostných dôvodov je táto funkcia na mestskej stránke vypnutá. V dohľadnej dobe neuvažujeme o jej nasadení.
Róbert Gonda, správca webu mesta

Viktor, 6. 1. 2019:

Dobrý deň
Chccel by som sa opýtať, či sa na Hviezdoslavovej ulici výmena asfaltového povrchu? Po zime je opäť plná výtlkov. Ich plátanie je nedostatočné. Vopred ďakujem za informáciu.
S úctou
Viktor Pamula

Odpoveď:

Komplexná výmena asfaltového krytu Hviezdoslavovej ulice nie je v súčasnosti predmetom schváleného rozpočtu mesta. V horizonte najbližších rokov by sme ako oddelenie výstavby a dopravy radi túto komunikáciu zrekonštruovali. O presnom termíne zatiaľ nevieme hovoriť. V jarných mesiacoch bude vykonaná každoročne plánovaná údržba výtlkov miestnych komunikácií.
Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a doprava

Štefan, 30. 12. 2018:

Dobrý deň,
v Sp. Novej Vsi na Námestí Iglovia žije mnoho ľudí so psami, ktorých chodia pravidelne venčiť. Z tohto dôvodu sa chcem opýtať, či by bolo možné niekde na rozumnom mieste na tejto ulici umiestniť aspoň 1 kôš na psie exkrementy (alebo aspoň malý kôš na odpadky), čím by sme prispeli k čistejšiemu okoliu tejto novej, peknej lokality.
Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Námestie Iglovia je v súkromnom vlastníctve spoločnosti EURO CENTRÁL, s. r. o. Oslovíme však vlastníka s Vašou požiadavkou a návrhom spolupráce s mestom Spišská Nová Ves. V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.
S pozdravom
Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Slavomíra, 17. 12. 2018:

Dobrý deň,
Rada by som upozornila na každoročný problém pred Vianocami, ktorým sú petardy. Dôrazne žiadam kompetentných, aby tomu venovali väčšiu pozornosť. Nakoľko je odpaľovanie petárd mimo 31.12 a 1.1 zakázané, mali by ste o to viac dbať aby sa v iný dátum nestrieľalo. Zároveň vás však žiadam aby ste prehodnotili možnosť, ktorú si zvolili v našom hlavnom meste, a to je celkový zákaz okrem mestskej pyrotechniky. Túto sťažnosť som sa rozhodla napísať pretože dnes keď som vyšla z bytovky so svojím psom, asi tri metre odo mňa vybuchla petarda. Mládež si vystrelila zo zákona a nikto tomu nezabránil. Pevne dúfam že moju sťažnosť prešetríte a prídete k nejakému záveru s ktorým budú všetci spokojní.
Ďakujem za odpoveď

Odpoveď:

Dňa 1. septembra 2018 nadobudol účinnosť zákon č. 220/2018 Z. z., ktorým sa mení a  dopĺňa zákon č. 58/2014 Z. z.  o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Zmeny sa týkajú predovšetkým používania zábavnej pyrotechniky. 
Pyrotechnické výrobky kategórie F2, ktorá predstavuje nízke nebezpečenstvo s nízkou hladinou hluku a tvoria ju delobuchy, petardy, rakety a iné, nie je možné predávať ani sprístupňovať osobám mladším ako 18 rokov.
Pyrotechnické výrobky kategórie F3 už predstavujú stredne veľké nebezpečenstvo, t. j. silnejšie delobuchy, rakety a rôzne kompakty, nie je možné predávať ani sprístupňovať osobám mladším ako 21 rokov.
Používať tieto kategórie možno len v období od 31. decembra príslušného kalendárneho roka do 1. januára nasledujúceho roka. Mimo tohto obdobia  iba s predchádzajúcim súhlasom obce na základe písomnej žiadosti.
Osoba, ktorá tieto povinnosti poruší sa dopustí priestupku, za ktorý obvodný banský úrad uloží pokutu do 1 650 eur.
Z dôvodu, že predaj zábavnej pyrotechniky je v mesiaci december povolený, opatrenie prijaté zo strany mesta na celkový zákaz jej používania by sa míňal účinku. Ľudia si nájdu spôsob ako zakúpenú pyrotechniku odpáliť. Nie je v možnostiach mesta reagovať na každé porušenie legislatívy. Kým hliadka mestskej polície dorazí na miesto nelegálneho používania pyrotechniky, väčšinou je už po ohňostroji. Domnievame sa preto, že niektoré ustanovenia cit. zákona nie sú vymožiteľné. Ako už bolo spomenuté vyššie, priestupky na danom úseku prejednáva v súlade so zákonom obvodný banský úrad.

JUDr. Lucia Duláková, vedúca právneho oddelenia MsÚ

 

 

Vladimír, 12. 12. 2018:

Dobrý deň. Prosím Vás o odpoveď v akom štádiu je schválenie výstavby resp. rozšírenie skládky komunálneho odpadu KUDELNIK III v SNV. My občania Lieskovany sme nestotožnení z jej rozšírením vzhľadom na problémy týkajúce sa jej dôsledkov. Nie je nám ľahostajné zdravie nás a našich detí. Mám veľkú námietku na jej výstavbu. Má to dopad na zdravie našich ľudí. Už je to fakt, že v našej dedine je zhoršený stav ovzdušia, a to vplýva na naše zdravie. V niektorých prípadoch aj so zlým koncom. 3. miesto v súťaži o najkrajšie mesto Slovenska je pekné, ale skládka bude vašou vizitkou. Ostatné mestá a dediny si upracú svoj odpad k nám a mi to máme rešpektovať, len z dôvodu príjmu do mestského rozpočtu. Občania Lieskovan sú jednoznačne proti jej rozšíreniu. Prosím zvážte v rámci možností o zrušení rozšírenia v našej oblasti. Príďte niekedy do Lieskovan a skúste si aké to je, keď je cítiť zápach a po záhradách máme sáčky a iní komunálny odpad. Ďakujem. občan Lieskovan

Odpoveď:

Na pokyn Ministerstva ŽP SR, odboru posudzovania vplyvov na životné prostredia,  mesto SNV zabezpečilo predpísané úkony k dokumentu Regionálna skládka odpadov Kúdelník II,  rozšírenie skládky 4. a 5. etapa. - správa o hodnotení v zmysle zákona 24/2006 Z. z. Investorom a navrhovateľom je spoločnosť Brantner Nova, s. r. o. zo Spišskej Novej Vsi. Verejnosť môže svoje písomné stanoviská doručiť na príslušný orgán, t. j. Ministerstvo životného prostredia SR, Námestie Ľ. Štúra č. 1, 812 35 Bratislava.
Ing. arch. Teodor Štubňa, vedúci oddelenia územného plánu a stavebného poriadku

Viktor, 5. 12. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať, či sa v dohľadnej dobe plánuje výmena asfaltového povrchu na Ul. Hviezdoslavovej. Táto cesta je už niekoľko rokov v dezolátnom stave. Výtlky sa po zime ešte zväčšia. Vopred ďakujem za odozvu.

Odpoveď:

V dohľadnej dobe (rok 2019) neplánujeme komplexnejšiu rekonštrukciu cesty. Evidujeme ju v zozname komunikácií pre komplexnú obnovu, o termíne zatiaľ nevieme hovoriť. Bežné opravy výtlkov budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

 

 

Peter, 14. 11. 2018:

Dobrý deň,
od rekonštrukcie mosta na Kožuchovej ulici je kvôli novonainštalovanému zábradliu takmer nemožné pre cyklistov z jedného či druhého smeru mat pred mostom dostatočný rozhľad na most, a tým pádom sa musí s bicyklom zastaviť až v ceste, čo je dosť nebezpečné. Tento úsek prechodu z jedného cyklochodníka na druhý je veľmi zle vyriešený a chcelo by to aspoň farebné značenie vozovky, ako je to na všetkých úsekoch od Šoltesovej po Fľuder na Mieri. Toto farebné značenie vozovky by sa ďalej určite zišlo aj na chodník okolo Kasárni, kde ľudia nie sú schopní pochopiť, že jeden chodník je pre cyklistov a druhý pre chodcov. Značky nepostačujú. Obidva problémy sú horúcimi kandidátmi na nehodu.

Odpoveď:

Výjazd z ulice Za Hornádom pri moste bol opatrený dopravným zrkadlom po ukončení rekonštrukcie mostu. Vyznačenie priechodu pre cyklistov bude možné až keď sa stavebne a dopravne dobuduje prepojenie medzi cyklochodníkom končiacim na Ul. E. M. Šoltésovej, resp. cyklochodníkom za bývalými kasárňami. Do tej doby je nutné aby sa cyklisti správali pri križovaní cesty ako na ktoromkoľvek inom priechode pre "chodcov".
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Erich, 6. 11. 2018:

Dobrý deň, veľmi by ma zaujímalo pre koho je robený grafikon autobusovej dopravy. Niekedy som mhd využíval pravidelne, ale dnes idem radšej peši, pretože ani jeden spoj nie je vytvorený k vlakovým spojom. Konkrétne do stanice SNV prichádza vlak o 17.05, mhd č. 2 odchádza zo stanice 17.07 zlatý pán vodič Ján Hric, ten keď videl akýkoľvek prichádzajúci vlak tak počkal na možných cestujúcich. Zhodou okolnosti som teraz cestoval 2 dni týmto vlakom po sebe a ani raz som mhd č. 2 nestihol. Nebolo by asi od veci opäť začať spoluprácu pri grafikone aj s grafikonom ŽSR.

Odpoveď:

Pripomienku budeme riešiť v rámci zmien CP od 9. 12. 2018, o ktorých v týchto dňoch rokujeme s pracovníkmi mestského úradu.

Ing. Ľubomír Pastiran,
riaditeľ dopravného závodu Spišská Nová Ves eurobus, a. s.

 

Karel, 25. 10. 2018:

Dobrý deň. Na Gorkého ulici sa objavila na pravej strane smerom od Rožňavy v odstavnom pruhu značka zákaz státia. Čo je to za nezmysel a prečo? Autá z pravej strany teraz parkujú na ľavej aj v noci a bránia napríklad čisteniu cesty. Na tejto ulici pamätáme aj zákaz zastavenia v oboch smeroch a preto po ťahaniciach sú tu odstavné pruhy, v ktorých sa teraz nebude smieť stáť. Vraciame sa kam? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Váš podnet sme odoslali na Správu ciest KSK, nakoľko ide o komunikáciu vyššieho územného celku. Po doručení ich stanoviska ho zverejníme.
mesto SNV

Dobrý deň, 
na ceste II/533 (ul. Gorkého) sú v smere od Rožňavy do centra mesta Spišská Nová Ves osadené dopravné značky B34 Zákaz zastavenia za križovatkou II/533 a ulicou Stojan a za križovatkou II/533 a Kalinčiakovou ul. z dôvodu zachovania rozhľadových pomerov križovatky. Značky boli osadené v rokoch 2008 - 2009 po vydaní súhlasného stanoviska ORPZ, ODI v Spišskej Novej Vsi a následne po vydaní určenia o použití trvalého dopravného značenia Obvodným úradom pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Spišská Nová Ves. Skoršie osadenie značiek dokazujú aj fotografie z Google maps z augusta 2014. V prípade, že dochádza k porušovaniu pravidiel cestnej premávky je potrebné obrátiť sa na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi.

Mgr. Barbara Antal Červenská, referent strediska Správy ciest KSK

 

 

Jozef, 25. 10. 2018:

Ja len k tomu parkovaniu na sídliskách. Myslím si, že žiadny budúci primátor toto nevyrieši. Áut pribúda zo dňa na deň. Kde vidím aké také aspoň minimálne riešenie, tak vyzvať majiteľov áut, ktorí majú garáže, aby v nich parkovali. TV Reduta, Informátor, preventívne v spolupráci s MsP. Verím tomu, že je ich dosť. Veď kam zmiznú všetky tie autá na Silvestra? Jasné, že prinútiť ich nemôžeme. A začnem ja. Prosím a žiadam majiteľov garáži, aby neboli leniví a svoje autá v prospech zlepšenia parkovania na sídliskách garážovali, tak ako to robím ja. No toto sa asi nebude viacerým páčiť, ale čo už. Aj toto ja názor, či?

Odpoveď:

Ďakujeme za Vás názor, plne sa s ním stotožňujeme.
mesto SNV