Dnes je 29.09.2020, meniny má Michal, Michaela
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

11. 07. 2018 11:14

Metropolitan Police Shooting Match Banská Bystrica 2018


Už tradične 7. júna 2018 sa príslušníci MsP v Spišskej Novej Vsi zúčastnili streleckej súťaže príslušníkov MsP z krátkych guľových zbraní. Pretek sa konal tak ako po iné roky na strelnici v Sielnici pri Banskej Bystrici.
Hlavným organizátorom bola  tamojšia MsP a záštitu nad pretekom mal primátor mesta Banská Bystrica, MUDr. Ján Nosko.

Tradícia, počet účastníkov, aj fakt, že na preteku sa zúčastňuje celá slovenská strelecká špička v kategórii „HOSTIA“ dáva preteku vysoký kredit. Dá sa povedať, že išlo o "neoficiálne majstrovstvá Slovenska“. V samotnom preteku došlo k drobnej zmene - trojčlenné družstva nahradili dvojčlenné hliadky, ktoré na absolvovaní parkúru musia spolupracovať. Týmto spôsobom sa to priblížilo k realite policajnej činnosti.

V krásnej športovej strelnici a za nádherného počasia dve policajné hliadky MsP Spišská Nová Ves v zložení: Ľubomír Kukura a Pavol Jančík, Miloš Kocúr a Pavol Hvizdoš dokázali, že aj v Spišskej novej Vsi sú dobrí strelci, ktorí sa na podobných súťažiach nestratia.

Poďakovanie patrí usporiadateľom MsP Banská Bystrica, že dokážu dlhodobo pripraviť streleckú súťaž takého veľkého rozsahu na vysokej profesionálnej úrovni.

JUDr. Michal Komara, PhD. náčelník MsP SNV