dnes je 27.05.2015, meniny má Iveta

Aktuality

APRÍL

Prednáška

Slovenské technické múzeum a Banícky spolok Spiš pozývajú svojich členov, priaznivcov a priateľov na prednášku Krátky pohľad Európana na filipínsky geologický prieskum. Prednáška sa uskutoční 14. apríla 2015 (utorok) o 16:00 v Multifunkčnom energeticko-baníckom centre Barborka, Nábrežie Hornádu 14. Prednášajúci: Mgr. Vincent Kultan, RNDr. Slavomír Daniel.

* * *

Výstava Bane Spiša

Pozývame Vás na vernisáž výstavy fotografií Miloša Greisela Bane Spiša, ktorá sa uskutoční 2. apríla 2015 v Baníckom múzeu v Gelnici. Výstava bude inštalovaná vo výstavnej sieni Baníckeho múzea do 20. mája 2015.

plagát

* * *

MAREC

Príhovor nového predsedu BSS

Na Valnom zhromaždení BSS dňa 20. februára 2015 bol do čela spolku zvolený Ing. Vladimír Čech. Príhovor nového predsedu BSS si môžete prečítať tu: príhovor.

 

* * *

Cena mesta Spišská Nová Ves za rok 2014

Dňa 12. marca 2015 prevzal predseda Baníckeho spolku Spiš Ing. Vladimír Čech z rúk primátora mesta PhDr. Jána Volného, PhD. "Cenu mesta Spišská Nová Ves za rok 2014“. Banícky spolok Spiš ako kolektív získal Cenu mesta Spišská Nová Ves za rok 2013. Teší nás, že náš člen a predseda získal toto najvýznamnejšie ocenenie za svoj prínos mestu ako fyzická osoba.

informácia  fotogaléria

* * *

FEBRUÁR

Valné zhromaždenie BSS

Dňa 20. februára 2015 sa v Multifunkčnom energeticko-baníckom centre Barbora uskutočnilo Valné zhromaždenie BSS, na ktorom sa vyhodnotil rok 2014 a schválil plán činnosti (kalendárium) na rok 2015.

fotogaléria

* * *

Prednáška

Slovenské technické múzeum, pobočka v Spišskej novej Vsi v spolupráci s Baníckym spolkom Spiš usporiadali 17. februára 2015 v Multifunkčnom energeticko-baníckom centre Barbora prednášku Miloša Greisela PODZEMIE SPIŠA

fotogaléria

* * *

JANUÁR

Prednáška

Banícky spolok Spiš, Speleologický klub Slovenský raj a STM zorganizovali prednášku 50 ROKOV SPELEOLOGICKÉHO KLUBU SLOVENSKÝ RAJ, ktorá sa uskutočnila 20. januára 2015 v Multifunkčnom energeticko-baníckom centre Barbora. Prednášal Ing. Ján Tulis. 

fotogaléria