Dnes je 06.03.2021, meniny má Radoslav
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality

Aktuality

Slovenská filharmónia v metropole Spiša

19. 01. 2008

Mesto Spišská Nová Ves sa stane na jeseň tohto roku miestom unikátneho kultúrneho projektu, pozvanie prijalo špičkové hudobné teleso európskeho významu - Slovenská filharmónia Bratislava. (korzar.sk)


Hasičské stanice posilnia tri obecné

19. 01. 2008

Súčasných 113 staníc Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v rámci celého Slovenska nestačí na optimálne pokrytie celého územia. Vyriešiť by to mala pripravovaná koncepcia. (korzar.sk)


Slovenská filharmónia zavíta do Spišskej Novej Vsi

18. 01. 2008

Mesto Spišská Nová Ves sa stane na jeseň tohto roku miestom unikátneho kultúrneho projektu. V rámci XIII. ročníka už tradičného medzinárodného hudobného festivalu Musica nobilis prijalo pozvanie Spišskej Novej Vsi špičkové...


Poplatok za odpad sa nezvýšil

18. 01. 2008

Poplatok za odvoz domového odpadu sa v Spišskej Novej Vsi oproti vlaňajšku nezvyšuje. Ostáva na úrovni 452 korún na občana za rok. Cestou na zníženie poplatkov pre občanov je separovanie odpadu. (korzar.sk)


Úspech stredoškolákov

18. 01. 2008

Po víťazstve Združenej strednej školy SNV (bývalá SPŠD) v krajskom kole sa futbalisti tejto strednej školy museli v halovom futbale v boji o postup na Majstrovstvá Slovenska ešte stretnúť so súperom z Gymnázia v Banskej Bystrici....


Kontrola NKÚ dopadla dobre

17. 01. 2008

Kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), ktorá prebiehala na mestskom úrade v Spišskej Novej Vsi v závere minulého roka, sa skončila s pozitívnym výsledkom. (korzar.sk)


Mesto chce kúpiť akcie Metropolu

17. 01. 2008

Spišská Nová Ves ako akcionár spoločnosti Hotel Metropol chce odkúpiť obchodné podiely od svojich spoločníkov. (korzar.sk)


Lístky k špecialistovi: Šikanovanie a nadpráca

17. 01. 2008

Kvôli opätovnému zavedeniu tzv. výmenných lístkov u praktických lekárov aj na Spiši zavládol každodenný zvýšený nával v ambulanciách. (korzar.sk)


Slovenský raj aj na zimnej mape

16. 01. 2008

Návštevníci Národného parku Slovenský raj majú najnovšie k dispozícii po letnej verzii mapy aj zimnú. (korzar.sk)


Dom v hrabušickej osade zhorel do tla

16. 01. 2008

V hrabušickej osade včera ráno horel rodinný dom. Napriek tomu, že k požiaru rýchlo vyrazili zo Spišskej Novej Vsi dve hasičské cisterny, dom sa nepodarilo zachrániť. (korzar.sk)