Dnes je 22.07.2019, meniny má Magdaléna
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality

Aktuality

Poplatky v domove dôchodcov

02. 01. 2008

Doterajší sponzorský poplatok pri prijatí do novoveského domova dôchodcov nahrádza od januára oficiálny vstupný poplatok. (korzar.sk)


Silvester v Spišskej Novej Vsi

28. 12. 2007

Tohoročnú oslavu Silvestra pripravilo Mesto Spišská Nová Ves v spolupráci so spoločnosťou Embraco Slovakia, s. r. o. Finančne ju podporil aj primátor mesta Ján Volný. Vstup do nového roka sa bude niesť v duchu troch...


O Spišskom divadle

28. 12. 2007

Publikácia Spišské divadlo Spišská Nová Ves je prvá kniha svojho druhu, ktorá vyšla aj pri príležitosti 15. výročia existencie Spišského divadla ako samostatnej scény. (korzar.sk)


Školáci dostali ojedinelé učebné pomôcky - skameneliny

28. 12. 2007

Školáci zo Spišskej Novej Vsi by mali o dávnej minulosti vedieť o čosi viac, ako ich rovesníci z iných škôl, vďaka nadšencom zo Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny. (korzar.sk)


Mráz si vyžiadal životy dvoch žien

28. 12. 2007

Dobrovoľní záchranári z T.O.R. Rescue, pobočka Spišská Nová Ves, mali v predvečer sviatkov plné ruky práce. V priebehu niekoľkých dní opakovane vyrážali do terénu. (korzar.sk)


Spišiaci privítajú jubilejný rok na námestí

28. 12. 2007

Štvorhodinový program na rozhraní starého a nového roka v centre Spišskej Novej Vsi spoločne pripravili magistrát a firma Embraco Slovakia. (asvet.sk)


Fotografická spoločnosť predstavuje Spiš

27. 12. 2007

Pod názvom Spišská Nová Ves a krajina v jej okolí otvorili vo výstavnej sieni Spišského osvetového strediska výstavu prác amatérskych fotografov združených vo Fotografickej spoločnosti Spiš. (korzar.sk)


Hviezdoslav zo Spiša oslavuje 75 rokov

27. 12. 2007

Divadelný súbor Hviezdoslav pri Mestskom kultúrnom centre v Spišskej Novej Vsi oslávil v tomto roku 75. výročie svojho pôsobenia. (korzar.sk)


Finále Európskeho pohára juniorov

23. 12. 2007

Počas troch dní súperili najlepší európski juniori v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi vo finále Európskeho pohára. (speed.biznisweb.sk)


Od Tallinu po Porto už bez pasu

22. 12. 2007

Oslavy vstupu do schengenského priestoru sa konali na viacerých miestach východného Slovenska. Aj Spišiaci majú dôvod na radosť - pri cestách za hranice ich už nikto nebude obťažovať kontrolami. (korzar.sk)