Dnes je 10.08.2020, meniny má Vavrinec
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality

Aktuality

Rokovacím dňom ostáva štvrtok

18. 12. 2008

Poslanci mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi sa budú aj v budúcom roku schádzať na riadnych rokovaniach vo štvrtok. Pôjde vždy o tretí štvrtok v mesiaci. (korzar.sk)


Za eurofondy vynovia tri novoveské školy

18. 12. 2008

Mesto Spišská Nová Ves zrekonštruuje ďalšie základné školy z nenávratného finančného príspevku z Regionálneho operačného programu (ROP). V siedmom kole posudzovania žiadostí o peniaze z eurofondov uspeli projekty dvoch základných...


Personálne zmeny na mestskom úrade

18. 12. 2008

Na novoveskom mestskom úrade (MsÚ) sa zmenilo vedenie. Personálne zmeny sa týkajú funkcie prednostu. (korzar.sk)


Neprehliadnite - Cinka panna v Kine Baník, Elline Vianoce v Sp. divadle

17. 12. 2008

Kino Baník dnes a zajtra premieta slovenský historický film Cinka Panna. Deti zo ZUŠ v Spišskej Novej Vsi na predvianočné obdobie pripravili rozprávkové predstavenie Elline Vianoce. (korzar.sk)


Ihrisko za 4 milióny

17. 12. 2008

TV REDUTA: Posledné mesiace v našom meste prajú mladým športuchtivým ľuďom. Vďaka prostriedkom z rôznych fondov sa podarilo nielen zrekonštruovať, ale aj postaviť niekoľko nových športovísk. (snv.sk)


Historická udalosť

17. 12. 2008

TV REDUTA: Čím bohatšiu históriu má naše mesto, tým vzácnejšie sa prihodia na jeho území udalosti, ktoré ešte novovešťania nezažili. Právom sa k takýmto udalostiam zaradila aj historicky prvá imatrikulácia prvákov denného štúdia...


Kvalitnejší prístup k občanom

17. 12. 2008

TV REDUTA: Príslušníci mestskej polície absolvovali takmer ročné školenie v spolupráci so Sp. osvetovým strediskom. Bolo zamerané na zdokonaľovanie komunikácie s občanmi. (snv.sk)


Oslávili štvrťstoročie expozície klávesových nástrojov v Markušovciach

17. 12. 2008

Klavírnymi a organovými dielami majstrov európskej klasickej hudby oslávili v letohrádku Dardanely v Markušovciach 25. výročie otvorenia expozície klávesových hudobných nástrojov. (korzar.sk)


Vstupné poplatky sa už vyberať nebudú

17. 12. 2008

Poplatky pri vstupe do mestského domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi sa rušia. Mestské nariadenie stanovovalo 30-tisícový poplatok pri prijatí seniora do domova dôchodcov. Od nového roka sa už vyberať nebudú. (korzar.sk)


V meste pribudlo tretie multifunkčné ihrisko na pôde základných škôl

16. 12. 2008

Dňa 15. decembra 2008 bolo za prítomnosti vedenia mesta a poslancov mestského zastupiteľstva otvorené nové multifunkčné ihrisko v areáli Základnej školy na Hutníckej ulici v Spišskej Novej Vsi. V tomto roku je to...