Dnes je 04.06.2020, meniny má Lenka
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Archív

Archív

Voda z bane vystrašila ľudí

29. 09. 2008

Majitelia domov v časti Pod Tepličkou v blízkosti mesta Sp. Nová Ves majú vážne obavy, že vodný živel zničí ich príbytky. V noci z piatka na sobotu takmer nespali. (korzar.sk)


Extraligový dorast získal šesť bodov

27. 09. 2008

Cez sobotu a nedeľu pokračovali boje o majstrovské body v hokejovoj extralige juniorov a extralige dorastencov. Juniori cestovali do Trenčína a zohrali tam smoliarsky zápas. (korzar.sk)


Neprehliadnite - rozprávkový muzikál pre deti, historický veľkofilm, komédia

27. 09. 2008

Sp. divadlo pozýva deti na nedeľnú rozprávku Vrabec Brmbolec. Kino Mier ponúka cez víkend historický veľkofilm J. Jakubiska Báthory. Kino Baník premieta český film U mně dobrý a am. komédiu Dajte si pozor na Zohana. (korzar.sk)


Z histórie rudného baníctva na Spiši, časť 1.

27. 09. 2008

Dnes štartujeme seriál článkov o minulosti a súčasnosti baníctva v spišskom regióne, ktorý pripravujeme v spolupráci s n. o. Rochus Rozvoj Spiša a Baníckym spolkom Spiš. Počas nasledujúcich 12 týždňov nájdete vždy v sobotu...


Skauti vyčistia chodníky, vodáci Hornád

27. 09. 2008

V Slovenskom raji sa po letnej sezóne začína veľké upratovanie. Skauti dnes vyčistia turistické chodníky v roklinách od pozostatkov po návštevníkoch národného parku, vodáci z Košíc pomôžu pri čistení rieky Hornád. (korzar.sk)


Pozvánka na podujatia hlavných osláv mesta

27. 09. 2008

Budúci týždeň sa v našom meste uskutoční rad podujatí pri príležitosti 740. výročia 1. písomnej zmienky o meste. Na spomínané podujatia nás prišiel pozvať Ing. Emil Labaj, riaditeľ MKC. (snv.sk)


Olympiáda trochu inak

27. 09. 2008

O tom, že aj mentálne či telesne postihnutí ľudia radi súťažia, sme sa presvedčili na športovom podujatí, ktoré zoorganizoval Domov sociálnych služieb Náš Dom. (snv.sk)


Nepriehliadnite - záver filmového festivalu

27. 09. 2008

Dnes je posledný deň rómskeho filmového festivalu Kalo čangalo. Na záver pripravili organizátori dve filmové predstavenia. (korzar.sk)


Pestovateľom na Spiši „zachutila" drienka

27. 09. 2008

Dopestovať v podtatranskej oblasti hrozno, či juhoamerickú plodinu ačokču nie je nemožné. Dokazujú to aj pestovatelia zo Spiša, ktorí sa so svojimi tohtoročnými kúskami pochválili na okresnej výstave ovocia a zeleniny v Spišskej...


Mesto získalo na projekty 95 miliónov korún

26. 09. 2008
ZŠ Nad Medzou čaká rekonštrukcia vo výške investičných nákladov 50 mil. Sk. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR poskytne prostriedky v hodnote takmer 48 mil. Sk.

Mesto Spišská Nová Ves postupne podalo projekty na rekonštrukciu a modernizáciu všetkých škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Prvou lastovičkou je úspešný projekt ZŠ Nad Medzou 1 s názvom „Rekonštrukcia...