Dnes je 04.06.2020, meniny má Lenka
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Archív

Archív

Ďalšie rušenie škôl sa nechystá

01. 10. 2008

Sieť škôl a školských zariadení v meste Spišská Nová Ves je optimálna. Uviedla to vedúca oddelenia školstva novoveského magistrátu Ľubica Šefčíková pri predkladaní koncepcie rozvoja školstva v meste. (korzar.sk)


BAŇU UZAVRELI - Platí zákaz vstupu, hrozí prepadnutie!

01. 10. 2008

Starú baňu pri Spišskej Novej Vsi včera ohradili a osadili pri nej tabule zakazujúce vstup nepovolaným osobám. Mesto vyhlásilo uzáveru tejto štôlne až do odvolania. (korzar,sk)


Wifihala

30. 09. 2008

Ak už je reč o spišskonovoveskej hale, opäť majú jednu novinku. V celej hale už funguje wifi pripojenie na internet. (korzar.sk)


Neprehliadnite - výstava fotografií, muzikál v kine, výstava v múzeu

30. 09. 2008

Výstava S drotárskou nošou v Múzeu Spiša potrvá do konca októbra. Novoveské kino Baník od dneška do štvrtka premieta americký muzikál Mamma Mia. V GUS pokračuje výstava fotografií Evy Davidovej s názvom Cesty Rómov. (korzar.sk)


Voda z bane vytiekla, situácia sa upokojila

30. 09. 2008

Situácia v Sp. Novej Vsi, kde v mestskej časti Pod Tepličkou cez víkend vytieklo množstvo banskej vody zo starej bane, sa upokojuje. Obvodný banský úrad od soboty monitoruje situáciu. (korzar.sk)


Novoveskí poslanci sú proti privatizácii nemocnice

30. 09. 2008

Košický samosprávny kraj (KSK) ako jej vlastník pre ňu aj pre ďalšie nemocnice v Rožňave, Trebišove a Michalovciach hľadá strategického partnera. Poslanci privatizáciu odmietli. (korzar.sk)


Uzávera lokality Nová štôlňa v Hájnickej (Hrabkovskej) doline až do odvolania!

30. 09. 2008

Dňa 27. 9. 2008 sa v nočných hodinách približne o 02.00 hod. pod silným tlakom vodného stĺpca vody uvoľnila zátarasa pre vstup do banskej štôlne v lokalite Nová štôlňa v Hájnickej (Hrabkovskej) doline a voda z bane sa vyliala po...


Skauti v Raji čistili chodníky

29. 09. 2008

80 skautov z Podtatranskej skautskej oblasti v sobotu čistilo severnú časť Slovenského raja. Ako uviedol M. Leskovjanský zo Správy NP Slovenský raj, išlo o 8. ročník podujatia. Pozitívne je, že odpadu je z roka na rok menej....


Pokusu o slovenský rekord sa zúčastní aj prezident

29. 09. 2008

Oslavy 740. výročia prvej písomnej zmienky o Sp. N. Vsi vyvrcholia tento týždeň. Mesto pripravilo sériu originálnych podujatí, medzi kt. bude aj pokus o vytvorenie najdlhšej papierovej reťaze za účasti prezidenta I. Gašparoviča....