Dnes je 17.07.2018, meniny má Bohuslav
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

Umenie v parku

Kategória: Výstava

20. 7. - 10. 9. 2017 v parku pri fontáne pred Evanjelickým kostolom

Súťažná výstava neprofesionálnych umelcov.

Cieľom výstavy je vytvorenie možnosti „prehovoriť„ pre neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov prostredníctvom vizuálneho jazyka. Ich umenie nebude obmedzené priestormi budovy, ale vsadené do voľného priestranstva - oddychovej časti mesta, kde sa budú môcť ľudia pokochať nielen umením prírody ale aj človeka. Podujatie sa realizuje formou súťaže, ktorá prebieha v 2 kategóriách: Fotografia a Výtvarné umenie. Zapojiť sa mohol každý nadšenec umenia od 15 rokov. 

Témou fotografov bola "Street photo". Pouličná fotografia, ako z názvu vyplýva, je druh fotografie, ktorá vzniká najčastejšie na ulici, ale nie je to pravidlom. Môže vzniknúť aj v dopravných prostriedkoch, na námestiach, v podnikoch, na rôznych podujatiach, vo všeobecnosti povedané na verejných priestranstvách. Všade okolo nás je veľmi veľa zaujímavých momentov, ktoré si určite zaslúžia byť odfotografované.

V kategórii Výtvarné umenie bolo úlohou súťažiacich vytvoriť dielo na tému "Svet okolo nás". Autori mohli vytvoriť dielo na túto tému v rámci výtvarných disciplín: kresba, grafika, maľba či kombinovaná technika.

O víťazoch rozhodla 4 členná odborná porota. Výsledky súťaže budú oficiálne vyhlásené na vernisáži, kedy si ocenení zároveň prevezmú aj ceny. Celkovo sa do súťaže prihlásilo 47 autorov so 144 dielami a na výstave budete môcť vidieť najlepšie z nich.

Atmosféru vernisáže bude dotvárať svojou hudbou skupina Fero Fabo Band

Vernisáž 20. 7. 2017 o 18.00 hod.  
Vstup voľný. 

Viac info na facebooku alebo tu (osvetasnv.sk) »»