Dnes je 01.10.2020, meniny má Arnold
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

NÁKUP PRE SENIOROV, NÁKUPY PRE ZDRAVOTNÍKOV, DONÁŠKA LIEKOV DOMOV, POSKYTOVANIE OBEDOV HOTELOM PREVEZA S OSOBNÝM ODBEROM ALEBO ROZVOZOM

Kategória: Iné

Seniori si zaslúžia našu pomoc v týchto ťažkých chvíľach, mesto spúšťa projekty pre seniorov.

Primátor mesta Pavol Bečarik spolu s mladými dobrovoľníkmi podávajú pomocnú ruku seniorom, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou obyvateľov v súčasnej situácii, keď sa svetom šíri pandémia ochorenia COVID 19.

Mesto spúšťa projekty pre seniorov 

NÁKUP PRE SENIOROV

Určený je seniorom, ktorí:

 • majú trvalý pobyt v meste Spišská Nová Ves,
 • nemajú v meste blízkych príbuzných, ktorí by im nákup mohli zabezpečiť, alebo ich príbuzní sú chorí alebo v karanténe
 • ZŤP

Mesto v spolupráci s COOP Jednota, TEMPO Supermarket zabezpečia pre obyvateľov, ktorí spĺňajú všetky vyššie uvedené podmienky rozvoz základných potravín v primeranom množstve za pultové ceny COOP Jednota TEMPO Supermarket. Dovoz a služba sú bezplatné, senior zaplatí len cenu potravín, ktoré si objednal. 

Ide o nasledovné potraviny: balený chlieb (polovica, celý), mlieko trvanlivé 1,5 %, maslo, syry, múka, cestoviny, ryža, olej, cukor, soľ, čaj, káva, zelenina, ovocie, vákuovo balené mäsové výrobky podľa aktuálnej ponuky. Ak je v ponuke rovnaký tovar od viacerých dodávateľov, vyberieme najlacnejší, hygienické potreby a dostupné dezinfekčné prostriedky.

Službu môže senior využiť maximálne 2x v týždni (len pracovné dni), hodnota nákupu by nemala presiahnuť 20 € pre jednotlivca, 30 € pre manželov.

Postup:

Objednávky budú prijímané na t. č. 0948 115 655, resp. 0948 138 988 a 0911420590, 0911421480 v čase od 8.00 - 15.00 hod.

Občan nahlási: meno, adresu doručenia a tovar, ktorý požaduje  z ponuky, výnimočne aj iný tovar (trvanlivé alebo balené potraviny, hygienické potreby).

Balenie tovaru sa uskutoční v nasledujúci pracovný deň ráno a dovoz na miesto určenia bude v čase od 11.00 – 13.00 hod. (piatková objednávka bude doručená v pondelok).

O doručení  a sume nákupu bude senior informovaný cca 10 min. pred príchodom dobrovoľníka na telefónnom čísle, z ktorého bola prijatá objednávka.

Senior vloží peniaze do priesvitného vrecúška (podľa možností presnú sumu) a odovzdá ho dobrovoľníkovi pre prebratí tovaru.

DONÁŠKA LIEKOV DOMOV

Služba je určená seniorom a imobilným osobám, ktoré:

 • majú trvalý pobyt v meste Spišská Nová Ves
 • žijú sami v domácnosti 
 • nemajú v meste blízkych príbuzných, ktorí by im doručili lieky, alebo ich príbuzní sú chorí alebo v karanténe
 • ZŤP

Postup:

 1. Občan, ktorý potrebuje lieky si ich predpísanie telefonicky dohodne so svojim ošetrujúcim lekárom, ktorý vypíše elektronický recept.

 2. Občan zatelefonuje na nižšie uvedené tel. číslo, nahlási svoje meno, rodné číslo a adresu, na ktorú požaduje doručenie liekov.

 3. Objednávky budú prijímané na t. č. 0948 115 655 a 0948 138 988 od 8.00 - 15.00 hod. v pracovných dňoch. 

  Objednať lieky je možné aj priamo v Lekárni Slávka na tel. č. 053/41 66 122, 0948 606 136 od 8.00 do 15.00 hod. 
  s  uvedením údajov:  meno a priezvisko, rodné číslo, adresa dodania liekov, telefónne číslo objednávajúceho občana. Na uvedených tel. číslach operátorka v lekárni okamžite potvrdí objednávku alebo v prípade výpadku lieku navrhne adekvátnu náhradu. Objednávku je možné realizovať aj e-mailom na adrese lekárne: lekslavka(at)stadus.sk a prostredníctvom správy cez FB:  www.facebook.com/LekarenSlavka/

 4. Doručovanie objednaných liekov sa bude realizovať nasledujúci pracovný deň po prijatí objednávky (v rámci možností a dostupnosti liekov).

 5. O doručení a sume doplatku za lieky bude senior informovaný cca 10 min. pred príchodom dobrovoľníka na telefónnom čísle, z ktorého bola prijatá objednávka.

 6. Občan vloží peniaze do priesvitného vrecúška (podľa možností presnú sumu) a odovzdá ho dobrovoľníkovi pre prebratí liekov.

Občan môže využiť túto službu max. 1x týždenne.

Služba je bezplatná, občan zaplatí len cenu za lieky.

*******************************************************************

Počnúc 2. aprílom 2020 spoločnosť Stadus, s. r. o., ktorá je vlastníkom Polikliniky pri Hornáde a lekárne Slávka, prichádza s ústretovým krokom voči našim dôchodcom, ZŤP a občanom, ktorí si nemôžu lieky z rôznych vážnych dôvodov osobne vyzdvihnúť v lekárni. Týmto krokom chcú prispieť k zmierneniu koronavírusovej krízy a pomôcť najviac zraniteľnej skupine našich spoluobčanov. Ide o bezplatnú pomoc iba v čase trvania epidémie.

Potrebné je dodržať uvedený postup:  

 • Občan musí mať svojím lekárom vypísaný elektronický recept.

 • Následne môže v čase od 8.00 do 15.00 hod. zrealizovať objednávku na predpísaný e-recept s  uvedením údajov:  meno a priezvisko, rodné číslo, adresa dodania liekov, telefónne číslo objednávajúceho občana 
  na telefónnych číslach:  053/41 66 122, 0948 606 136 - tieto čísla budú priamo u operátorky v lekárni a tá okamžite potvrdí objednávku alebo v prípade výpadku lieku navrhne adekvátnu náhradu,
  emailom na adrese lekárne: lekslavka(at)stadus.sk
  prostredníctvom správy cez FB:  www.facebook.com/LekarenSlavka/

 • Doručenie liekov bude bezplatné, najneskôr do 24 hod. od zrealizovania objednávky na uvedenú adresu, pričom občan bude dopredu upozornený o približnom čase dodávky a o sume doplatku za lieky.

 • Svojím podpisom potvrdí prevzatie lieku, daňového dokladu a zaplatenie doplatku. Lieky budú doručené donáškovou službou mesta prostredníctvom označených dobrovoľníkov.

 • Pri manipulácii s liekmi a platbe musí doručovateľ, ale aj občan – objednávateľ, dodržiavať prísne hygienické predpisy súvisiace s koronavírusovou epidémiou (povinné sú ochranné rúška, rukavice, dezinfekcia...).

 • Výnimočne popri zrealizovaní objednávky prostredníctvom e-receptu si bude môcť občan objednať aj prípravky na posilnenie imunity a vitamíny.

Nakoľko ide o mimoriadnu formu pomoci počas tejto krízy pre najviac zraniteľné skupiny našich spoluobčanov, žiadame všetkých, aby táto služba nebola zneužívaná.

************************************************************************

POSKYTOVANIE OBEDOV HOTELOM PREVEZA

Mesto Spišská Nová Ves iniciovalo v spolupráci so Správou telovýchovných zariadení, ktorá okrem iného spravuje i hotel Preveza, poskytovanie obedov pre seniorov.

Obedy sú poskytované od pondelka 23. 3. 2020, a to formou výdaja v hoteli Preveza alebo formou rozvozu.

V tejto mimoriadnej situácii bude jedinou podmienkou trvalý pobyt v Spišskej Novej Vsi.

Cena obedového menu je 2,90 €. V ponuke bude polievka + hlavné jedlo. Variť sa bude iba jedno hlavné jedlo denne. Výdaj bude len do vlastných obedových nádob. Platba za obed bude prebiehať priamo pri prebratí obeda.

Cena rozvozu je 0,50 € + cena za jedlo 2,90 €, jedlo bude rozvážané v jednorazových menu boxoch.

Nahlásiť záujem o obed je nutné najneskôr do 9.00 hod. v daný deň na telefónnom čísle 0911 669 863. Obed sa bude vydávať a rozvážať v čase od 11.30 - 12.30 hod.

Zaručená je maximálna hygiena zo strany personálu hotela Preveza.

Zároveň vyzývame všetkých záujemcov o stravu, aby dodržiavali potrebné opatrenia - hlavne nosenie rúška pri kontakte s personálom hotela Preveza pri výdaji alebo s vodičom pri rozvoze.

Kapacita poskytovaných obedov je limitovaná na 70 porcií/denne.  

Viac informácií na www.hotel-preveza.sk/stravovanie-dôchodcov

Projekty pre seniorov: nákup, donáška liekov a obedov
Volať: pondelok – piatok od 8.00 do 15.00 h na t. č. 0948 115 655, 0948 138 988, 0911 420 590, 0911 421 480 

Nákupy pre zdravotníkov

Mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s Centrom voľného času ponúka zdravotníkom - lekárom, sestričkám, záchranárom, ošetrovateľom ... bezplatnú službu nákupu potravín, hygienických potrieb, ovocia a zeleniny.
Nákup si môžu objednať na t. č. 0905 346 727 od 8.00 do 20.00 hod.,
alebo mailom na: pomoc(at)mestosnv.sk nonstop 24 hodín denne.
Nákup zabezpečíme a doručíme nasledujúci pracovný deň na dohodnuté miesto (nemocnica alebo domov).

Spolu to zvládneme.

 

 

 

Veríme, že aj napriek mimoriadnej situácii sa nám spoločnými silami podarí  preklenúť toto ťažké obdobie. Prajeme Vám všetkým pevné zdravie.


Ing. Pavol Bečarik, primátor mesta