Dnes je 02.04.2020, meniny má Zita
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

NÁKUP PRE SENIOROV, DONÁŠKA LIEKOV DOMOV, POSKYTOVANIE OBEDOV HOTELOM PREVEZA S OSOBNÝM ODBEROM ALEBO ROZVOZOM

Kategória: Iné

Seniori si zaslúžia našu pomoc v týchto ťažkých chvíľach, mesto spúšťa projekty pre seniorov.

Primátor mesta Pavol Bečarik spolu s mladými dobrovoľníkmi podávajú pomocnú ruku seniorom, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou obyvateľov v súčasnej situácii, keď sa svetom šíri pandémia ochorenia COVID 19.

Mesto spúšťa projekty pre seniorov 

NÁKUP PRE SENIOROV

Určený je seniorom, ktorí:

 • majú trvalý pobyt v meste Spišská Nová Ves,
 • nemajú v meste blízkych príbuzných, ktorí by im nákup mohli zabezpečiť, alebo ich príbuzní sú chorí alebo v karanténe
 • ZŤP

Mesto v spolupráci s COOP Jednota, TEMPO Supermarket zabezpečia pre obyvateľov, ktorí spĺňajú všetky vyššie uvedené podmienky rozvoz základných potravín v primeranom množstve za pultové ceny COOP Jednota TEMPO Supermarket. Dovoz a služba sú bezplatné, senior zaplatí len cenu potravín, ktoré si objednal. 

Ide o nasledovné potraviny: balený chlieb (polovica, celý), mlieko trvanlivé 1,5 %, maslo, syry, múka, cestoviny, ryža, olej, cukor, soľ, čaj, káva, zelenina, ovocie, vákuovo balené mäsové výrobky podľa aktuálnej ponuky. Ak je v ponuke rovnaký tovar od viacerých dodávateľov, vyberieme najlacnejší, hygienické potreby a dostupné dezinfekčné prostriedky.

Službu môže senior využiť maximálne 2x v týždni (len pracovné dni), hodnota nákupu by nemala presiahnuť 20 € pre jednotlivca, 30 € pre manželov.

Postup:

Objednávky budú prijímané na t. č. 0948 115 655, resp. 0948 138 988 a 0911420590, 0911421480 v čase od 8.00 - 15.00 hod.

Občan nahlási: meno, adresu doručenia a tovar, ktorý požaduje  z ponuky, výnimočne aj iný tovar (trvanlivé alebo balené potraviny, hygienické potreby).

Balenie tovaru sa uskutoční v nasledujúci pracovný deň ráno a dovoz na miesto určenia bude v čase od 11.00 – 13.00 hod. (piatková objednávka bude doručená v pondelok).

O doručení  a sume nákupu bude senior informovaný cca 10 min. pred príchodom dobrovoľníka na telefónnom čísle, z ktorého bola prijatá objednávka.

Senior vloží peniaze do priesvitného vrecúška (podľa možností presnú sumu) a odovzdá ho dobrovoľníkovi pre prebratí tovaru.

DONÁŠKA LIEKOV DOMOV

Služba je určená seniorom a imobilným osobám, ktoré:

 • majú trvalý pobyt v meste Spišská Nová Ves
 • žijú sami v domácnosti 
 • nemajú v meste blízkych príbuzných, ktorí by im doručili lieky, alebo ich príbuzní sú chorí alebo v karanténe
 • ZŤP

Postup:

 1. Občan, ktorý potrebuje lieky si ich predpísanie telefonicky dohodne so svojim ošetrujúcim lekárom, ktorý vypíše elektronický recept.

 2. Občan zatelefonuje na nižšie uvedené tel. číslo, nahlási svoje meno, rodné číslo a adresu, na ktorú požaduje doručenie liekov.

 3. Objednávky budú prijímané na t. č. 0948 115 655 a 0948 138 988 od 8.00 - 10.30 hod. v pracovných dňoch. 

 4. Doručovanie objednaných liekov sa bude realizovať nasledujúci pracovný deň po prijatí objednávky (v rámci možností a dostupnosti liekov).

 5. O doručení a sume doplatku za lieky bude senior informovaný cca 10 min. pred príchodom dobrovoľníka na telefónnom čísle, z ktorého bola prijatá objednávka.

 6. Občan vloží peniaze do priesvitného vrecúška (podľa možností presnú sumu) a odovzdá ho dobrovoľníkovi pre prebratí liekov.

Občan môže využiť túto službu max. 1x týždenne.

Služba je bezplatná, občan zaplatí len cenu za lieky.

POSKYTOVANIE OBEDOV HOTELOM PREVEZA

Mesto Spišská Nová Ves iniciovalo v spolupráci so Správou telovýchovných zariadení, ktorá okrem iného spravuje i hotel Preveza, poskytovanie obedov pre seniorov.

Obedy sú poskytované od pondelka 23. 3. 2020, a to formou výdaja v hoteli Preveza alebo formou rozvozu.

V tejto mimoriadnej situácii bude jedinou podmienkou trvalý pobyt v Spišskej Novej Vsi.

Cena obedového menu je 2,90 €. V ponuke bude polievka + hlavné jedlo. Variť sa bude iba jedno hlavné jedlo denne. Výdaj bude len do vlastných obedových nádob. Platba za obed bude prebiehať priamo pri prebratí obeda.

Cena rozvozu je 0,50 € + cena za jedlo 2,90 €, jedlo bude rozvážané v jednorazových menu boxoch.

Nahlásiť záujem o obed je nutné najneskôr do 9.00 hod. v daný deň na telefónnom čísle 0911 669 863. Obed sa bude vydávať a rozvážať v čase od 11.30 - 12.30 hod.

Zaručená je maximálna hygiena zo strany personálu hotela Preveza.

Zároveň vyzývame všetkých záujemcov o stravu, aby dodržiavali potrebné opatrenia - hlavne nosenie rúška pri kontakte s personálom hotela Preveza pri výdaji alebo s vodičom pri rozvoze.

Kapacita poskytovaných obedov je limitovaná na 70 porcií/denne.  

Viac informácií na www.hotel-preveza.sk/stravovanie-dôchodcov

Projekty pre seniorov: nákup, donáška liekov a obedov
Volať: pondelok – piatok od 8.00 do 15.00 h na t. č. 0948 115 655, 0948 138 988, 0911 420 590, 0911 421 480 

Veríme, že aj napriek mimoriadnej situácii sa nám spoločnými silami podarí  preklenúť toto ťažké obdobie. Prajeme Vám všetkým pevné zdravie.


Ing. Pavol Bečarik, primátor mesta