Dnes je 17.07.2018, meniny má Bohuslav
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

Graffiti Spiš X

Kategória: Výstava

23. - 24. 9. 2017  » »  ZMENA MIESTA KONANIA !!!
KVÔLI NEPRIAZNIVÉMU POČASIU SA AKCIA PRESÚVA DO PODJAZDU NA ŠKOLSKEJ UL. 

Jubilejný desiaty ročník akcie pre sprejerov bude mať podľa slov spoluorganizátorky podujatia Mirky Bukovinskej tému dosť aktuálnu „Farbami proti rasizmu“.  Akcie sa zúčastnia pouliční umelci nielen zo Spiša, ale aj z Košíc, Trenčína, či Bratislavy.

Pred desiatimi rokmi vznikla myšlienka organizovať netradičné podujatie práve v Spišskej Novej Vsi. Jej autormi boli riaditeľ Mestského kultúrneho centra Emil Labaj a Ľuboš Bukovinský, ktorý sa postupne stal uznávaným graffiti umelcom. Jeho diela môžete vidieť napríklad v novootvorenej Galérii Tricklandia vo Vysokých Tatrách. Cieľom tohto podujatia je presvedčiť širokú verejnosť, že táto inovatívna forma umeleckého prejavu môžu prispieť k skrášleniu a estetickému dotvoreniu verejného prostredia, ak sú diela robené s vkusom, vtipom a výtvarne.

Za uplynulých deväť rokov postupne dostali krajšiu podobu rôzne objekty. Medzi nimi napríklad železničný podchod, kotolne a sklady na spišskonovoveských sídliskách, oplotenie kasární, objekt materskej školy, ihrisko na sídl. Východ a pod. Tentoraz je pre tvorivých autorov vyčlenený priestor na sídl. Mier – garáže - Štúrovo nábrežie. 

Viac info na facebooku » »

Tlačová správa » »

 
Graffiti Spiš X

Termíny

Sobota 23.09.2017 10:00
Nedeľa 24.09.2017 10:00