Dnes je 22.10.2018, meniny má Sergej
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

Festival škandinávskych filmov SCANDI

Kategória: Kino

24. - 28. 1. 2018 v Kine Mier

SCANDI - severská filmová lekcia & Projekt Bergman 100

Koncom januára prináša Film Europe do kín už po štvrtýkrát Severskú filmovú lekciu Scandi – tento rok obohatenú o medzinárodný projekt Bergman 100. Milovníci severskej kinematografie sa môžu tešiť na reprezentatívnu prehliadku súčasnej severskej kinematografie Scandi, ktorá prinesie aj tento rok výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Bližšie info o filmovom festivale na www.scandi.filmeurope.eu/sk/ 

 • 24. 1. 2018 (streda) o 19:00
  TRI  SLOVÁ  
  Manželia Lily a Max sú svoji už viac ako päťdesiat rokov. Teraz spolu žijú v opatrovateľskom dome, na ktorého profesionálnej starostlivosti je Max po prekonaní mŕtvice celkom závislý. Lily, ktorá tak musela odložiť vlastný život stranou, zúfalo túži po vzrušení a intimite.
  Dráma, Dánsko, titulky, 92 min., MP-15

 • 25. 1. 2018 (štvrtok) o 19:00
  SLOVO  BOŽIE / TAK KÁŽE BOH
  Jens a jeho brat žijú v rodinnom dome v Risskove, v Dánsku. Rodinný patriarchálny psychológ a samozvaný Boh – Uffe – vládne vo svojom župane. Zmeny ohrozia mier, keď sa Uffe rozhodne napísať svoje memoáre. Materinská Gerd Lillian robí všetko čo je v jej silách, aby udržala rodinu pokope.
  Dánsko, titulky, 107 min., MP-15

 • 26. 1. 2018 (piatok) o 19:00
  DARKLAND
  Zaid je úspešný chirurg žijúci v luxusnom apartmáne so svojou tehotnou priateľkou. Jednu noc Zaidov brat Yasin zaklope na jeho dvere a žiada ho o peniaze. Zaid odmietne. O niekoľko dní neskôr je Yasin napadnutý a zavraždený. Kedže polícia nie je veľmi nápomocná, Zaid sa cíti nútený zistiť, kto to urobil a začne misiu na odstránenie všetkých zločineckých gangov v Kodani.
  Akčný thriller, Dánsko, titulky, 112 min., MP-15

 • 27. 1. 2018 (sobota) o 19:00
  POTVORA / HORRIBLE  WOMAN
  Keď sa Rasmus stretne s Marie, je presvedčený, že to je láska jeho života. Avšak netrvá dlho kým sa ukáže, že je to majetnícka a manipulatívna žena, ktorá Rasmusa šikovne rozoberie na kúsky. Toto je príbeh ženského deštruktívneho vyžadovania dominancie vo vzťahu z mužského pohľadu.
  Dánsko, titulky, 85 min., MP-15

 • 28. 1. 2018 (nedeľa) o 19:00 
  DRUHÁ  ŠANCA
  (Pocta Susanne Bier) 
  Film o svedomí a krehkej spravodlivosti, ktorú v hraničnej  situácii vezme do vlastných rúk zúfalý detektív.
  Thriller, Dánsko, Švédsko, české titulky, 102 min., MP-15

 • 27. 1. 2018 (sobota) o 17:00
 • 28. 1. 2018 (nedeľa) o 17:00 
  ČASOVAŇA DOKTORA PROKTORA 
  Ďalšie zábavné pokračovanie napínavých príbehov o zvláštnom doktorovi Proktorovi, v ktorom ho slávny autor Jo Nesbo vyšle na bláznivú jazdu časom. Doktor Proktor putuje pomocou svojho vynálezu časovane do Paríža, aby znovu našiel svoju dávnu lásku Julietu Margarínovú. Lenže to by nebol Jo Nesbo, aby nevložil do príbehu napätie. Všetko sa to začne vo chvíli, keď Lisa dostane od Proktora zvláštnu šifrovanú správu s volaním o pomoc. Doktor Proktor sa nemôže bez pomoci dostať späť. Prečo je jeho správa zašifrovaná? Hrozí mu nebezpečenstvo? Lisa a Bule vyrážajú na cestu do minulosti, zázračným kúpeľom sa ocitnú v Paríži spred štyridsiatich rokov. A tu sa končí sranda, ale nie humor. Začína sa boj o záchranu doktora Proktora.
  Rozprávka, český dabing, 97 min., MP-12

Vstupné: 3,50 € 

Možnosť zakúpenia vstupeniek online » »