Dnes je 23.04.2018, meniny má Vojtech
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

Crème de la crème 4

Kategória: Kino

Kino Mier pozýva na týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème
Viac sa o festivale dozviete tu » »
Vstupné: 3,50 €

  • MAŤ SEDEMNÁSŤ  (QUAND ON A 17 ANS) 
    25. 3. sobota o 19.00   

V najsviežejšej snímke svojej kariéry zachytáva sedemdesiatročný francúzsky klasik André Téchiné dvojicu sedemnásťročných chlapcov z francúzskeho malomesta, ktorých vzťah  začína nenávistnými výpadmi a školskou šikanou, ale postupne sa vyvíja v krehké intímne puto. Je to film nekľudný a výbušný ako jeho hrdinovia. Film ako oslava magického času dospievania, v ktorom sa prelína úplná bezstarostnosť a nikdy nekončiaca úzkosť a v ktorom sa násilie stretáva so zmysluplnosťou a trýznivé straty striedajú nežné objavy. 
Dráma, FR., titulky, 116 min., MP-15  

  • AGNUS DEI  (LES INNOCENTES)
    26. 3. nedeľa o 19.00  

„Zmiluj sa nad nami...” Povojnový príbeh mníšok z benediktínskeho kláštora v Poľsku, ktoré otehotneli po znásilnení vojakov víťaznej Červenej armády. Príjmu rolu materstva alebo deti zrodené z hriechu opustia? 
Dráma, Fran./Pol., české titulky, 106 min., MP-15  

  • ZAČAŤ ODZNOVA  (L´AVENIR)
    27. 3. pondelok o 19.00  

Dráma o staršej žene, ktorej sa v jednom okamžiku zrúti celý život a musí prísť na spôsob, ako začať odznovu. Nathalie je učiteľkou filozofie na parížskej strednej škole. Prácu miluje a najmä veľmi rada zdieľa so svojimi žiakmi pôžitok z premýšľania. Svoj čas delí medzi svojho manžela, dve deti, bývalých študentov a veľmi majetnícku matku. Jedného dňa jej dlhoročný životný partner oznámi, že ju opúšťa kvôli inej žene. Nathalii neostáva nič iné, ako sa vysporiadať s doteraz nepoznanou samotou… i opäť získanou slobodou. 
Fran., francúzština - české titulky, 98 min., MP-12