Dnes je 10.07.2020, meniny má Amália
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Akcie > Detail akcie

Detail akcie

Cestovateľský festival Cestou necestou

Kategória: Kino

28. 11. 2019 / 18:00 / Kino Mier 

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v Kine Mier v Spišskej Novej Vsi. Pripomenieme si smutné udalosti z ukrajinského Černobyľu a navštívime aj krásy Kyjeva. Rado nám porozpráva o tom, ako si deväť mesiacov zarábal na ceste od Aljašky až po Mexiko pouličným spevom a dokonca nám zahrá aj pesničky, ktoré na tejto ceste vznikli.

PROGRAM:

  • 18:00  Katarína Lučajová: Černobyľ a mesto duchov Pripjať
    S partiou kamarátov sa vydala zažiť netradičný víkend do ukrajinskej metropoly - Kyjeva, kde na nich okrem turistických miest a pamiatok čakalo mnoho netradičných zážitkov. Jedným z nich bola aj exkurzia do Černobyľu, mesta kde sa 26. apríla 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórii ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť Ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami. 

  • 19:00 Prestávka

  • 19:15  Radovan Hanko: Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna
    Práca ITčkára na Slovensku ho prestala baviť, tak dal výpoveď a odišiel do Kanadského Vancouveru, bez akéhokoľvek plánu, alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville islande vo Vancouveri. Chcel cestovať, tak si kúpil dodávku, prestaval ju na camper van a prežil v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách s gitarou písal piesne, ktoré momentálne nahráva na album v Bratislave, ktoré na podujatí aj zahrá.

Vstupné: 5 €
Vstupenky sa dajú zakúpiť aj online » »

Bližšie info na facebooku » »

Termíny

Štvrtok 28.11.2019 18:00