dnes je 30.04.2017, meniny má Anastázia

Spišská Nová VesŠport > Mestský šachový klub

Mestský šachový klub

Šachový turnaj k 100. výročiu nar. Dr. Maxa Ujtelkyho 26. - 30. 4. 2015 v Redute Sp. Nová Ves

Šachový zväz Košického kraja, Mestský šachový klub a Mesto Spišská Nová Ves usporiadal šachový turnaj FIDE OPEN k 100. výročiu narodeniu medzinárodného šach. majstra Dr. Maximiliána UJTELKYHO, nášho rodáka a účastníka 3 olympiád.
Na záverečnom vyhodnotení šachového turnaja, po päťdňovom náročnom podujatí všetkých hráčov a účastníkov, ktoré sa konalo 26. – 30. apríla 2015 v prekrásnych priestoroch koncertnej siene Reduty v Spišskej Novej Vsi, si šachisti a ich priaznivci zo Spiša a okolia pripomenuli okrúhle výročie tohto slovenského šachového velikána. Podujatie hrané na sedem kôl, podporili aj českí šachisti z Prahy a to krásnym článkom vo svojom pravidelnom týždenníku, kde uverejnili v deň majstrovho narodenia 20. apríla, jeho životopis aj s úspešnou šachovou kariérou.
Celá akcia prebiehala v popoludňajších hodinách a vyvrcholila v posledný deň večer, kedy sme po tuhom boji spoznali celkového víťazom turnaja. Stal sa ním Ján Koňak, hráč extraligového celku z Prakoviec, druhý skončil Mgr. Štefan Dzurenda, tretí bol Jozef Štofan, obaja hráči domáceho šachového klubu v Spišskej Novej Vsi, ktorý hrá v II. lige SR. Podľa propozícií turnaja boli ocenení 5 najlepší hráči a traja najlepší získali aj poháre zakúpené naším mestom. Podujatie tiež podporilo niekoľko firiem z nášho aj susedného mesta Poprad.

Záverečné 7. kolo šach.turnaja FIDE OPEN
Ocenenie najlepších šachistov (návšteva z Prahy RNDr. Peter Ferenc)
Koláž zo šachového turnaja 100. výročie Dr. Maxa Ujtelkyho
Pohľad na hráčov v 10. kole, II. Liga, sk. D roč. 2014/15, MŠK Sp. N. Ves - BŠK CVČ Bardejov