dnes je 21.10.2017, meniny má Uršuľa

Rok 2006

Najlepší športovci za rok 2006

DRUŽSTVÁ:

1.  BK  04 AC LB Spišská Nová Ves    

  • 4. miesto v basketbalovej extralige mužov,
  • víťazstvo v Slovenskom pohári.

2.  Futbalový klub Spišská Nová Ves    

  • postup do 2. futbalovej ligy mužov,
  • postup do 3. kola v Slovenskom pohári mužov.

3.  Jazdecký klub Slávia Spišská Nová Ves 

  • 3. miesto na Majstrovstvách SR kolektívov juniorov,
  • 7. miesto na GRAND PRIX klubov vo Viedni.


JEDNOTLIVCI NAD 18 ROKOV:

1.  Martin BARTALSKÝ

  • Klub vodného lyžovania,
  • 1. miesto v skokoch a v kombinácii na Majstrovstvách SR dospelých,
  • víťazstvo v Slovenskom pohári,
  • trojnásobné prekonanie slovenského rekordu,
  • 5. miesto v skokoch a 8. miesto vo figurálnej jazde na Majstrovstvách Európy do 21 rokov,
  • 2. miesto v skokoch a 3. miesto v kombinácii na Majstrovstvách sveta juniorov.

2.  Mgr. Dávid DEMEČKO

  • basketbalista BK 04 AC LB Sp. Nová Ves,
  • kapitán družstva v sezóne 2005/2006,
  • najlepší obranca basketbalovej extraligy,
  • člen širšieho kádra reprezentácie SR.

3.  Igor PEŠTA

  • BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
  • 4. miesto v basketbalovej extralige mužov 2005/2006,
  • za 1. miesto v Slovenskom pohári v basketbale

4. - 5.  Peter SLIVOVSKÝ

  • COMPACT Skydive Spišská Nová Ves       
  • 3. miesto na Majstrovstvách SR,
  • 2. miesto v konečnom poradí Slovenskej ligy pristátia,
  • 7. miesto vo Svetovom pohári družstiev - reprezentant SR. 

4. - 5.  Matúš UŽÁK

  • Športový klub STEZ, oddiel Short track Sp. Nová Ves,
  • 22. miesto na Majstrovstvách Európy v Poľsku,
  • 19. miesto na Majstrovstvách sveta v USA,
  • 24. miesto na Olympijských hrách v Taliansku.


JEDNOTLIVCI DO 18 ROKOV:

1.  Ján BENKO

  • Športovo-strelecký klub RD Spišská Nová Ves,
  • majster SR v doraste,
  • majster SR juniorov,
  • 1. miesto v extralige,
  • 2x slovenský rekord,
  • reprezentant SR juniorov.

2.  Miroslav ČMEĽ

  • Klub plávania Spišská Nová Ves,
  • 2x majster SR v plávaní,
  • 2x 2. miesto na Majstrovstvách SR v plávaní,
  • víťaz medzinárodných pretekov „Cena Matadoru Púchov“.

3.  Dominik LOPUCH

  • Atletický športový klub Slávia Sp. Nová Ves,
  • majster SR juniorov v skoku do výšky,
  • 2. miesto „Olympijské nádeje“ Budapešť - výkon 207 cm v skoku do výšky,
  • reprezentant SR v kategórii juniorov,
  • zaradený do Centra talentovanej mládeže.