Dnes je 25.02.2021, meniny má Frederik(a)
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Otázky, námety a pripomienky

Otázky, námety a pripomienky

Pohotovostné služby lekární

Pohotovostné služby lekární sa nachádzajú hneď na hlavnej stránke v ľavom stĺpci stránky v časti Dôležité kontakty/Lekárne - pohotovosť.

Kde je cestovný poriadok MHD?

Kompletný zoznam cestovných poriadkov liniek MHD je v sekcii Občan/Doprava/MHD vo forme stiahnuteľných PDF súborov, ktoré je možné čítať pomocou programu AcrobatReader.

Kde môžem pridať inzerát?

Inzerciu je možné pridať v sekcii Inzercia (odkaz v ľavom stĺpci stránky). Pre pridanie inzercie je potrebné sa najskôr zaregistrovať a prihlásiť použitím užívateľského mena a hesla.

Upozornenie

Pre zaslanie otázky je potrebné zaregistrovať sa >>

Marta, 18. 6. 2017:

Dobrý deň. Chcem sa opýtať,prečo sú na tráve popri novom cyklochodníku od Fľudru ku Tescu tie balvany. Slúži to k niečomu? Lebo ak to bolo myslené ako okrasa, je to hrozné.

Odpoveď:

Je to myslené ako okrasa. Kombinácia výsadby a prírodného kameňa je dnes bežná. Je to vec názoru, ktorý rešpektujeme. Ide však o súčasť projektu a architektonického návrhu. V súčasnosti sa nám to javí ako oživenie predmetnej lokality.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Erika, 11. 6. 2017:

Musím to sem verejne napísať, pretože viem, ako prebieha činnosť v útulkoch v iných štátoch a som nesmierne nadšená z Facebookovej stranky Mestský útulok Spišská Nova Ves. Som hrdá,že sa to v našom meste pohlo a útulok začína byť na úrovni.. Vedie ho ozaj tá správna žena, ako som sa dopočula. Touto cestou by som sa chcela opýtať, či táto žena je zamestnancom útulku?Adopcia psíkov sa niekde posúva, pretože aktivita zamestnancov je vynikajúca! Vidno,že psíky nejdu hoc-kde a že im na ich osude po ich zachranení záleží.. Sú to ozaj pracovníci s veľkým srdiečkom. To ako je pekne vystihnuté a opísané zvieratko o všetkom dianí sme informovaní tým pádom je väčšia šanca na adopcie a to je skvelá práca a prezentácia nášho mesta Spišská Nová Ves ! Obdivujem osobu ktorá toto dokázala.Nežijem síce na Slovensku, ale som Spišiačka hrdá na náš útulok v meste.

Odpoveď:

Erika, 11. 6. 2017:

Musím to sem verejne napísať, pretože viem, ako prebieha činnosť v útulkoch v iných štátoch a som nesmierne nadšená z Facebookovej stranky Mestský útulok Spišská Nova Ves. Som hrdá, že sa to v našom meste pohlo a útulok začína byť na úrovni. Stránku spravuje tá správna žena, ako som sa dopočula. Adopcia psíkov sa niekde posúva. Vidno, že psíky nejdú hoc-kde a že im na ich osude po ich zachránení záleží. To, ako je pekne vystihnuté a opísané zvieratko a o všetkom dianí sme informovaní, tým pádom je väčšia šanca na adopcie, a to je skvelá práca a prezentácia nášho mesta Spišská Nová Ves! Obdivujem osobu, ktorá toto dokázala. Nežijem síce na Slovensku, ale som Spišiačka hrdá na náš útulok v meste.

Odpoveď:

Peter, 7. 6. 2017:

Dobry den, chcel by som sa opytat, kedy kde sa bude nachadzat slubovane druhe workoutove ihrisko a pripadne ako sa o tej lokalite rozhodne. Vopred dakujem za odpoved.

Odpoveď:

O lokalite zatiaľ nebolo rozhodnuté. prosím o trpezlivosť.
Mesto Spišská Nová Ves

 

 

Peter, 25. 5. 2017:

Dobrý deň,
V súvislosti s odpoveďou pána Ing. Susu k príspevku z 19.5.2017, by som sa chcel opýtať, do akej miery sa planuje pri nových asfaltových plochách (ale aj pri rekonštruovaných) využívať odvod dažďovej vody do vsiakavacích jám tvorených malou trávnatou plochou, ktorá je pod úrovňou asfaltovej plochy a je vyformovaná ako jama / priekopa. Toto riešenie som odpozeral v Rakúsku, kde sú tieto vsiakavacie jamy sučasťou každého veľkoplošného parkoviska (zvyčajne pri obchodných domoch). Ide o jednoduché riešenie, kde je asfalt sklopený tak, aby odvádzal vodu cez prerušený obrubník na trávnik, ktorý je uložený nižšie ako asfalt a je vytvarovaný do tvaru jamy, resp. priekopy. Pomáha to zadržiavať vodu v krajine, ochladzuje to ovzdušie v meste a tiež je takto zabránené nárazovému pribudaniu vody vo vodných tokoch.

Ďakujem

Odpoveď:

Ako uvádzate je to riešené pri parkoviskách. V rámci rekonštrukcie ciest s touto možnosťou neuvažujeme, ale tento systém zachytávania vody v území, kde sa neodvádza do kanalizácie využívame v rámci mesta cca 2 roky pri výstavbe nových parkovísk, napr. Agátová ul., Stolárska ul., Strojnícka ul. Jedná sa o vybudovanie tzv. vsakovacích košov pod úrovňou terénu. Ďalšou z možností je realizácia "dažďových záhrad", ktoré plnia okrem iného aj estetické hľadisko.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Olga, 24. 5. 2017:

Dobrý deň, prosím o vysvetlenie prečo trávnaté plochy na sídlisku Za Hornádom v SNV nie sú este stále pokosené. V iných častiach mesta sú tieto plochy už upravené... ďakujem

Odpoveď:

V mesiaci máj sme začali s prvou z troch plánovaných kosieb verejných plôch. Pokosenie viac ako 750 000 m2 nie je možné zvládnuť za pár dní. Je preto logické, že niektoré lokality sú už pokosené, niektoré ešte kosenie čaká. Ku všetkým plochám sa postupne prepracujeme a budú pokosené.

Ing. Juraj Sad, vedúci odd. komunálneho servisu MsÚ

L., 19. 5. 2017:

Dobrý deň, v súvislosti s výmenou asfaltových povrchov na niektorých uliciach v našom meste by som rád poprosil kompetentných, aby bolo aj zabezpečené vhodné odvedenie dažďových vôd z ciest, niektoré kanály sú osadené nad úrovňou cesty a zrážková voda ich obteká a stojí na ulici. Ďakujem.

Odpoveď:

V rámci výmeny asf. kobercov je plánovaná aj úprava dažďových vpustí.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Viktor, 2. 5. 2017:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať prečo na kultúrnych podujatiach organizovaných v našom meste musí handicaovaná osoba platiť za lístok plnú sumu, pričom sedí na vlastnom vozíku? Opakovane som bol na podujatiach v iných mestách a vstup som mal zadarmo alebo za polovičnú sumu. Chcel by som sa teda preto opýtať prečo je tomu tak? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Každý divák platí vstupné za kultúrny program, nie za stoličku, na ktorej sedí. Miesto, ktoré patrí handicapovanému divákovi sa nepredáva - ostáva volné.

Ing. Emil labaj, riaditeľ MKC

Mária, 1. 5. 2017:

Na ulici Šarišská 2121/4 je kanál v havarijnom stave, hrozí nebezpečenstvo úrazu i poškodenia vozidiel. Závadu je nutné odstrániť čo najskôr. Za porozumenie ďakujem.

Odpoveď:

Ďakujeme za podnet, kanál bol opravený.

Mesto Spišská Nová Ves

Anonym, 29. 4. 2017:

Štvrtým cieľom v rozvojovom pláne mesta na roky 2011-2020 je zlepšenie životného prostredia. Vedľa supermarketu Coop Jednota Tempo sa nachádza na mestských pozemkoch 7 bilboardov. Tie znehodnocujú verejný priestor a ich ekonomický prínos je pre mesto mizivý. Hospodárime s plusovými výsledkami, prečo bilboardy z mestských pozemkov neodstránime? Na príjmoch z reklamy skutočne nie sme odkázaní.

Odpoveď:

Ako každý iný, aj Vy máte právo na svoj názor, rešpektujeme toto právo, ale rešpektujeme právo aj iných subjektov. V poznaní danej problematiky Váš názor nepovažujeme za taký, ktorý by sme mali generalizovať.
Mesto Spišská Nová Ves

Matúš, 29. 4. 2017:

Dobrý deň,
Začína cirkusová sezóna. S tým súvisí nelegálne vylepovanie reklamných pútačov. V týchto dňoch kolorit mesta obohacujú papundekle cirkusu Aleš. Chcem sa opýtať ako mesto chce postupovať pri prevencii ich vylepovania? Na cirkusy zjavne blokové pokuty neplatia. Nedodržujú ani nariadenia na odstránenie pútačov. Žiada si to radikálnejšie riešenia. Nenechávajme si skákať po hlave trýzniteľmi zvierat!
Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Mestská polícia zaregistrovala vylepovanie plagátov cirkusu a nakoľko na túto činnosť cirkus nemal vydané povolenie aj uložila blokovú pokutu za vylepovanie. Ďalšie umiestňovanie plagátov bolo pozastavené (preto ich napr. nemáme v centre mesta) a zodpovednej osobe cirkusu bolo nariadené odstránenie už vyvesených plagátov. 
Andrej Boroň, zástupca náčelníka MsP SNV 

Peter, 28. 4. 2017:

Dobrý deň!
Píšem v mene nespokojných majiteľov garáži na sídlisku Západ 1 pri nákupnom stredisku Lidl.
Bolo sľúbené že cestu pri garážach nám dajú do pôvodného stavu. To čo nám tam dnes urobili je neuveriteľné. Rozhrnuli rôzne zvyšky zeminy a to takým spôsobom, že jamy ostali a pribudlo blato.
Takže pre autá si asi budeme chodiť v čižmách. Môžte upozorniť firmu, ktorá to má na svedomí? Prosíme o nápravu. Ďakujeme!
Ambrózy.

Odpoveď:

Predmetnú spoločnosť budeme kontaktovať.  V priebehu tohto mesiaca bude zvolané stretnutie za účelom kontroly odstránenia nedostatkov zistených pri kolaudačnom konaní objektu Lidl - je tam zahrnutá aj úprav príjazdovej komunikácie ku garážam. 

Ing. Gabriela Ľorková, referát stavebného poriadku, ddelenie územného plánovania MsÚ

Julia, 28. 4. 2017:

Zdravím Vás, SNV, akurát čítam Vaše Ičko a tak viem čo je nové a čo sa deje u Vás. Spišská je aj moje mesto a najkrajšie na svete. Želám veľa úspechov, máte super pána primátora a zlatých Novovešťanov.
JCL Orlandida USA

Odpoveď:

majo, 25. 4. 2017:

dobry den chcem sa informovat ako je to vlastne s vybudovanim cesty a osvetlenia na ibv červeny jarok,kto je tu cestu povinny a kedy vybudovat?kedze obratil som sa uz aj na mesto SNV a to ma usmernilo ze sa mam informovat u predajcu pozemkov a investora IBV Ten mi nasledne odpovedal že, v lokalite Červený jarok je vlastníkom pozemku pod plánovanými cestami mesto Spišská Nová Ves, ktoré je taktiež investorom výstavby inžinierskych sieti, a mam sa na termíny výstavby informovat na príslušnom odbore MÚ v Spišskej Novej Vsi . Takže moja otazka je kde je vlastne problem s tou cestou?? kedze sa odkazujete jeden na druhého?Ziadam o konkretne a kompetentne vyjadrenie mesta SNV k tomuto problemu že či ?a kedy? zrealizuje mesto cestu a osvetlenie k domom obyvatelom Sp.Novej Vsi žijúcich v lokalite červeny jarok(aj buducim) dakujem

Odpoveď:

O tejto téme už bolo písané mnohokrát. Predmetná lokalita bola riešená v rámci rozvoja individuálnej bytovej výstavby vlastníkom pozemkov a súkromnou spoločnosťou, ktorá mala za úlohu zabezpečiť výstavbu inžinierskych sietí.  Siete mali byť budované z príspevkov nových vlastníkov pozemkov, čiže pri kúpe pozemku časť financií bola poukázaná majiteľovi pozemku a časť na združený účet, ktorý bol kvôli transparentnosti zriadený mestom SNV. Jednalo sa približne o pomer 3/5 za pozemok a 2/5 za siete. Mesto v záujme pomoci pre začatie tejto "súkromnej aktivity" zabezpečilo v spolupráci so súkromnou spoločnosťou výstavbu pripojovacieho potrubia vody v réžii PVS a.s., rozvody plynu v réžii SPP a. s., výstavbu verejných rozvodov kanalizácie a vody z dotačných prostriedkov a vlastných zdrojov mesta, odkúpenie pozemkov pod budúce komunikácie. Do doby kým fungoval proces združovania finančných prostriedkov pri predaji pozemkov bolo možné budovať rozvody NN, rozvodov verejného osvetlenia, resp. provizórne komunikácie. Vzhľadom k tomu, že za posledné približne 3 roky neboli poukázané prostriedky na výstavbu sietí, neboli žiadne ďalšie investície realizované. Mesto v súčasnosti rieši postúpenie stavebných povolení a aktivít spojených s dostavbou sietí vlastníkovi pozemkov, keďže všetky finančné zdroje z predaja sú poukazované len vlastníkovi pozemkov.

Je len prirodzené, že pri vzniku nových lokalít pre individuálnu bytovú výstavbu sa odkúpením pozemkov noví vlastníci podieľajú finančne na zabezpečení výstavby inžinierskych sietí. Tak ako sa podieľali kupujúci v prvej fáze projektu, tak by sa mali podieľať aj noví vlastníci pozemkov.

Mesto SNV doteraz vynaložilo nemalé investície na pomoc a rozbeh tejto lokality a jej rozvoja. Pri odkupovaní súkromných pozemkov sa mesto nijako nezaväzuje novým vlastníkom na investovanie v danej lokalite. Právny vzťah vzniká medzi predajcom a kupujúcim, teda aj v rámci tohto prevodu pozemkov by mal byť vyjasnený postup rozvoja a investícií v predmetnej lokalite. 
ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Jozef, 14. 4. 2017:

Preco na detskych preliezkach pri tesku je vzdy taky neporiadok? /rozbite lavicky, odpadky a porozbijane sklo/

Odpoveď:

Uvedené detské ihrisko je majetkom Tesca. Požiadali sme ich o stanovisko. po jeho doručené ho zverejníme.

A. Jančíková, kancelária primátora

ladislav, 4. 4. 2017:

So záujmom som si v Ičku prečítal uznesenie o osvetlení etapy II. Keďže ma uvedená téma zaujíma, mám na zodpovedných dve otázky: 1. Akým spôsobom a prečo bola ako koncesionár vybratá spomínaná firma? 2. Kto bol zodpovedný pri priprave zadania za tzv pasportizáciu? Pretože seknúť sa vo výpočte a pláne o 817 svietidiel atď .... je nemožné.
Záver: Nebola zámerne táto zákazka v prvej etape zle zadaná, aby vošla pod tzv. podlimitné výberové konanie, keďže druhá etapa je cca 45 % prvej?

Odpoveď:

1. Koncesnú zmluvu medzi mestom Spišská Nová Ves a víťazným uchádzačom spoločnosťou FINMOS, a. s., Bratislava schválilo Mestské zastupiteľstvo 15. 6. 2015. Uchádzač predložil vo výberovom konaní, ktoré prebehlo v súlade so Zákonom o verejnom obstarávaní, pre mesto najvhodnejšiu ponuku.

2. K navýšeniu počtu svetelných bodov došlo v priebehu realizácie 1. etapy rekonštrukcie a modernizácie na základe reálneho stavu, priebehu a požiadaviek. Rozdiel medzi výberom do 5 mil. a nad 5 mil. eur je v tom, že nad 5 mil. eur je obstarávateľ povinný použiť verejné obstarávanie, do 5 mil eur v čase obstarávania táto povinnosť nebola (momentálne už to povinnosť je). Napriek tomu, že mesto túto povinnosť nemalo, použilo postupy verejného obstarávania v rámci dobrovoľnej transparentnosti. 

Ing. Jela Bednárová, prednostka MsÚ

Marian, 27. 3. 2017:

Dobrý deň. Bývam na ulici Za Hornádom 8 a za naším blokom popred bývalú kotolňu je prepadnutá cesta a už je problém sa tadiaľ osobným autom dostať. Chodia tadiaľ aj smetiari a aj Vaše autá, nakoľko tam máte uskladnené predajné stánky. Zaujímalo by ma kedy a či vôbec sa plánuje oprava tohoto príjazdu. Ďakujem.

Odpoveď:

Prepad vozovky opravíme v rámci bežných vysprávok miestnych komunikácií. Orientačne v máji 2017.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Andrej, 24. 3. 2017:

Kedy sa bude niečo robiť zo zákazom vjazdu od polikliniky pri Hornáde k Tesku.

Odpoveď:

V súčasnosti komunikujeme s VSD, a. s., o možnosti prekládky stožiara VN napätia, aby bol vytvorený dostatočný koridor na výstavbu riadnej miestnej komunikácie, chodníka pre peších a osvetlenia.  Najprv sú potrebné administratívne kroky, projekt, povolenie stavby a samozrejme zabezpečenie financovania. Do doby kým nebude vyriešená potreba bezpečnosti chodcov horeuvedeným spôsobom, nie je možné zo strany dopravného inšpektorátu zrušiť dopravné obmedzenia.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Jarmila, 20. 3. 2017:

Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadom zabezpečenia priestoru na venčenie psov na sídlisku Mier. V Košiciach sa nachádza park, ktorý je oplotený, s lavičkami a kontajnermi na exkrementy. Je to veľmi dobré riešenie. Naši psi konzumujú zvyšky, ktoré susedia nevládzu odniesť do kontajnerov. Zo skúseností iných občanov, ktorí majú psíkov už dlhšie, taktiež sa ich boja pustiť z vôdzky, z dôvodu ochorenia, alebo vbehnutia pod auto. Možno už zájdem priďaleko, ale v parku pre zvieratá by som zriadila aj kamerový systém, aby každý za svojím miláčikom poupratoval. Stretávam dosť veľa ľudí, ktorí vyvenčia zvieratá a nechajú kôpky napospas - kto bude mať šťastie, nestúpi tam, kam netreba. Je to asi ozaj o kultúre a charaktere národa. Ďakujem.

Odpoveď:

Mesto v súčastnosti neuvažuje s vybudovaním oploteného parku pre psov. Ako ste písali vo svojom podnete, je to o kultúre a charaktere národa.

Ing. Juraj Sad, PhD., vedúci oddelenia komunálneho servisu MsÚ

Eva, 8. 3. 2017:

Reakcia na info a odpoveď mesta v IČKU č. b3.
Zámer, ktorý bol prerokovaný vo výbore č. 8- s taré mesto sever ohľadom likvidácie zelene na parkovacie státie, t. j. betón poburuje obyvateľov Gorazdovej ul. Zeleň a pekné stromoradie na Gorazdovej ul. prispievajú pre jej obyvateľov nielen k ich zdraviu, k dobrému životnému prostrediu, ale v centre mesta v pamiatkovej zóne aj k tomu, že naše mesto sa môže hrdiť názvom Najkrajšie mesto Slovenska. Likvidácia zelene, výrub stromov a obojstranný prejazd aut našu ulicu našu ulicu zmenia na saunu výfukových plynov, plnú hluku a prachu a tým pádom k zhoršeniu životného prostredia, čím sa zníži kvalita bývania pre jej obyvateľov a negatívne bude vplývať na naše zdravie. Viete o tom, že na Slovensku a SNV nevynímajúc, každý 1O-ty človek trpí CHOCHP? A práve takéto projekty, premeny zelene na betón k týmto ochoreniam výraznou mierou prispievajú, lebo zhoršujú životné prostredie. Je pravda, že Gorazdova ul. je zaprataná autami, ale vo väčšine cudzími za desaťtisíce euro, ale ich majitelia pár euro už na parkovanie nemajú a tak parkovisko väčšinou zíva prázdnotou a my tu bývajúci hoc kedy pred bytovým domom nemáme šancu zaparkovať. Tento projekt výstavby parkovacích miest na úkor zelene, kvetinových záhonov, ktoré obyvatelia vybudovali na vlastný náklad pre skrášlenie ulice žiadame prehodnotiť a zamerať sa na nevyužité plochy, ktoré v mnohých prípadoch špatia aj centrum mesta ako napr.- pozemok v centre mesta, kde mala stať BILLA.Odkúpiť späť a vybudovať parkovisko. Pozemok tesne za podjazdom smerom na NSP, kde mal stať obchod s hračkami odkúpiť a vybudovať záchytné parkovisko pre návštevníkov mesta. A parčík na Gorazdovej ul. premeniť na oddychovú zónu s lavičkami a detskými atrakciami pre rodiny s deťmi a seniorov.

Odpoveď:

Mesto Spišská Nová Ves uvažuje s vytvorením parkovacích miest na Gorazdovej ulici.
Zatiaľ však ide len o zámer, ktorý bol prerokovaný na zasadnutí MsV č. 8, a to 24. 11. 2016. Členovia uvedeného mestského výboru odporučili zámer dopracovať a následne znova prerokovať na zasadnutí MsV.
O Vašej reakcii sme upovedomili predsedu MsV č. 8 Ing. Vasiľa Kolesára.
Ing. arch. Teodoš Štubňa, vedúci oddelenia územného plánovania a stavebného poriadku MsÚ