Dnes je 20.10.2019, meniny má Vendelín
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Otázky, námety a pripomienky

Otázky, námety a pripomienky

Pohotovostné služby lekární

Pohotovostné služby lekární sa nachádzajú hneď na hlavnej stránke v ľavom stĺpci stránky v časti Dôležité kontakty/Lekárne - pohotovosť.

Kde je cestovný poriadok MHD?

Kompletný zoznam cestovných poriadkov liniek MHD je v sekcii Občan/Doprava/MHD vo forme stiahnuteľných PDF súborov, ktoré je možné čítať pomocou programu AcrobatReader.

Kde môžem pridať inzerát?

Inzerciu je možné pridať v sekcii Inzercia (odkaz v ľavom stĺpci stránky). Pre pridanie inzercie je potrebné sa najskôr zaregistrovať a prihlásiť použitím užívateľského mena a hesla.

Upozornenie

Pre zaslanie otázky je potrebné zaregistrovať sa >>

Silvia, 2. 12. 2017:

Dobrý deň, rada by som upozornila na stále sa opakujúci neporiadok pri kontajneroch v zadnej časti Gorazdovej ulice pri materskej škôlke. Tento neporiadok tam privážajú na autách obyvatelia, ktorí namiesto toho aby tento odpad odviezli na zberný dvor, jednoducho ho privezú na Gorazdovu ulicu. Mnohokrát sa jedná o stavebný odpad, alebo veľké nefunkčné elektrospotrebiče, alebo jednoducho komunálny odpad z ich domácnosti, ktorý jednoducho privezú. Spôsobujú tým neskutočný neporiadok, ktorý páni smetiari neupratajú - myslím že to nieje ani ich povinnosťou. Čo sa dá uprace do práve vysypaných kontajnerov pán školník zo škôlky, a určite to tiež nieje jeho povinnosťou. Robí to preto že hneď vedľa kontajnerov je škôlka. Myslím, že by bolo vhodné umiestiť do tejto uličky smerom k škôlke kamery a pokutovať tých, ktorí nám znečisťujú naše prostredie. Obyvatelia prislúchajúcich bytoviek si za komunálny odpad platia. Tak poprosíme o vyriešenie situácie, aby sme odpad mali kde dávať a nemať pred materskou škôlkou ako na Luníku IX. Za vyriešenie tejto špinavej situácie vopred ďakujú obyvatelia a deti MŠ Gorazdova

Odpoveď:

Hliadky mestskej polície zvýšia monitoring tejto lokality, zároveň Vás prosím, ak zistite osobu, ktorá tam priváža takýto odpad, resp. viete nám poskytnúť foto, budeme to aj riešiť. Nie je však možné, aby hliadka bola permanentne v lokalite a ani v blízkej budúcnosti nebudeme umiestňovať monitorovacie kamerové systémy. Verím, že vzájomnou súčinnosťou spoločne  dokážeme vyriešiť tento problém.
S pozdravom JUDr. Michal Komara, PhD. náčelník

Arnold, 24. 11. 2017:

Dobrý deň, chcem sa opýtať vedenia mesta, resp. vedenia podniku Lesy mesta SNV, ako je možné, že v lokalite Muráň, v lokalite EUROPSKÉHO VÝZNAMU, sa ťaží drevo vo veľkom? Hneď vedľa značky informujúcej o národnom parku s najvyšším stupňom ochrany 5 sa nachádzala skládka rezaných stromov. To nieje pekný obraz pre návštevníkov a veľa to vypovedá o spôsobe, akým sa chováme k prírodným rezerváciám.
Keď som tieto miesta navštevoval ako dieťa, pamätám si len kopce husto zarastené stromamy, podobalo sa to na prales. Dnes sú tieto kopce hole po besnení živlu menom človek. Áno viem, všetko sa deje v rámci legislatívy a podobne, no chcem aby ste vedeli, že existujú aj občania, ktorým to nieje jedno!

Odpoveď:

Vážený občan,
dovoľte, aby som zareagoval na Váš email, v ktorom nás obviňujete z "besnenia", aké podľa Vás predvádzame v okolí CHPR Muráň, ktorý sa nachádza v piatom stupni ochrany prírody. Vedzte, že v tomto bezzásahovom pásme sme sa lesa ani nedotkli, naopak odstraňujeme príčiny toho, že tam nesmieme zasahovať. Drevo uložené na odvoznom mieste vedľa označenia PR je zo susedných porastov. Lykožrút smrekový totiž, bohužiaľ, nepozná hranice bezzásahových pásiem a napriek všemocnému úsiliu sme ho to nedokázali naučiť. A tak v okolí CHPR Muráň besnie presne živel s názvom Lykožrút smrekový a je našou povinnosťou v rámci hospodárskych lesov, ktoré spravujeme, postupovať podľa zákona, v tomto prípade odstraňovať následky kalamity. Do takto oslabeného lesa sa následne zväčša "pustí" vietor a dielo skazy býva dokonané. Nie je tiež pravdou, že v okolí sa nachádzajú "holé kopce", zákon nám udeľuje povinnosť tieto plochy do dvoch rokov od ich vzniku zalesniť a túto povinnosť si aj zodpovedne plníme. Na "holých kopcoch" teda rastie druhovo i vekovo zmiešaný les, ktorý by mal plniť všetky funkcie lesa, teda aj spoločenskú. Vážime si Váš záujem, a teší nás, že občania sú aj v týchto otázkach aktívni. Verím, že sme Vás odpoveďou uspokojili a hlavne upokojili. V mene spoločnosti Lesy mesta Spišská Nová Ves vám želám príjemné prežitie pokojných sviatkov.
S pozdravom  Ing. Marek Burik

Marián, 23. 11. 2017:

Dobrý deň.
Neviem čo sa deje, no na sídlisku Západ nie je funkčné verejné osvetlenie už 3. noc. Nehovorím o celom sídlisku. Ja to pozorujem na Tkáčskej ulici. Dokedy bude tento stav? Rieši to vôbec niekto? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Prevádzkovateľ verejného osvetlenia mesta Spišská Nová Ves bol upozornený na danú poruchu dňa 21. 11. 2017 o 19:30. Na odstránení káblovej poruchy stále pracuje.

Tomáš Hamráček, odd. komunálneho servisu MsÚ

Dominika, 13. 11. 2017:

Dobrý deň, na sídlisku Tarča momentálne prebieha úprava cesty na Brezovej ulici. Chcela by som sa opýtať, či je v pláne úprava aj iných ulíc alebo aspoň parkovísk. Na Lipovej ulici je to viac než potrebné. Parkovacie čiary tam asi nikdy ani neboli, vodiči nevedia parkovať. Cez deň je parkovisko poloprázdne, no čím je neskoršia hodina, tým väčší problém. Po 16:00 sa zaparkovať už nedá, pritom ak by ľudia parkovali tak, ako majú, vošlo by sa na parkovisko ešte ďalších 6 - 7 áut. Možno by tým ľuďom čiary pomohli.

Odpoveď:

Rekonštrukčné práce sa týkajú len ulice Brezová. Vodorovné značenie už v tomto roku nerealizujeme. V prípade, že povrch parkoviska je v bezprašnej asfaltovej úprave, zvážime túto možnosť. Radi by sme však zabezpečili parkoviská, kde je možné realizovať vodorovné značenie systematicky na všetkých sídliskách. Samozrejme je to podmienené dostatkom finančných prostriedkov.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Štefan, 30. 10. 2017:

Dobrý deň. Neviem či budovu a celý areál A. S. v Spišskej Novej Vsi mate v správe vy alebo Eurobus, a. s., ale je to strašné, na celej stanici nesvietia svetla na zastávkach kde ľudia čakajú. Robte s tým niečo, je to tam o život.

Odpoveď:

29. 10. 2017 následkom zlých poveternostných podmienok/silný vietor/, došlo k technickej poruche na osvetlení autobusovej stanice. Príčina bola odstránená v priebehu nasledujúceho dňa 30. 10. 2017. Je nám ľúto, že bola zo strany cestujúcej verejnosti prejavená nespokojnosť. Dovoľujeme si poznamenať, že o aut. stanicu, ako aj o areál autobusového nástupišťa sa staráme v rámci našich možností a tech. stavu objektov.
Ján Fedor, dopravno – prevádzkový majster spol. eurobus

 

Soňa, 22. 10. 2017:

Dobrý deň, rada by som sa informovala ohľadom parkovania dodávok na sídliskách. Konkrétne na sídlisku Tarča je s tým dosť veľký problém. Na jednej ulici je zaparkovaných naraz aj niekoľko dodávok, štyri, päť, ... ako kedy, ale zaberajú dosť miesta. Ľudia majú problém zaparkovať pred vlastným domovom, kvôli rôznym firemným dodávkam, ktoré tam nemajú čo robiť. Chcela by som vedieť, či s tým niečo plánujete robiť, tak ako aj v iných mestách. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Podľa momentálneho dopravného značenia vodiči dodávok môžu parkovať na sídlisku Tarča.

Andrej Boroň, zástupca náčelníka MsP

Lukáš, 17. 10. 2017:

Dobrý deň prajem,
chcem sa ako otec 8-mesačnej dcéry, ktorá ešte nevie chodiť po vlastných a nie to ešte preskakovať kopy stavebného materiálu, zeminy, kameňov, pripomenúť, že v bytovkách na Kováčskej ulici bývajú aj obyvatelia, ktorí majú malé deti a využívajú na ich prepravu kočiare. Papiere s informáciou neparkovať na cestnej komunikácii, resp. chodníkoch boli vylepené na vchody bytoviek 26. 9. 2017, pričom termín začatia bol určený na 29. 9. 2017. V skutočnosti sa však začalo o pár dní neskôr. Preto prosím o zainteresovaných ľudí do tejto problematiky, aby sa prišli pozrieť a vyskúšať bojové podmienky pre dospelých ľudí a hlavne pre ľudí s malými deťmi. Ďakujem.

Odpoveď:

Ďakujeme za podnet, dodávateľ je upozornený na dočasné uskladňovanie vybúraných hmôt mimo chodníkov. Naďalej prosíme o trpezlivosť.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Hana, 10. 10. 2017:

Dobrý deň,
poprosím správcu osvetlenia o úpravu okolia okolo svetiel na ulici E. M. Šoltésovej v časti 7, 9, 11, 13. Lampy sú umiestnené v stromoch alebo nad stromami a nesvietiaa na chodník a tak vznikajú nebezpečné neosvetlené miesta.
Ak je možné, príďte na obhliadku v noci. Najlepšie by bolo vyrezať staré, suché a prerastené stromy alebo premiestniť lampy.

A ďalej chcem poprosiť o namaľovanie čiar na parkovacích miestach na celej ulici E. M. Šoltésovej, aby šoféri správne a ohľaduplne parkovali, keď nemajú odhad a parkujú šikmo alebo zbytočne na široko. Ďakujeme za nové parkovacie miesta.
Hana

Odpoveď:

Orez konárov stromov, ktoré znižujú svietivosť sústavy verejného osvetlenia, je v pláne a mala by sa realizovať na celom území mesta.

V prípade dostatku fin. zdrojov v roku 2018 na obnovu vodorovného dopravného značenia zabezpečíme značenie parkovacích plôch všeobecne na sídliskách mesta.
Mesto Spišská Nová Ves

Marta, 10. 10. 2017:

Neskutočne ma pobúril článok v októbrovom informátori. ...MILIÓNOVÁ INVESTÍCIA ZMENÍ NÁBREŽIE HORNÁDU... tu v SNV je toľko potrebnejších veci, no tu sa ide robiť ďalšia lávka, ktorá prepojí dve husto obývané lokality. Prosím??? na jednej strane pár domčekov a na druhej strane tiež trojposchodový panelák s pár vchodmi. Nevravím ani pol slova, čo sa týka opravy chodníka, lebo ten je ozaj v hroznom stave, ale načo je nám ďalšia lávka? Za chvíľu tu budeme ako v Benátkach. Ale keď ja tu píšem už skoro 8 mesiacov, aby sa riešil problém osvetlenia tmavej hviezdice, tak to sa bude mesiace plánovať, spracovávať a dolaďovať harmonogram prác.

Odpoveď:

Slavomír, 3. 10. 2017:

V Novoveskej Hute prebehlo k výmene verejného osvetlenia, ale na Slnečnej ulici č. 14 a 16 sa asi na to zabudlo a je tam ešte staré osvetlenie, taktiež na ulici nad kostolom by bolo potrebné doplniť osvetlenie nieje tam žiadne, je tam úplná tma. Ďakujem.

Odpoveď:

Svietidlá na Slnečnej č. 14 a 16 boli vymenené. Požiadavku nasvietenia ulice nad kostolom sme doteraz neevidovali a tým pádom nebola zahrnutá do plánov modernizácie verejného osvetlenia.
Ing. Juraj Sad, PhD., vedúci oddelenia komunálneho servisu MsÚ

Matúš, 3. 10. 2017:

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, prečo sa na mestskom pozemku pri supermarkete Coop Jednota na Starej ceste nachádza bilboard Kotlebovej ĽSNS, len pár stoviek metrov od pomníka vojnového hrdinu kpt. Jána Nálepku? To si skutočne v tomto meste nevážime antifašistický odkaz SNP? Hanba.

Odpoveď:

K Vašej otázke si dovoľujeme uviesť, že pokiaľ na billboarde je propagovaná politická strana, ktorá nie je zakázaná a ktorá je v zmysle platnej legislatívy SR oprávnená zúčastniť sa volieb, a taktiež pokiaľ tam umiestnený volebný plagát nepropaguje nenávisť, antisemitizmus, rasovú neznášanlivosť (čo na plagáte sa skutočne nenachádza, resp. neuvádza) a podobne, tak nie je možné do tejto problematiky vstupovať represívnym spôsobom, inak by takáto, resp. táto strana mohla konanie podľa Vašej predstavy považovať za diskrimináciu so všetkými možnými dôsledkami. Je to v súlade s politickou pluralitou, o ktorú sa absolútna väčšina našej spoločnosti usilovala počas desiatok rokov "diktatúry proletariátu".

      Skutočnosť, že si vážime účastníkov protifašistického odboja potvrdzuje práve skutočnosť, že socha gen. Nálepku je stále umiestnená v našom meste, hoci nie je tunajším rodákom a vážime si ho napriek tomu, že nebojoval v SNP (zahynul totiž takmer rok pred vypuknutím SNP - už 16. 11. 1943 v bojoch o Ovruč na Ukrajine...). V tejto súvislosti Vaše vyjadrenie o hanbe je teda značne sporné.

      V prípade, ak ste presvedčený o protiprávnom konaní kohokoľvek zo zainteresovaných subjektov, odporúčame Vám obrátiť sa na orgány štátnej správy, pod ktorých dohľad na priebeh volieb prináleží.

Ing. Marián Kellner, vedúci odd. správy majetku MsÚ

Ján, 26. 9. 2017:

Pobúrila ma odpoveď na otázku p. Roberta, v ktorej sa pýtal na prejazdnosť cesty od kruh. objazdu k poliklinike. Kompetentný mu odpísal úplne niečo iné. Táto cesta je vybudovaná už niekoľko rokov a nie je spojazdnená - čo trápi viacerých a vždy je nejaká výhovorka prečo sa to nedá. A na margo Rojkovičovej ulice: som Novovešťan od narodenia a vždy tá ulica bola prejazdná dokonca v oboch smeroch. Je pravda, že hustota premávky je oveľa väčšia, ale mám pocit, že na tejto ulici býva niekto vplyvný, ktorý si neželá aby mu popod okná premávali autá. V našom meste ak človek potrebuje niečo vylepšiť, aby sa mu zlepšil život vždy existuje tisíc dôvodov prečo sa to nedá. Mestské zastupiteľstvo na čele s primátorom má rado keď sa píšu len samé chvály.

Odpoveď:

Petra, 26. 9. 2017:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, prečo bol zrušený ranný spoj č. 54 linky č. 3 s odchodom z Muráňskej o 7:15? Od 4. 9. 2017 ho nahradil súbežný spoj linky č. 3 vychádzajúci z Novoveskej Huty. Školáci, ktorí nastupujú na Ferčekovciach, už nemajú miesto na sedenie a so školskými taškami na chrbte sa im cestuje veľmi nepohodlne, hlavne malým školákom. Ďakujem.

Odpoveď:

V rámci zefektívňovania spojov MHD v Sp. Novej Vsi došlo k úprave prípadne zrušení niektorých spojov. Ako uvádzate spoj č. 54 bol nahradený súbežným spojom č. 14. Podľa našich údajov, autobus na linke MHD č. 3 spoj č. 14 kapacitne vyhovuje.

Miroslav Uličný, dispečer, eurobus, a. s.
Dopravný závod Spišská Nová Ves
Duklianska 47, 052 63 Spišská Nová Ves

Róbert, 25. 9. 2017:

Dobrý deň, chcel by som vedieť z akého dôvodu je zákaz vjazdu na ceste pri poliklinike pri Hornáde ul,Medza z kruhového objazdu a aj od Polikliniky a tiež prečo sa nemôže zrušiť zákaz na ul.Ing.Rojkoviča keď by to dosť odľahčilo križovatku pri Kauflande alebo tam spraviť jednosmerku.

Odpoveď:

Tá parkovacia plocha ku ktorej je zákaz vjazdu nie je miestnou komunikáciou, ale súkromnou plochou. Tá plocha nikdy nebola navrhnutá ako parkovisko pre polikliniku.  O zákaz požiadal majiteľ plochy, preto je tam DZ B1 s režimom upravujúcim možnosť vstupu v zmysle textu dodatkovej tabule.

Zákaz vjazdu na komunikáciu ku poliklinike od okružnej križovatky je z dôvodu , že komunikácia pôvodne bola postavená len ako účelová komunikácia pre príjazd ku poliklinike. Po dobudovaní okružných križovatiek a ich prepojenia ku OC Lidl však komunikácia má už iný charakter s inou požiadavkou na kategóriu cesty. Komunikácia v súčasnej dobe nemá požadované parametre a požadované konštrukčné prvky na to, aby mohla byť prekategorizovaná do vyššej kategórie na komunikáciu s vyššou dopravnou záťažou. Až keď vlastník komunikácie (Mesto SNV) dopracuje spôsob vedenia chodcov, cyklistov, keď sa preloží stĺp vedenia, ktorý je v súčasnej dobe ako pevná prekážka pri ceste, keď sa na trase komunikácie upravia výšky kanalizačných poklopov a keď sa do lokality zavedie verejné osvetlenie, potom bude možné aj na tejto komunikácii pustiť premávku bez súčasného obmedzenia. 

Čo sa týka Rojkovičovej ulice, z konštrukčného hľadiska je to komunikácia navrhnutá na minimálnu intenzitu dopravy s funkciou dojazdu do jednotlivých objektov, nie ako komunikácia spájajúca väčšie celky v rámci územia mesta. Preto je tam navrhnuté predmetné dopravné značenie, aby sa zabránilo práve spôsobu skracovania si cesty vodičmi tak, ako to popísal aj pisateľ. Z priestorových dôvodov tam nie je ani možné realizovať cestu vyššej kategórie, preto navrhnuté DZ na tejto komunikácii ostane v platnosti aj naďalej.

Ing. Martin Lukáč, ODI OR PZ SNV 

Veronika, 22. 9. 2017:

Dobrý deň, zaujímalo by ma kedy opravíte chodník pri Hornáde smerom ku COOP Jednota. Je v hroznom stave, ani sa nečudujem že mamičky s kočiarmi a deťmi chodia po cyklistickom chodníku. Neverím ze sa za tie roky nenasli € na opravenie chodníka. Ďakujem

Odpoveď:

Vďaka úspešnému projektu mesta je pripravovaná rekonštrukcia celej časti Nábrežia Hornádu okolo Multicentra. Vďaka schváleným finančným prostriedkom z grantovej výzvy Ministerstva hospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky je možné revitalizovať nielen samotné nábrežie,  ale aj priľahlé areály. Pred samotnou realizáciou musí samozrejme prebehnúť proces verejného obstarávania a ostatné náležitosti, prosíme preto o trpezlivosť. 
Mesto Spišská Nová Ves

 

Peter, 19. 9. 2017:

Dobrý deň, chcel by som pripomenúť sľub ohľadom vybudovania ešte jedného workoutoveho ihriska, ktoré ste chceli dať postaviť do konca roka a situovať pravdepodobne do Madaras parku. Koniec roka sa blíži, a stále žiadne nove info. Dúfam, že to ešte stále diskutujete nad finálnou lokalitou, už vyše 4 mesiace. Bude to ihrisko, alebo to zasa boli len plané sľuby? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Tému nie je nutné pripomínať, ale ďakujeme. Začiatok budovania odkladáme na október z dôvodu, ktorý si myslíme, že bude jednoznačne na prospech kvalite plánovaného ihriska. Dôvodom je čerpanie financií na ostatných ihriskách, od ktorého sa odvíja výsledná suma, t. j. úspora inde = väčšie možnosti pre plánovaný workout. Takže  minimálne jeden workout určite do konca októbra pribudne. Športu zdar!  
Budeme radi, ak nám vymenujete aspoň tri plané sľuby, ktoré sme dali...
Ing. Jela Bednárová, prednostka MsU

Veronika, 18. 9. 2017:

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či by sa nedalo rozšíriť parkovisko na Štúrovom nábreží 4. Veľakrát nemám kde zaparkovať alebo nemá ako vyjsť z parkoviska. A druhá otázka je, či by sa nedali namaľovať pásy na parkovanie lebo každý si tu parkuje ako chce. Ďakujem.

Odpoveď:

Postupné rozširovanie parkovísk najmä na sídliskách riešime priebežne podľa finančných možností rozpočtu mesta. Priority určujeme predovšetkým na základe požiadaviek mestských výborov. V mestskom výbore Mier tohto roku pribudne cca 90 parkovacích miest na Bezručovej ul. Potrebu rozšírenia parkovania vo Vami požadovanej lokalite evidujeme, no zatiaľ nie ako prioritu v danom obvode aj vzhľadom na blízkosť parkoviska pri OD PRIMA, ktoré zatiaľ kapacitne pokrýva danú lokalitu. Určite však zaradíme túto žiadosť k možným aktivitám pre daný mestský výbor pre budúce obdobia. Označenie parkoviska vodorovným dopravným značením zrealizujeme v prípade jeho rozšírenia v rámci stavebných prác.
Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy MsÚ

Marta, 5. 9. 2017:

Dobrý deň. 19. 2. 2017 som položila túto otázku: Chcela by som sa opýtať, či by sa dalo niečo urobiť s osvetlením hviezdice vzadu na Mieri, pri charite. Či už nainštalovať, potiahnuť elektricky kábel alebo aspoň odstrániť strom za kontajnermi spred vchodu Jilemnického, ktorý bráni pouličnej lampe osvetliť aspoň ako tak hviezdicu. Vaša odpoveď bola dosť nejasná. V rámci rekonštrukcie verejného osvetlenia je naplánovaná aj výmena 3 stĺpov VO na tejto ulici za vyššie 7-metrové, čím sa zväčší osvetlená plocha. Vo hviezdici pribudne nové svetelné miesto. Orez stromu bude prehodnotený až po rekonštrukcii osvetlenia. Tak som s Vami pán Hamráček osobne telefonovala, na čo ste mi zopakovali to isté a potom, keď som povedala, žeby som chcela vedieť predsa len presnejšie obdobie, ste povedali, že na jeseň - čo je tiež dosť široký pojem. Preto sa pýtam znova, bude sa s tým niečo robiť alebo to bude stále len naplanované?

Odpoveď:

Momentálne sa spracováva a dolaďuje harmonogram prác rekonštrukcie a modernizácie verejného osvetlenia. Na osvetlenie danej hviezdice sme nezabudli a bude poriešené, tak ako bolo sľúbené.

Ing. Juraj Sad, PhD., vedúci oddelenia komunálneho servisu

Katarína, 2. 9. 2017:

Dobrý deň, chcela by som vedieť, kto má na starosti upratovanie miest ako napríklad autobusová zastávka na F. Urbánka - smerom na Tarču, skoro každé ráno cestou do práce si všímam, že toto miesto je veľmi znečistené odpadkami, hoci je tam aj smetný kôš a tak isto prechod medzi Hurbanovou ulicou na Kukučinovu, ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Upratovanie a údržbu čistoty v meste zabezpečuje spoločnosť Brantner Nova, s. r. o., na sídliskách pomáhajú aktivační pracovníci. Pri kontrole podnetu bola zastávka čistá. Prechod medzi ulicami Hurbanova a Kukučínova bol vyčistený. 
Ing. Juraj Sad, PhD., vedúci oddelenia komunálneho servisu

Viktor, 29. 8. 2017:

Dobrý deň, Som obyvateľ mesta na invalidnom vozíku- teda ZŤPS a chcel by som sa opýtať či sa neplánuje osadenie nového asfaltového koberca na ul. Fabiniho pri špeciálnej škole. Je to totiž z môjho bydliska najkratšia a žiaľ aj najťažšie cesta na Starý Cintorín a pri každej takejto ceste je chodenie po týchto jamách nanajvýš nepohodlné. Taktiež by som sa chcel opýtať či je rekonštrukcia chodníka súčasťou rekonštrukcie tejto školy ? Mám aj druhú otázku a tá je či sa neplánuje rekonštrukcia aj na ul. Starosaská, keďže chodník od nákupného centra Lildl je taktiež v nevyhovujúcom stave . Vopred ďakujem za Vašu odozvu.

Odpoveď:

V tomto roku nie je v pláne oprava chodníka na Fabiniho ul. ani Starosaskej. Opravu Fabiniho ul. zvážime v závislosti od finančných prostriedkov v budúcoročnom rozpočte a iných požiadaviek či už mestských výborov alebo občanov mesta. Na Starosaskej ul. bude potrebná zrejme komplexnejšia rekonštrukcia aj s priľahlými odstavnými plochami.  Ďakujeme za podnet.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ