Dnes je 19.10.2020, meniny má Kristián
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Otázky, námety a pripomienky

Otázky, námety a pripomienky

Pohotovostné služby lekární

Pohotovostné služby lekární sa nachádzajú hneď na hlavnej stránke v ľavom stĺpci stránky v časti Dôležité kontakty/Lekárne - pohotovosť.

Kde je cestovný poriadok MHD?

Kompletný zoznam cestovných poriadkov liniek MHD je v sekcii Občan/Doprava/MHD vo forme stiahnuteľných PDF súborov, ktoré je možné čítať pomocou programu AcrobatReader.

Kde môžem pridať inzerát?

Inzerciu je možné pridať v sekcii Inzercia (odkaz v ľavom stĺpci stránky). Pre pridanie inzercie je potrebné sa najskôr zaregistrovať a prihlásiť použitím užívateľského mena a hesla.

Upozornenie

Pre zaslanie otázky je potrebné zaregistrovať sa >>

Marian, 3. 2. 2020:

Dobrý večer,
chcem sa Vás pekne opýtať, ako to vyzerá so 4 predloženými projektami, pričom jednému projektu už dotácia bola schválená v oblasti cyklotrás pre mesto Spišská, ktoré boli predložené minulý rok na dotáciu s eurofondov pre rozvoj vidieka, v akej fáze sa dané 3 projekty nachádzajú? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Projekt Cyklistická radiála: Duklianska ulica, železničná, autobusová stanica, sídlisko Západ I je po podpise Zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku medzi mestom Spišská Nová Ves a Ministerstvom pôdohospodárstva SR ako riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program a aktuálne je pred vyhlásením verejného obstarávania.
Projekty:
Prestavba cyklochodníka pri bývalých kasárňach 1. etapa
Cyklotrasa Ferčekovce - Novoveská Huta
Ekologicky a bezpečne v Spišskej Novej Vsi
sú v procese odborného hodnotenia. 

Ing. Darina Paveleková, vedúca referátu rozvoja mesta, MsÚ

Katarína, 1. 2. 2020:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kto má na starosti rozmiestnenie kontajnerov na Topoľovej ul.? Od kedy záhadne zmizol kontajner (čierny) z vedľajšieho vchodu, je pred bytovkou č. 5, kde sú 2 ks čierne, neustále špina, keďže ľudia už nemajú kam dávať odpadky. Často sú sáčky s odpadom aj vedľa a bordel z toho je nielen pri kontajneroch, ale aj na ceste a na chodníku do byt. domu č. 5. Nielen že je z toho špina a zápach, ale obávam sa, že týmto štýlom si tu v blízkej budúcnosti začneme chovať potkany a pod. Taktiež niekto dal aj modrý a žltý kontajner od vedľajšieho vchodu pred vchod č. 5, kde už skoro týždeň je kontajner odstavený na chodníku do bytovky. Z akého dôvodu sa všetko dáva pred bytovku č. 5, kde stanovisko kontajnerov je v najotrasnejšom stave, kde je samé blato a je to preplnené? Pritom vedľa sú aj betón. kocky. Ďalej by som chcela upozorniť na pracovníkov, ktorí pracujú v mests. priestoroch na Topoľovej ul., že poniektorí by mohli dať neraz nohu z plynu, keď tu chodia s autami, aby nedošlo raz k nešťastiu, keď, nedajbože, vybehne nejaké dieťa na cestu alebo nejaký pes. Je tu totižto obytná zóna a nie pretekárska dráha. Ďakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie. Zodpovedných pracovníkov poučíme o dodržiavaní dovolenej rýchlosti.

Odstránenie kontajnerov na Topoľovej ulici č. 3 bolo realizované z podnetu samotných občanov. Bolo to na základe požiadavky Mestského výboru č. 2 v apríli 2019 - uznesenie č. 34/2019. Z dôvodu opätovných požiadaviek mestského výboru na zníženie počtu kontajnerových stanovíšť, bolo v októbri 2019 pristúpené k ich zníženiu na Topoľovej ulici č. 1 - 5 a to tak, že sa stiahli zo stanovišťa Topoľová č. 3 2 ks kontajnerov BOBR 1100 na zmesový komunálny odpad, 1 ks kontajnera na plasty a 1 ks kontajnera na papier sa presunul k hniezdu na Topoľovej č. 5. Toto sa realizovalo v novembri 2019. Vývoz zmesového komunálneho odpadu je tu zabezpečovaný 3 x týždenne (Pon, Str, Pia), vývoz plastov 1 x týždenne (Sob) a vývoz papiera 1 x 2 týždne v zimných mesiacoch a v lete 1 x týždenne (Sob). Poriadok na stanovištiach je tu zabezpečovaný v pracovných dňoch aktivačnými pracovníkmi, resp. pracovníkmi spoločnosti MEPOS SNV, s. r. o.  

Na základe skutočností budeme kontaktovať predsedu mestského výboru č. 2, aby prehodnotili svoju požiadavku.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ

Ján, 23. 1. 2020:

Prečo podnikateľský subjekt Zlatá Pivnička, Letná 79/72,
nemá vlastné kontajnery na komunálny odpad, ale fúrikmi vyváža odpad /sklo, papier a plasty/ do kontajneroch na Koceľovej medzi blokmi? Tam ich zaplní a zbytok uloží okolo a my sa musíme denne pozerať na ten bordel!

Odpoveď:

Ďakujeme za upozornenie. Daný podnet sme preposlali Okresnému úradu, ktorý má v kompetencii riešiť právnické osoby. Zároveň Prevádzka "Zlatá pivnička"  bola písomne vyzvaná na podanie oznámenia k miestnemu poplatku za zmesové komunálne odpady a na zjednanie nápravy vo svojom prístupe k nakladaniu s vytriedenými zložkami - papier, plasty, sklo. Prosíme však občanov, aby v prípade, ak prevádzka "Zlatá pivnička" aj napriek upozorneniu nakladá s odpadom v rozpore so zákonom, o tom bezodkladne informovali pracovníkov Mestskej polície na t. č. 159. 

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ

 

 

 

S pozdravom

 

Ing. Slavomír Krieger

 

 

Peter, 8. 1. 2020:

Dobry den, chcel by som sa opytat, ci mesto este uvazuje o vybudovani dalsich workoutovych ihrisk na dalsich uzemiach mesta. Hlavne by ma zaujimal Madaras park, co je top idealne miesto pre tieto aktivity a tam si to priam pyta. Ak ide o financie, bohate by postacovala ovela jednoduchsia zostava, ako je na Mieri. Priklad: Radsej takuto na kazde sidlisko, resp. cast mesta https://www.cage-fitness.sk/wp-content/uploads/2018/10/2.jpg - ktora sa da mimochodom zriadit na kluc za 580eur, ako jedinu v celom meste (ihrisko na zapade v skole nepocitam, to nema nic s workoutovou zostavou), za ktoru sa utratili tisice. Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

Odpoveď:

Ďakujeme za prejavený záujem. Súhlasím s jednoduchšou zostavou. Podobnú sme objednali u dodávateľa ktorého uvádzate do mestskej časti Ferčekovce. Inštalovať by sa mala na jar tohto roku. O ďalšej inštalácií zatiaľ neuvažujeme.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

 

Slavomír, 16. 12. 2019:

Dobrý deň chcem sa opýtať prečo nie sú spoje prispôsobené na prestup tak aby sa stihli ľudia idú z prace a nie je možne stihnúť v sobotu spoj spoj č 12 do Novoveskej Huty keďže odchádza z aut.stanice 6:15 a z embraca tiež odchádza autobus 6:15, cez týždeň s tým nie je problém keďže z aut. Stanice spoj č.3 odchádza 6:20 takto strácate cestujúcich .

Odpoveď:

Uvedenou otázkou sme sa už zaoberali pred niekoľkými týždňami.

V zastávke sídlisko Východ je čas prestupu medzi linkou MHD 14 z Embraca a linkou MHD 12 do Novoveskej Huty 3 minúty. Uvedený spoj nie je možné posunúť neskôr nakoľko by sa v opačnom smere rozviazal prípoj na rýchlik 602 smer Bratislava.

Podľa dostupných informácii však ani v jednom prípade za posledné obdobie nedošlo k prípadu, žeby sa tento prestup nedal stihnúť.

Mimo toho sme od 15. 12. 2019 zaviedli vodičom do palubných počítačov poznámku , že je nutné na spoj z Embraca počkať. 

Peter PÁLFY, hlavný dopravno-prevádzkový majster, eurobus, a.s. Košice

Rastislav, 12. 12. 2019:

Vážený pán primátor,
Na FB stránke mesta dňa 29.11.2019 som si prečítal informáciu, že žiaci a pedagógovia vyrobili búdy pre štvornohých priateľov. Je to pekný čin, za čo im patrí naša úcta a poďakovanie.
Teda štvornohých priateľov máme poriešených novými búdami. Pýtam sa, čo s „dvojnohými obyvateľmi mesta“ t.j. bezdomovcami?
Nenájde sa sponzor, ktorý postaví na zimné obdobie aspoň stan, kde by sa mohli ľudia – bezdomovci zohriať? A neobsadzovali by nákupné centrá, čakárne.
Ak sa nemýlim, vo svojom volebnom programe máte prioritu venovať sa dôchodcom. Nedočítal som sa čo s ľuďmi v núdzi a ako to chcete riešiť. Nemal by sa zmeniť pomer záujmu útulok a bezdomovci?
Ďakujem
Rastislav Novovesky

Odpoveď:

Je veľmi potešujúce, že máte starosť o ľudí v núdzi. Zrejme ste však nepostrehli, že mesto už dlhodobo prevádzkuje pre ľudí bez domova Dom humanity Nádej, ktorý je v prevádzke na Tehelnej ulici. Zariadenie poskytuje denne starostlivosť občanovi, ktorý nemá zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb a ktorý nemá zabezpečené ubytovanie alebo nemôže doterajšie bývanie užívať. Medzi poskytované služby tohto zariadenia patrí:
a) ubytovanie poskytnutím prístrešia na účel prenocovania
b) poskytovanie posteľnej bielizne vrátane jej prania a žehlenia
c) utváranie podmienok na vykonávanie nevyhnutnej základnej osobnej hygieny
d) utváranie podmienok na prípravu stravy
e) sociálne poradenstvo.
V minulosti mesto mnohokrát iniciovalo zbierky pre týchto občanov, v spolupráci so Slovenským Červeným krížom a Spišskou katolíckou charitou zabezpečovalo teplé ošatenie, stravu... Naposledy sa zapojilo do celonárodnej kampane Deň darovania (Giving Tuesday), kedy nielen občania nášho mesta 3. decembra 2019 pomohli darovaním trvanlivých potravín a hygienických potrieb sociálne slabším rodinám a ľuďom bez domova. Veríme, že ste boli medzi nimi aj Vy.
Okrem toho mesto vytvára dobrovoľnícky program v sociálnej oblasti. Jedná sa o pomoc seniorom, zdravotne postihnutým občanom a občanom s nepriaznivým zdravotným stavom, ktorí môžu požiadať o pomoc. Pre seniorov bola zavedená nová sociálna služba SOS náramky. Rozšírili sme možnosti stravovania, kde je možné okrem stravy z domova dôchodcov poberať stravu v zariadeniach Spišskej katolíckej charite, v mestskom hoteli Preveza a aj v školských zariadeniach a aj počas letných prázdnin, čo v minulosti nebolo. V novom mestskom podniku Mepos vytvárame pracovné miesta aj pre zdravotne a sociálne znevýhodnené osoby.
Zabezpečili sme autobusové prepojenie medzi poliklinikami.  Na poskytovanie opatrovateľskej služby v meste sme poskytli 140 000 eur Spišskej katolíckej charite a ďalších 4 000 eur na prevádzkovanie denného stacionára na Slovenskej ulici, finančne sme podporili aj ďalšieho poskytovateľa opatrovateľskej služby v meste. Rekonštruovali sme sociálne zariadenia v klube dôchodcov na Fabiniho ul., ktoré užíva 170 členov. Pokračujeme v projektoch Take away zameraných na sociálnu inklúziu marginalizovaného rómskeho obyvateľstva, zapojili sme sa do 2 projektov Národný projekt Komunitné služby v mestách a obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II. fáza a Národný projekt Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II. Tento rok sme poskytli vyššie dotácie pre organizácie III. sektora = združenia zdravotne postihnutých a dôchodcov: SSZP: 3 000 €, Jednota dôchodcov na Slovensku: 850 €, Únia nevidiacich Slovenska 400 €, Spol. dialyzovaných a transplantovaných 400 €, Materské centrum Dietka 500 €, Katolícka jednota 300 €, ADAS a mobilný hospic SKCH: 2 000 €. Pre zdravotne postihnuté deti sme poskytli 1 000 € na letný pobyt pri mori v Grécku, ďalších 1 000 € poskytli Lesy mesta.  Pracujeme na štúdii pre rozšírenie kapacity Domova dôchodcov. Taktiež bolo zabezpečené poskytnutie rozšírených priestorov v bývalom CVČ na Levočskej ulici pre Zväzy zdravotne postihnutých za zvýhodnených podmienok. Pre neziskovú organizáciu Domovina mesto poskytlo priestory na námestí formou výpožičky, t. j. zadarmo. Rovnako poskytujeme priestory pre Robinson centrum - nové rehabilitačno-poradenské centrum pre rodičov a detí s rôznym telesným alebo mentálnym postihnutím. V mestskom Klube mladých  sa nedávno uskutočnila tzv. Zóna bez peňazí. Ide o akciu, na ktorú mohli ľudia priniesť veci, ktoré sú ešte funkčné, ale už ich nepoužívajú alebo nevedia využiť. Zároveň si mohli bezplatne odniesť veci, ktoré potrebujú. Cieľom je pomôcť si navzájom,  a tiež šetriť životné prostredie, pretože každá jedna vec, ktorá môže slúžiť ďalej, nemusí ísť na skládku. Od 18. 11. do 3. 12. prebiehala v našom meste vianočná zbierka Kilo na pomoc pre rodiny v kríze 2019. Do 2. ročníka sa zapojili žiaci tunajších ZŠ a SŠ, ktorí v rámci nej zbierali trvanlivé potraviny a drogériu. Tie boli následne odovzdané organizáciám Úsmev ako dar a Spišskej katolíckej charite, ktoré sa venujú rodinám v kríze v našom meste. Zbierku zorganizovalo Občianske združenie Život v meste SNV pod záštitou primátora mesta Pavla Bečarika.
Takto by sme mohli pokračovať vymenovávať množstvo ďalších projektov a spôsobov pomoci rôznym ľuďom v núdzi, kedy mesto aj v dávnejšej minulosti poskytlo  objekty za symbolickú cenu pre Spišskú katolícku charitu na Gaštanovej ul. pre Špeciálnu školu sv. Kolbeho, na Školskej  ul., kde dne s pôsobí centrum Alžbetka a na Slovenskej ulici, kde je zriadený denný stacionár atď.
A nepomáhame len občanom mesta. Spišskonovoveskí poslanci dnes prejavili solidaritu a schválili na návrh pána primátora dotáciu 5 000 € pre mesto Prešov v súvislosti s nedávnou tragédiou.
Mesto Spišská Nová Ves v žiadnom prípade nezanedbáva sociálnu oblasť, viac sa o tom dočítate aj v Komunitnom pláne sociálnych služieb mesta Spišská Nová Ves na obdobie 2016 - 2021: http://www.spisskanovaves.eu/fileadmin/snv/user_upload/editor/editor1/sekcie/obcan/tlaciva_bna_stiahnutie/socialna_oblast/2019/Aktualizacia_Komunitny_plan_socialnych_sluzieb_mesta_SNV_2016-2021.pdfdisponuje

Ing. Andrea Jančíková, vedúca kancelária primátora

Viktor, 5. 12. 2019:

Dobrý deň. Mal by som dve otázky 1. V akom štádiu je rekonštrukcia futbalového štadióna ? 2. V akom štádiu je rekonštrukcia tzv baníckeho námestia konkrétne panelového chodníka ? Ďakujem

Odpoveď:

1. Na rekonštrukciu futbalového štadióna je aktuálne vydané stavebné povolenie. Zrealizované bolo verejné obstarávanie, po ktorom boli podané námietky zo strany súťažiacich. Aktuálne sú námietky v štádiu vyhodnocovania.

2. Rekonštrukcia tzv. Baníckeho námestia a taktiež rekonštrukcia nábrežia Hornádu spadá do projektu, s ktorým žiadame o dotačný príspevok. Aktuálne je v schvaľovacom procese.

Ing. Milan Mucha, vedúci oddelenia výstavby a dopravy, ŠFRB

 

Anna, 5. 12. 2019:

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako si mám nastaviť TV Redutu na TV prijímači. Cez satelit, ale ktorý, frekvencia?

Odpoveď:

Programová služba televízie Reduta je vysielaná prostredníctvom digitálneho terestriálneho vysielača, a to na 32. kanáli - H polarizácia aj na 31. kanáli V polarizácia. Zároveň môžete sledovať online live stream na webovej stránke www.snv.sk. Prostredníctvom satelitu nevysielame. 

Marcel Blahut, BIC Spišská Nová Ves, s. r. o., TV Reduta
Radničné nám. 4
052 01 Spišská Nová Ves
tel.: +421 53 442 72 41, +421 903 614 133, +421 903 604 848
e-mail: tvreduta(at)tvreduta.sk

Michal, 28. 11. 2019:

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či vedenie mesta neuvažuje (po vzore iných miest) o zákaze parkovania dodávok na sídliskách. Prečo parkujú na sídliskách dodávky štátneho podniku Slovenská pošta?

Odpoveď:

mesto zriaďuje pracovnú skupinu, ktorá sa bude komplexne venovať parkovacej politike v meste Spišská Nová Ves. Súčasťou politiky bude aj riešenie problému s parkovaním nákladných vozidiel na sídliskách. Príprava parkovacej politiky si však svojím širokým záberom vyžaduje určitý čas pre následnú realizáciu v praxi. Verejnosť bude informovaná o výsledkoch prípravy.

Ing. Milan Mucha, vedúci oddelenia výstavby a dopravy, ŠFRB

Slavomír, 25. 11. 2019:

Dobrý deň, prosím o zmenu spoja č. 12 do Novoveskej Huty z odchodom 6:15 z autobusovej stanice nakoľko nie je možne stihnúť tento spoj kedže z Embraca odchádza autobus tiež 6:15. Cez týždeň odchádza autobus z Embraca 6:10 a spoj č. 3 odchádza 6:20 ale v sobotu z nočnej smeny nieje možne stihnúť spoj kedže je o 5 minút posunutý, za kladné vybavenie vopred ďakujem.

Odpoveď:

Uvedenou otázkou sme sa už zaoberali pred niekoľkými týždňami. V zastávke sídlisko Východ je čas prestupu medzi linkou MHD 14 z Embraca a linkou MHD 12 do Novoveskej Huty 3 minúty. Uvedený spoj nie je možné posunúť neskôr nakoľko by sa v opačnom smere rozviazal prípoj na rýchlik 602 smer Bratislava. Podľa dostupných informácii však ani v jednom prípade za posledné obdobie nedošlo k prípadu , žeby sa tento prestup nedal stihnúť. Mimo toho sme od 15. 12. 2019 zaviedli vodičom do palubných počítačov poznámku, že je nutné na spoj z Embraca počkať. 

Peter PÁLFY, hlavný dopravno-prevádzkový majster, eurobus, a. s.,

Kristián, 24. 11. 2019:

Dobrý deň, ja sa chcem iba informovať, ako to funguje s hraním na hudobné nástroje, po prípade spevom na ulici, kde sa s niečím takým informujem a ako to funguje?

Odpoveď:

Produkciu na verejnom priestore je potrebné oznámiť v zmysle zákona  96/1991. Viac sa o tom dočítate na našej stránke v rubrike Ako vybaviť: www.spisskanovaves.eu/obcan/ako_vybavit/oznamenie_o_konani_podujatia/verejne_kulturne_podujatie/index.html

Andrea Jančíková, kancelária primátora

 

 

Dana, 12. 11. 2019:

Dobrý deň. V časti sídliska mier, kde sa nachádzajú potraviny CBA a diskontná predajňa alkoholu, sa denno- denne stretávajú občania, ktorí narúšajú morálku, bezpečnosť a slobodu ľudí zo sídliska. Situácia je už tak neunosná, že sa ako obyvateľ, po tme bojím tade prechádzať. Pokiaľ je mi dobre známo, pitie alkoholu na verejných priestranstvách je priestupok. To zgrupovanie skupín musí skončiť. Preto žiadam, aby v tejto oblasti boli zvýšené hliadky, a občania ktorí porušujú poriadok, riadne pokutovaní. Inak budeme ako občania žiadať zrušenie diskontnej predajne na mieri. Je mi ľúto, že to došlo až do takého štádia, ale ak sa niečo nezačne v tejto veci riešit, keďže viem, že to nieje prvý podnet, prizvem média aby dôkladne zmapovali činnosť mesta v tejto záležitosti. Potom sa niet čomu čudovať, že v našom meste rastie podpora extrémistických strán.

Odpoveď:

Boli prijaté opatrenia na zvýšenie hliadkovej činnosti v uvedenej oblasti. Hliadky v utorok 12. 11. 2019 pri diskonte riešili 4 porušovateľov VZN č. 7/2015.
Andrej Boroň, zástupca náčelníka MsP v Spišskej Novej Vsi

Priestory oboch predajní (Potraviny CBA a Diskonto) sú umiestnené v priestoroch  vo vlastníctve fyzických alebo právnických osôb. Mesto Spišská Nová Ves nedisponuje oprávnením na zrušenie podnikateľskej činnosti alebo prevádzkarne, v ktorej je takáto činnosť vykonávaná.

Brigita Sopková, referát vnútornej správy MsÚ v SNV

Katarína, 4. 11. 2019:

Zistila som, že mesto Spišská Nová Ves nie je na portály cintoríny.sk, kde sa dajú nájsť hrobové miesta zomrelých podľa mien.Nenašla som to ani na virtuálnych cintorínoch.Mesto Gelnica má túto službu dostupnú aj s fotografiou hrobu.V dnešnej dobe si myslím, je to veľmi dobrá služba.Ráta mesto s touto službou?

Odpoveď:

Ďakujeme za upozornenie. V najbližších dňoch sa budeme tejto téme venovať a následne vyhodnotíme opodstatnenosť tohto zámeru.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Marta, 20. 10. 2019:

Dobrý deň, neviem, či táto otázka patrí sem, ale zaujíma ma, kedy bude možné kúpiť si noviny na našej, teraz pekne obnovenej, železničnej stanici. Ďakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň,

ŽSR majú uzatvorená nájomnú zmluvu za účelom umiestnenia novinového stánku pred prijímacou budovou ŽST Spišská Nová Ves. Počas rekonštrukcie prijímacej budovy bol nájom prerušený a stánok odstranený. Po kolaudácii bude novinový stánok opätovne osadený na pôvodné miesto. Predpokladaný termín 11/2019.

Prajem pekný deň!

Ing. Ľubomír Mitas, manažér externej komunikácie, odbor komunikácie a marketingu, ŽSR

Viktor, 17. 10. 2019:

Dobrý deň
Chcel by som sa opýtať, či mesto neuvažuje o kúpe kompostérov pre obyvateľov mesta ? Ďakujem.

Odpoveď:

Mesto  schválením a realizovaním projektu „Regionálne centrum zhodnocovania biologicky rozložiteľných odpadov“ si vybralo cestu zberu biologicky rozložiteľných odpadov zo záhrad prostredníctvom zberných nádob s následným zhodnocovaním odpadu v mestskej kompostárni.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Hedviga, 15. 10. 2019:

Dobrý deň.
Chcela by som poprosiť o úpravu mechanizmu na vchodových dverách v Dome opatrovateľskej služby na Levočskej ulici č. 16. Chodím pravidelne na návštevu k 85-ročnej mamke a otvoriť tieto dvere je naozaj problém aj pre mňa, nie to pre starých ľudí, ktorí tam bývajú. V prípade, že má starší občan paličky alebo vozík, je skoro nemožné to zvládnuť. Obraciam sa na kompetentných a prosím minimálne o úpravu mechanizmu nad dverami tak, aby sa dali dvere pohodlne a ľahko otvoriť.
Ďakujem veľmi pekne.

Odpoveď:

Na bytovom dome Levočská 16 boli počas prác na zatepľovaní obvodového plášťa vymenené aj vstupné dvere do objektu za plastové. Keďže sú dosť veľké (aj z dôvodu typu prevádzky a nájomcov v objekte) a ťažké, je problematické zabezpečiť ideálne zatváranie dverí. Aj ich umiestnenie smerom na západ sťažuje ich správne nastavenie, nakoľko pri priamom osvite slnečnými lúčmi dochádza k ich prehrievaniu a zmene objemu, čo mení charakteristiku zatvárania. Mesto pravidelne pri zmene vonkajších poveternostných pomerov zabezpečuje nastavenie zatvárača (BRANO), aby sa dvere dobre zatvárali, nekládli veľký odpor, a aby pri tom nebúchali. Brano sme už 2x menili, avšak pokiaľ nebude možné zabezpečiť plynulé zatváranie dverí s jestvujúcim zatváračom dverí, mesto zabezpečí jeho výmenu. Pre uľahčenie otvárania dverí plánujeme na vstupných dverách osadiť systém bezkontaktného otvárania dverí (čipový kľúč).

Ing. Miroslav Krotký, referát bytov a nebytových priestorov, MsÚ

Gabriela, 6. 10. 2019:

Dobrý deň,
zaujíma ma, či sa neuvažuje v budúcnosti v našom meste s osadzovaním podzemných kontajnerov.
Vďaka.

Odpoveď:

V súčasnosti prebieha analýza potrebných investícií a na základe toho bude následne rozhodnuté, či pôjde mesto touto cestou...
Tomáš Hamráček, vedúci odd. komunálneho servisu

Ján, 3. 10. 2019:

Prajem pekný deň.
Rád by som sa opýtal, či existuje nejaký poradovník ulíc na opravy chodníkov a ciest. Ak takýto poradovník máte, tak ho, prosím, zverejnite. Chcem poukázať na to, že niektoré ulice sú v takom stave, že minulého roku bolo neskoro ich opravovať. Napríklad Tolstého ulica -cesta- sa ani nedá hovoriť, že je cesta, stačí sa prísť pozrieť. Rád by som vedel, kedy sa chystá jej nie oprava, ale rekonštrukcia, ako napr. Kollárova ulica za jej prevedenie vyslovujem pochvalu, až na malý detail - mala byť nižšie. Keďže rozpočet mesta je prebytkový https://rozpocet.digitalnemesto.sk/#mesto/spisskanovaves/organizacia/spisskanovaves, takže finančne to nebude problém. Prajem p. novému primátorovi mnoho úspechov v práci.
Ďakujem

Odpoveď:

Dobrý deň,

oddelenie výstavby a dopravy úzko spolupracuje s mestskými výbormi a Komisiou výstavby, dopravy a územného plánovania. Na základe ich odporúčaní, obhliadok lokalít a, v neposlednom rade, požiadaviek občanov sa zostavuje rozpočet pre nasledujúci kalendárny rok. Schválené finančné prostriedky pre realizáciu nových, resp. rekonštrukciu a údržbu existujúcich stavieb budú pre rok 2019 vyčerpané s ukončením stavebných prác na aktuálne prebiehajúcich stavbách, t. j. výstavba oporného múru v Novoveskej Hute, rekonštrukcia chodníka na Bezručovej ulici a Ulici J. Fabiniho. V prípade podnetov odporúčame občanom obrátiť sa na príslušný mestský výbor s možnosťou zaradenia danej požiadavky do plánu hlavných úloh na nasledujúce kalendárne roky.

Ing. Milan Mucha, oddelenie výstavby a dopravy, ŠFRB, MsÚ

Peter, 30. 9. 2019:

Dá sa riešenie krížovky poslať do redakcie časopisu Ičko aj elektronicky ? Ak áno komu e-mail poslať ? Ďakujem.

Odpoveď:

Áno, adresu redakcie nájdete tu: 
www.spisskanovaves.eu/system/vybrane_odkazy/informator/redakcia/index.html

Andrea Jančíková, kancelária primátora

 

 

Júlia, 19. 9. 2019:

Dobrý deň, chcela by som sa dokedy budú pred železničnou stanicou na platenom parkovisku parkovať autá bez zaplateného parkovného a tí, ktorí máme predplatené parkovacie karty nemáme ráno kam zaparkovať? Nehovoriac o tom, koľkokrát tam parkujú autá taxikárov, ktorí nechcú nechať autá na slnku... Toto mestská polícia nerieši? Len parkovanie na Ul. odborárov? Tiež by som chcela vedieť, odkiaľ pokiaľ je toto parkovisko platené (či až ku autobusovej zastávke) a či sa neplánuje s vyznačením parkovacích miest čiarami? Ďakujem!

Odpoveď:

Platené parkovanie je medzi ulicou Odborárov a Vajanského. Možnosť platby jedine SMS.

Prevádzkovatelia taxislužieb boli upozornení, aby využívali parkovanie mv na vyhradených parkoviskách, mestská polícia monitoruje úhradu za parkovanie cez SMS parking, platené parkovisko je od križovatky ul.Odborárov po križovatku Ul. Vajanského. Cestný správny orgán podľa plánu práce vyznačí parkovacie miesta.

JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník mestskej polície