Dnes je 22.08.2019, meniny má Tichomír
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

18. 07. 2016 11:28

Umenie v parku

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva na vernisáž výstavy Umenie v parku, ktorá sa uskutoční dňa 22. júla 2016 o 18.30 hod. pri fontáne pred Evanjelickým kostolom, na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi.


Cieľom výstavy je vytvorenie možnosti „prehovoriť„  pre neprofesionálnych výtvarníkov a študentov prostredníctvom vizuálneho jazyka. Najväčšou devízou výstavy je jedinečná sloboda ducha, autentická tvorivosť, talent a predovšetkým nevyčerpateľná kreativita zúčastnených umelcov. Mnohí z nich sú pre spišskú verejnosť nepoznaní  a práve táto výstava pod holým nebom sa môže stať pre nich príležitosťou, ako ukázať svoj talent.

Zbierka pozostáva z 57 diel, pričom veľké zastúpenie tu má abstraktná maľba (Dzurenda, Butvinová), ktorá je v kontraste s manipulovanou fotografiou (Peter Majkut). Objavuje sa tu téma krajiniek, či mestského prostredia (Ladislav Vikartovský, Stanislav Šimek, Dana Košková, Jana Ogurčáková). Autori sú z veľkej časti členovia Art klubu, ktorý pôsobí pri Spišskom osvetovom stredisku.

Nesmieme však zabúdať vytvárať priestor  na prezentáciu aj našej budúcej generácii – študentom. Tvorba mladých je veľmi pestrá a rôznorodá nielen svojou témou, ale aj technikou. Je tu očividná snaha o vyjadrenie hlbšej myšlienky formou linorytu, manipulovanej fotografie, maľby olejom či kombinovanou technikou.

Kurátorom výstavy je Mgr. art Marián Hennel a atmosféru vernisáže bude dotvárať svojou hudbou skupina Spišský Výber. Toto podujatie odštartuje svoj prvý ročník aj vďaka iniciatíve Mgr. Tomáša Cehlára a ochotným sponzorom.

Svojimi výtvarnými prácami sa Vám predstavia:

neprofesionálni výtvarníci - Ladislav Vikartovský, Katarína Butvinová, Marek Dzurenda, Jana Ogurčáková, Ján Vytykáč, Stanislav Šimek, Dana Košková, Peter Mašek, Peter Majkut, Miroslav Hrubý

študenti - Jolana Hradiská, Veronika Kacvinská, Veronika Ochmírová, Klaudia Korpeľová, Matúš Novák.

Výstava bude trvať do 31. augusta  2016.

 

Zdroj: Spišské osvetové stredisko, Mgr. Miriama Bukovinská

osvetasnv.sk

facebook.com/osvetasnv