Dnes je 13.12.2018, meniny má Lucia
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

25. 09. 2015 13:57

Nepotrebuješ to zažiť

Od: Eda

V mesiacoch september – december 2015 sa na siedmich základných školách v Sp. Novej Vsi realizuje projekt pod názvom Nepotrebuješ to zažiť. Zameraný je na žiakov 8. a 9. ročníkov. „Cieľom projektu je formovanie zdravého životného štýlu mladej generácie už na základnej škole, podpora žiakov v uvedomovaní si zodpovedného rozhodovania sa v situáciách, keď sú vystavení tlakom skupiny alebo vnútorného prostredia,“ informoval náčelník Mestskej polície v Sp. Novej Vsi JUDr. Michal Komara, PhD.

Prevencia prebieha formou prednášok, besied a praktických ukážok s odborníkmi policajného zboru, mestskej polície a občianskeho združenia Mladí ľudia a život. Súčasťou výbavy prednášajúcich bude protidrogový kufrík a simulačné okuliare. „Okuliare simulujú pocit, ako keby bol človek pod vplyvom drog, vidí skreslene a stráca pohybovú orientáciu,“ vysvetlil ďalej JUDr. M. Komara, PhD.

Náklady na projekt vo výške 5 065 eur sú financované z Programu protidrogovej prevencie Ministerstva zdravotníctva SR. Odborným garantom je náčelník mestskej polície a koordinátorom referát rozvoja mesta MsÚ.