Dnes je 18.06.2018, meniny má Vratislav(a)
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

24. 03. 2017 13:24

Za vstupenky na 2017 IIHF MS U18 zaplatia diváci od štyroch eur

BRATISLAVA – Necelé dva mesiace pred 2017 IIHF majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov oznámili organizátori finálne ceny vstupeniek. Za celodenný lístok na súboje základnej časti zaplatia fanúšikovia 7 eur. Ceny lístkov na jednotlivé zápasy sa začínajú na štyroch eurách. Najlepších juniorov sveta budú hostiť Poprad a Spišská Nová Ves.


Od 13. apríla tohto roka budú podtatranské mestá mekkou najväčších talentov svetového hokeja. Šampionát do 18 rokov je vôbec prvým v kariére hokejistov, na ktorom sa zúčastnia. Okrem fanúšikov ho teda mimoriadne pozorne sledujú aj skauti. „Majstrovstvá sveta budú u nás doma, čo je pre nás ešte silnejšie, všetci chalani sa už nevedia dočkať. Bude to neopísateľné, teším sa na to,“ povedala jedna z opôr slovenskej reprezentácie Martin Feherváry.

Pre hráčov zo SR „18“ sa koncom februára skončili boje v extralige juniorov a v súčasnosti sú k dispozícii svojim materským klubom v záverečných bojoch juniorských a dorasteneckých líg. Začiatok spoločnej prípravy na 2017 IIHF MS U18 je naplánovaný na 20. marca. „Po prvých týždenných blokoch v Piešťanoch, s víkendovými prestávkami, rátame už s ostrou záverečnou fázou od pondelka 3. apríla v dejisku našej skupiny na MS v Poprade, kam povoláme 25 korčuliarov a troch brankárov. Samozrejme, sledujeme aj tucet adeptov v zahraničí, pričom v zámorí je to len útočník Adam Ružička,“ hovorí reprezentačný tréner Norbert Javorčík. Do začiatku šampionátu čakajú našich juniorov ešte prípravné zápasy - 8. apríla privítajú v Žiline Česko a o dva dni neskôr v Poprade Švédsko. Oba plánuje v priamych prenosoch odvysielať športová televízia 213.

Fan zóna aj maskot Goooly

Organizačný výbor juniorského šampionátu v týchto dňoch  intenzívne pracuje na premene oboch štadiónov a ich prispôsobení potrebám majstrovstiev. V Poprade by mala byť pre priaznivcov hokeja v prevádzke oficiálna fan zóna s kultúrnym programom a možnosťou občerstvenia. Fanúšikovia si budú môcť kúpiť aj reklamné predmety s logom šampionátu. Priamo na štadiónoch bude divákov zabávať hokejový maskot Goooly. 

Finálne ceny vstupeniek

Organizačný výbor spúšťa od 1. marca predaj vstupeniek na jednotlivé zápasy. „Pre fanúšikov sme mali viacero akcií, v rámci ktorých si mohli kúpiť lístky za zvýhodnené sumy. Počnúc dnešným dňom sú ceny finálne, navyše v predaji sú už nielen celodenné vstupenky, ale aj lístky na jednotlivé stretnutia,“ vysvetľuje riaditeľ turnaja 2017 IIHF MS U18 Roman Štamberský.

Za celodenné lístky na základnú skupinu zaplatia fanúšikovia 7 eur, za dni so štvrťfinálovým a semifinálovým programom o euro viac. Na záverečný víkendový deň, počas ktorého  sú na programe súboje o medaily, budú stáť vstupenky 10 eur. Pri lístkoch na jednotlivé súboje sa ceny začínajú na štyroch eurách. Fanúšikovia si môžu zakúpiť lístky online v predajnej sieti www.predpredaj.sk alebo v jej 78 kamenných predajniach po celom Slovensku.

O medaily bojuje 10 tímov

Súboje svetového šampionátu sa začnú vo štvrtok 13. apríla v dvoch základných skupinách. V Poprade uvidia fanúšikovia slovenskú reprezentáciu v súbojoch s Kanadou, úradujúcimi majstrami sveta z Fínska, hráčmi Lotyšska a Švajčiarska. „Verím, že naša reprezentácia bude mať v hľadisku veľkú podporu divákov. Práve domáce prostredie dokáže tímy vyburcovať k najlepším výkonom. Potešilo by ma, keby sa slovenskí hráči dostali na turnaji čo najďalej,“ hovorí prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

V Spišskej Novej Vsi sa predstavia Česko, Bielorusko, Rusko, Švédsko a USA. Štyri najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále, ktoré je na programe 20. apríla. Súboje o medaily prídu na rad v záverečný víkend šampionátu - 22. a 23. apríla.

2017 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov

Termín: 13. – 23. apríla 2017
Dejiská: Poprad, Spišská Nová Ves

Účastníci:

A - skupina: Slovensko, Kanada, Fínsko, Lotyšsko, Švajčiarsko
B - skupina: Bielorusko, Česká republika, Rusko, Švédsko, USA

Slovenský zväz ľadového hokeja / Slovak Ice Hockey Federation
Trnavská  cesta 27/B, 831 04 Bratislava, Slovakia

Mob.:    +421 919 234 021
E-mail:  moravcikova@szlh.sk
Web:    www.hockeyslovakia.sk