Dnes je 24.06.2018, meniny má Ján
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

24. 03. 2017 16:16

Už o mesiac privíta Slovensko juniorskú svetovú špičku

Rovný mesiac pred začiatkom 2017 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov sú prípravy v plnom prúde. Okrem kompletných úprav štadiónov má vedenie organizačného výboru za sebou stretnutia so všetkými bezpečnostnými zložkami a dolaďovanie detailov. Šampionát bude od 13. do 23. apríla v Poprade a Spišskej Novej Vsi.


Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút sa na šampionát pod Tatrami veľmi teší. „Neviem sa dočkať chvíle, keď sa u nás predstavia najväčšie talenty z celého sveta medzi hráčmi do 18 rokov. Verím, že naši mladíci sa ukážu v čo najlepšom svetle a dosiahnu dobré výsledky s kvalitnými súpermi. Som presvedčený, že si chvíle na štadiónoch v Poprade a Spišskej Novej Vsi užijú aj všetci priaznivci hokeja, slovenskí aj zahraniční,“ povedal Martin Kohút.


Prestavba v plnom prúde

S úpravami už začali na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. „V súčasnosti vymieňame mantinely a plexiská, pretože pôvodné už nevyhovovali potrebám pri organizácii medzinárodných podujatí pod hlavičkou Medzinárodnej hokejovej federácie. Začali sme s prestavbou a úpravami hráčskych kabín, informačná kocka podstúpi generálnu opravu a nezabúdame ani na kozmetické zmeny, aby sa všetci účastníci vrátane divákov u nás cítili dobre. Prestavba by podľa odhadov mala stáť 500 000 eur, v čom je zahrnutá napríklad aj rekonštrukcia strechy, či systému chladenia ľadovej plochy, ale aj chodníkov v okolí haly,“ informoval primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný.

Popradská hala má nové a vyhovujúce mantinely i plexisklá už od leta, preto si  jej príprava  nevyžaduje toľko času. Navyše, popradský extraligový tím ešte čakajú súboje v play-off najvyššej domácej súťaže. „Na šampionát sme sa zodpovedne pripravili. Náš zimný štadión prešiel  už pred začiatkom sezóny všetkými dôležitými zmenami a úpravami  tak, ako si to vyžaduje IIHF.  Technické zázemie sme doplnili novou rolbou, ďalšie detaily doladíme tak, aby sme maximálne vyšli v ústrety všetkým účastníkom tohto podujatia. Chceme, aby bol tento šampionát skutočnou oslavou ľadového hokeja a všetci návštevníci sa v Poprade cítili ako v pravom hokejovom meste,“ poznamenal popradský primátor Jozef Švagerko.

Bezplatný vstup pre školy

Organizátori pripravili aj špeciálne akcie. „Študenti a žiaci sa môžu dostať bezplatne na každý zápas majstrovstiev. Vstupenky pre školy prerozdeľuje organizačný výbor v kooperácii s mestom školám v regióne,“ prezradil riaditeľ turnaja Roman Štamberský a dodal: „Slovenské kluby môžu od organizačného výboru  získať až 100 kusov vstupeniek, musia sa však vopred ohlásiť. Po sto lístkov na každé stretnutie dostali aj domáce kluby, ktorých haly budú hostiť šampionát.“

Záverečná príprava tímu

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov začne so záverečnou fázou spoločnej prípravy už o týždeň. Tri týždne prípravy budú zakončené zápasmi proti rovesníkom z Česka (8. apríla v Žiline) a Švédska (10. apríla v Poprade). Bude to príležitosť  otestovať schopnosti nášho tímu so snahou zložiť čo najlepšie a najkompaktnejšie družstvo. „Všetko budeme ladiť tak, aby naša výkonnosť vygradovala na svetovom šampionáte. Okrem hráčov z domácich súťaží rátame v príprave aj s účasťou hokejistov zo zahraničia. Z nich si vyberieme najkonkurencieschopnejší tím. Začiatok turnaja sa veľmi rýchlo blíži a ani sa nenazdáme a už tu bude prvý zápas proti obhajcom zlata Fínom,“ prezradil hlavný tréner Norbert Javorčík.

Meszárošova rada pre hráčov: Výkony na hranici možností

Pre väčšinu talentov budú 2017 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov ostrým vstupom do medzinárodného hokeja na najvyššej úrovni. Majú možnosť ukázať svoje prednosti a dodať nový rozmer naštartovanej kariére.  Svoje o tom vie obranca Andrej Meszároš, ktorý bol v roku 2003 súčasťou strieborného výberu SR 18 na šampionáte v ruskom Jaroslavli. „Doteraz na tento turnaj s radosťou spomínam. Boli sme dobrá partia a spoločnými silami sme to dotiahli k vynikajúcemu výsledku. Aj na tom môže stavať súčasná osemnástka - ak všetci podajú výkony na hranici svojich možností a budú ťahať za jeden povraz, môžu to dotiahnuť ďaleko. Navyše ich budú hnať vpred vlastní fanúšikovia,“ hovorí Andrej Meszároš, ktorý rok pred striebrom v Rusku zažil aj príchuť domáceho šampionátu, ktorý bol v Piešťanoch a Trnave.

Vstupenky stále v predaji

Fanúšikovia stále majú možnosť kúpiť si vstupenky na zápasy v Poprade a Spišskej Novej Vsi.
Za celodenné lístky na základnú skupinu zaplatia 7 eur, za dni so štvrťfinálovým a semifinálovým programom o euro viac. Na záverečný deň turnaja, počas ktorého sú na programe súboje o medaily, budú stáť vstupenky 10 eur. Pri lístkoch na jednotlivé súboje sa ceny začínajú na štyroch eurách. Fanúšikovia si môžu zakúpiť lístky online v predajnej sieti www.predpredaj.sk alebo v jej 78 kamenných predajniach po celom Slovensku.

Dve skupiny, desať tímov

Súboje svetového šampionátu sa začnú vo  štvrtok 13. apríla v dvoch základných skupinách.                 
V Poprade uvidia fanúšikovia slovenskú reprezentáciu v dueloch s Kanadou, úradujúcimi majstrami sveta z Fínska, hráčmi Lotyšska a Švajčiarska. V Spišskej Novej Vsi sa predstavia  Česko, Bielorusko, Rusko, Švédsko a USA.  Štyri najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále, ktoré je na programe 20. apríla. Súboje o medaily prídu na rad v záverečný víkend šampionátu -  23. apríla.

Slovenský zväz ľadového hokeja / Slovak Ice Hockey Federation
Trnavská  cesta 27/B, 831 04 Bratislava, Slovakia

Mob.:    +421 919 234 021
E-mail:  moravcikova(at)szlh.sk
Web:    www.hockeyslovakia.sk