Dnes je 16.02.2019, meniny má Ida
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

06. 02. 2019 10:41

Upozornenie na zvýšenie opatrnosti účastníkom cestnej premávky

Od: Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi

v súvislosti s výskytom nedávnych vážnych dopravných nehôd s účasťou chodca - seniora na cestách v okrese SNV


Vážení občania, seniori!

V súvislosti s nepriaznivým vývojom dopravnej nehodovosti v prvých dvoch mesiacoch roka 2019, kedy na cestách v okrese Spišská Nová Ves došlo k vážnym dopravným nehodám s účasťou chodca.

V troch prípadoch obete nehôd prišli o to najcennejšie, čo človek má, a to ľudský život, a v jednom prípade došlo k ťažkému ublíženiu na zdraví. Vo všetkých štyroch prípadoch sa jednalo o chodcov v staršom veku.

Z uvedeného dôvodu si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste - ako účastníci cestnej premávky na cestách - zvýšili opatrnosť, hlavne počas prechádzania cez cestu ako na priechode pre chodcov, tak aj mimo neho.
Prispôsobili správanie sa Vášmu konkrétnemu stavu a nepodceňovali svoje schopnosti a možnosti, a najmä dbali o svoj život a zdravie tak, aby ste sa z prechádzky, cesty do obchodu, kostola či iných miest, ktoré navštevujete vrátili späť do svojich domovov.

V prípade záujmu o prednášky pre členov klubu dôchodcov, akými sú výklad zákona o cestnej premávke, bezpečnosť seniorov a iné, môžete kontaktovať Okresné riaditeľstvo PZ v Spišskej Novej Vsi a dohodnúť si stretnutie s policajtom, ktorý Vás iste veľmi rád navštívi a pomôže vyriešiť Váš problém.

S pozdravom a úctou

Okresné riaditeľstvo PZ Sp. Nová Ves
Tel.: 0961 74 3101, 0961 74 3113