Dnes je 16.07.2020, meniny má Drahomír
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

04. 09. 2019 14:49

Spiš Rock fest 2019 prinesie pestrú hudobnú nádielku pred Redutu

Od: Martin Hlavatý


 

Domáci festival Spiš Rock fest v Spišskej Novej Vsi sa uskutoční v sobotu 14. septembra 2019 od 15.00 hod. na veľkom pódiu pred Redutou v Spišskej Novej Vsi a vstup je ako každoročne zdarma. Festival sa koná v spolupráci a za podpory mesta Spišská Nová Ves a Mestským kultúrnym centrom.

Spiš Rock fest je hudobný festival, ktorý ma dlhoročnú tradíciu a nadväznosť na podujatie Spišský Rock, alebo kedysi aj Spišská rocková liga. Koná sa s rôznymi prestávkami či obmenami už od druhej polovice 70-tych rokov. Je to jediný open-air priestor pre kapely zo Spiša či okolia predstaviť sa na domácom festivalovom pódiu a v niektorých ročníkoch sa dokázalo napriek neľahkým podmienkam zabezpečiť a pozvať aj zahraničných hudobných hostí z Česka, Poľska či Maďarska.

Tento rok sa podarilo vyskladať veľmi zaujímavý program a teším sa, že prijali pozvanie hlavne kapely a interpreti, ktorí budú na festival hrať po prvýkrát. Festival odštartuje gitarový mág David Bradavek, pokračovať bude nová spišská formácia Freetimers zostavená skúsenými a známymi muzikantmi z domácej scény, po nich sa predstavia hostia z Prešova blues-rocková kapela Introverdikt, gelnický okres budú zastupovať hard-rockeri z kapely Pasia, na scénu sa po niekoľkých rokoch vracia energická grunge-crossover formácia z Popradu kapela DVD Lucy, po nich sa predstaví domáca punková legenda Cliftons a na záver vystúpia hostia zo Žiliny, svieža beat-punk-rollová kapela Ja Ty a Rolo„ priblížil organizátor festivalu Martin Hlavatý.

 

Spiš Rock fest 2019 program a info:

https://www.facebook.com/events/2413291808993369/?active_tab=about

Foto: archív AFL promotion

_______________________________________________________________________

Informácie:
Martin Hlavaty, management & booking, t. č. +421 907 156 375, manager(at)smolaahrusky.sk