Dnes je 25.01.2020, meniny má Gejza
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

26. 05. 2015 09:59

Medzinárodné vlaky RegioJet budú u nás opäť zastavovať

Od: Tomáš Bořuta

Medzinárodné vlaky RegioJet jazdiace na trase z Prahy do Košíc a späť začnú od 14. júna opäť u nás zastavovať, o čo sa veľmi usilovala aj novoveská radnica. Okrem jedného páru denných spojov zároveň pribudne nový nočný spoj v oboch smeroch, ktorý ponúkne úplne nový koncept nočného superbezpečného a komfortného cestovania na železnici za atraktívne ceny.


Vlaky EuroCity RegioJet sa opäť vracajú so zastávkou na Spiš. „Pre veľký záujem začneme od polovice júna zastavovať s medzinárodnými spojmi aj v metropole Spiša. K dennému páru vlakov EuroCity RegioJet zároveň pribudne ako úplná novinka aj nočný pár vlakov, ktorý zabezpečí spojenie východu Slovenska s destináciami v Českej republike – Ostravou, Olomoucom či Prahou,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

Denný pár vlakov bude premávať počas celého týždňa, nočný pár vlakov pred a po víkende, zo začiatočných staníc vo štvrtok, piatok a nedeľu s príchodom na ďalší deň do cieľovej stanice.

Zo Spišskej Novej Vsi v smere na Žilinu, Ostravu, Olomouc a Prahu budú odchádzať denné vlaky o 8.55 v každý deň s príchodom do Prahy o 16.10, nočné vlaky vo štvrok, piatok a nedeľu o 22.16 s príchodom do Prahy o 6.18 nasledujúceho dňa.

Z Prahy v smere na Slovensko bude medzinárodný vlak RegioJet odchádzať o 7.48 denne, s príchodom do Spišskej Novej Vsi o 15.01, nočný vlak vo štvrtok, piatok a nedeľu z Prahy o 21.56 s príchodom na Spiš nasledujúce ráno o 5.37 h.

Nové nočné spoje RegioJet ponúknu niekoľko noviniek oproti bežnému štandardnému servisu v žltých vlakoch, a to najmä:
• raňajky zadarmo,
• starostlivosť palubného personálu – vrátane ponuky diek, budiacej služby a ďalšej asistencie,
• superbezpečné cestovanie – dohľad bezpečnostnej služby a palubného personálu počas celej cesty,
• atraktívne ceny od 9 eur.

„Nočné spoje medzi Košicami a Prahou rozšíria našu ponuku na týchto trasách, keďže dopyt po cestovaní našimi vlakmi neustále narastá. Denný pár spojov EuroCity RegioJet z Prahy do Košíc a späť sa stal vôbec najviac využívaným vlakovým spojom na trase Praha – Ostravsko – Košice. Zároveň chceme cestujúcim ponúknuť úplne nový koncept nočného cestovania na železnici, ktorý bude superbezpečný a pohodlný zároveň,“ dodáva Radim Jančura.