Dnes je 14.07.2020, meniny má Kamil
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

29. 06. 2020 15:34

Letný turistický bus do Slovenského raja

Novinkou je prevádzka aj počas pracovného týždňa a cyklostojan pre 14 bicyklov.


OOCR Slovenský raj & Spiš prináša pozitívne správy pre záujemcov o letnú dovolenku v Slovenskom raji. V mesiacoch júl a august 2020 obľúbené turistické destinácie na severe i juhu Slovenského raja už tradične prepojí Letný bus.

Letný bus bude opäť premávať vďaka spolupráci s dopravnou spoločnosťou eurobus, a.s. Novinkou však je, že po množstve podnetov od turistov sa prevádzka letného busu tento rok rozširuje okrem víkendov aj na celý pracovný týždeň. Navyše, autobus bude vybavený aj špeciálnym cyklostojanom* pre 14 bicyklov, ktorý ho spraví atraktívnym aj pre cykloturistov, ktorí si chcú ušetriť kilometre navyše v sedle pri presune do a zo Slovenského raja. Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude na zastávkach Spišská Nová Ves – autobusová stanica, Čingov – parkovisko, Hrabušice – OcÚ, Kopanec sedlo, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už od Popradu alebo Košíc ako atraktívny spôsob prepravy z mesta priamo do srdca národného parku.

Cenník prepravy Letným busom bude vychádzať zo štandardných taríf dopravcu eurobus, a.s. Grafikon spoja v zjednodušenej grafickej podobe môžete nájsť pod článkom alebo na tomto linku.

Kompletný grafikon spoja je dostupný na tomto linku. 

*Cyklostojan (príves na prepravu 14 bicyklov) k Letnému busu bol zakúpený v rámci projektu LAST MILE financovanom programom Interreg Europe.

Bližšie info na www.vraji.sk