Dnes je 28.11.2020, meniny má Henrieta
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

18. 11. 2020 15:53

Kino Mier opäť premieta

Kategória: Kino

Kino Mier otvára svoje brány pre divákov.


Aktuálny program nájdete na webe Kina Mier »» www.mkc.snv.sk alebo na FB: facebook.com/Kino.Mier.SNV 

 

FESTIVAL Be2Can
Nenechajte si ujsť zážitok, ktorý ponúka prehliadka víťazných filmov zo špičkových medzinárodných festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes.

Jednotné vstupné: 4€

24. 11. 2020 / CHĽAST
Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov?

26. 11. 2020 / UNDINE
Undine je historička, ktorá prednáša o mestskej výstavbe Berlína. Keď ju však opustí muž, ktorého miluje, dostihne ju starý mýtus. Musí zabiť muža, ktorý ju zradil, a vrátiť sa do vody. Nečakane stretáva profesionálneho potápača Christopha a zamiluje sa do neho. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplnená zvedavosťou a dôverou. Keď ale Christoph začne cítiť, že Undine pred niečím uniká, prinúti ju to čeliť svojmu prekliatiu raz a navždy.

1. 12. 2020 / PERZSKÉ LEKCIE
Okupované Francúzsko, 1942. Gilles je spolu s ostatnými židmi zatknutý vojakmi SS a poslaný do tábora v Nemecku.  Len o vlások unikne poprave pretože prisahá dozorcom, že nie je žid, ale Peržan. Táto lož ho dočasne zachráni, ale je mu pridelená úloha na život a na smrť: učiť perzštinu veliteľa tábora Kocha, ktorý sníva o tom, že si po vojne otvorí reštauráciu v Iráne. Koch je zo dňa na deň nedôverčivejší a Gillovi je jasné, že svoje tajomstvo už dlhšie neudrží.