Dnes je 13.08.2020, meniny má Ľubomír
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

29. 06. 2017 15:43

Letné autobusové spojenia do Slovenského raja posilnené

Od: OOCR Slovenský raj & Spiš

Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš aktívne reaguje na problematiku verejnej dopravy v území Národného parku Slovenský raj a jeho okolí a v spolupráci so svojimi partnermi počas letnej sezóny 2017 opäť posilní autobusové spojenia medzi vybranými turistickými destináciami južného Spiša.

Už v minulých rokoch osvedčený autobusový spoj bude počas leta premávať zo Spišskej Novej Vsi cez Smižany, Čingov, Spišské Tomášovce, Spišský Štvrtok do Hrabušíc, na Hrabušickú pílu a späť. Zachádzať bude aj ku železničnej stanici Vydrník v nadväznosti na osobné vlaky zo smeru Žilina a Košice, vďaka čomu sa zvýši dostupnosť stredísk Slovenského raja, ktoré nie sú obsluhované železničnou dopravou. Partnerom tohto spoja je krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Spoj bude premávať od 1. 7. do 3. 9. 2017.

Úplne novým dopravným spojením bude počas leta 2017 „letný minibus“, ktorý v pilotnom období od 1. 7. do 31. 8. 2017 spojí hlavné body záujmu v Spišskej Novej Vsi a Smižanoch s turistickými strediskami Košiarny briežok a Čingov v Slovenskom raji. Minibus turistom ponúka okrem iného možnosť dopravy z Košiarneho briežka a Čingova do ZOO a na letné kúpalisko v Spišskej Novej Vsi a späť. V Spišskej Novej Vsi naň nadväzuje spoj do južných stredísk Slovenského raja – Mlyniek, Dediniek, Stratenej a Dobšinskej Ľadovej Jaskyne. Turisti ubytovaní na Košiarnom briežku sa ním navyše budú vedieť dostať na Čingov ku vyššie spomínanému autobusu do Hrabušíc a na Hrabušickú pílu. Sadzba cestovného pre letný minibus bude jednotná: 1 € (deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby cestujú zdarma). Rovnako bude preprava minibusom zdarma pre turistov ubytovaných v členských ubytovacích zariadeniach OOCR Slovenský raj & Spiš (po preukázaní sa kartičkou, ktorú získajú na svojom ubytovaní). Minibus finančne podporilo mesto Spišská Nová Ves a obec Smižany.

Veríme, že posilnené spoje do stredísk Slovenského raja budú užitočné pre nejedného turistu, ktorý navštívi náš región. Cestovné poriadky k uvedeným spojom je možné nájsť na oficiálnych stránkach OOCR Slovenský raj & Spiš, www.vraji.sk (sekcia Novinky) a www.spis-region.sk (sekcia Aktuality).

Spoje realizuje dopravná spoločnosť eurobus, a. s., Košice.

Bližšie informácie a cestovné poriadky nájdete aj tu »