dnes je 25.06.2017, meniny má Tadeáš
 
   Návštevník > Lesný športový areál Grajnár

Lesný športový areál Grajnár

Lesný športový areál Grajnár sa nachádza 18 km od mesta Spišská Nová Ves v smere na Rožňavu. Okrem príjemného lesného prostredia v tesnej blízkosti Národného parku Slovenský raj, druhej najnavštevovanejšej destinácie Slovenska, a dobrej dopravnej dostupnosti je v zime vyhľadávaným miestom pre bežecké lyžovanie vďaka svojmu reliéfu a nadmorskej výške 1 100 m n. m., ktoré zaručujú stálosť snehových podmienok. Milovníci aktívneho oddychu a návštevníci Spiša si tu prídu na svoje.

Pred zimnou sezónou 2012/2013 prebehla celková obnova areálu – pribudli nové informačné tabule, zmenil a obnovil sa systém značenia tratí, zrealizovalo sa rozšírenie a prerezanie chodníkov, pribudli nové oddychové zóny s lavičkami a stolíkmi. Upravené bolo aj parkovisko z oboch strán cesty II. triedy (II/533) smerom na Pálenicu a na Knolu.

V areáli Grajnár je k dispozícii šesť značených tratí v dĺžke 3, 5, 6, 7, 10 a 13 kilometrov s prevýšením 80 až 360 metrov, ktoré majú východzí i cieľový bod v Sedle Grajnár. Všetky okruhy sú jednosmerné, smer pohybu je v teréne značený. Parkovanie i prístup na trate sú bezplatné. V zimnej sezóne sú trate strojovo upravované. V prípade dostatočnej snehovej nádielky sú určené bežkárom, po zvyšok roka sú tu vítaní i peší turisti, bežci či cyklisti.

Prevádzkový poriadok Lesného športového areálu Grajnár (pdf) »

Bežkársky areál Grajnár - zimná mapa 2013 (pdf) »

Bežkársky areál Grajnár - mapa a popis tratí 2012 (pdf) »


AKO SA DOSTANETE NA GRAJNÁR?

Ski bus - harmonogram (10. 1. 2015 - 15. 3. 2015) »

Prímestská autobusová doprava do Sedla Grajnár:
Autobusová stanica Spišská Nová Ves, smer Hnilčík
Linky: 810433 (zastávka Hnilec Grajnár), 810430 (zastávka Hnilčík Kira)

Poznámka pre bežkárov, ktorí nemajú možnosť dostať sa priamo do Sedla Grajnár a vystúpia na zastávke Hnilčík Kira: Od polesia Hnilčík upravená asfaltová cesta, ďalej po modrej turistickej značke až na Grajnár k pamätníku.


Informácie poskytuje:
Turistické informačné centrum »

 

Grajnár v médiách: